agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Firma AMD świętuje ponad 10-letnie wsparcie dla klientów z branży automatów do gier w kasynach

Firma AMD świętuje ponad 10-letnie wsparcie dla klientów z branży automatów do gier w kasynach

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Podzespoły komputerowe / 2017-02-08 08:47:09

Firma AMD ogłosiła, że od przeszło dekady rozwija skalowalne, wydajne i energooszczędne procesory AMD Embedded przeznaczone dla branży automatów do gier w kasynach, które wykorzystywane są przez takich istotnych graczy, jak International Game Technology (IGT), Scientific Games (SG), Unidensa i Quixant i innych. Akcelerowane procesory (APU) oraz układy typu „system-on-a-chip” (SOC), a także zewnętrzne karty graficzne umożliwiają tworzenie różnych konfiguracji ekranowych zapewniając użytkownikom coraz bardziej wciągające doznania i coraz lepsze możliwości.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Sprzęt do gier hazardowych ewoluował od automatów o niskiej rozdzielczości obsługujących tylko grafikę dwuwymiarową do w pełni interaktywnych systemów z wieloma ekranami dotykowymi o rozdzielczości dochodzącej do 4K, które wypełnione są trójwymiarową grafiką. Systemy te mogą przyjmować postać zarówno dużych gablot, jak i kompaktowych urządzeń dla barów czy dworców komunikacji publicznej. Wydajność, do jakiej przywykli użytkownicy znający gry wideo, to dziś wymóg także w dziedzinie sprzętu do gier w kasynach, ponieważ jest to niezbędne, aby utrzymać zainteresowanie graczy. Ponadto coraz częściej pojawiają się gry hazardowe zależne bardziej od ich umiejętności, tak jak np. gry typu FPS (first-person shooter), dla których inspiracją był powszechnie znany styl gry, i które umożliwiają obstawianie np. tego, jak szybko się osiągnie określony cel rozgrywki. Czerpiąc z szerokiej wiedzy i doświadczenia nabytego w czasie wieloletniego rozwoju technologii graficznych i procesorowych dla rynku gier wideo firma AMD zapewnia klientom z branży gier hazardowych rozwiązanie bazujące na pojedynczej platformie, które można łatwo zintegrować zarówno w podstawowych, jak i najbardziej zaawansowanych systemach. Dzięki temu ich wdrożenie jest szybkie, a możliwości oferowane użytkownikom większe.

„Rynek gier hazardowych wciąż rozwija się w kierunku bogatszych multimediów, które przyciągną uwagę graczy na dłużej i pomogą zwiększyć szanse na wzrost przychodów. Jednocześnie powoduje to wzrost zapotrzebowania na wysokiej rozdzielczości ekrany i solidną moc obliczeniową. — powiedział Colin Cureton, dyrektor marketingu i zarządzania produktem w AMD Enterprise Solutions. — Firma AMD zapewnia niezwykłe możliwości obliczeniowe i graficzne, w tym pierwsze w branży zewnętrzne karty graficzne z rodziny Polaris, które oferują optymalną wydajność i szerokie możliwości zaangażowania gracza.”

„Technologia graficzna AMD z łatwością sprostała wymaganiom urządzeń, które muszą pracować bez przerwy, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu w najlepszych kasynach na całym świecie. — powiedział Dr. Jon Peddie, prezes w Jon Peddie Research. — Układy graficzne tej firmy umożliwiają obsługę zarówno ekranów o rozdzielczości dochodzącej do 4K, jak i konfiguracji wieloekranowych, dzięki czemu można je stosować w automatach do gier największych producentów. Dzięki ustabilizowanym relacjom z wszystkimi najważniejszymi graczami możliwości AMD na rynku gier hazardowych będą wciąż rosły wraz z wprowadzeniem procesorów wykorzystujących rdzenie w architekturze Zen x86.”

źródło: amd/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe