agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebook
Flagowe telewizory na 2017 rok - LG  SIGNATURE OLED serii W

Flagowe telewizory na 2017 rok - LG SIGNATURE OLED serii W

AUDIO / VIDEO / Telewizory / 2017-01-05 09:56:00

Firma LG Electronics zaprezentowała swoje flagowe telewizory na 2017 rok - LG SIGNATURE OLED serii W. Dziesięć debiutujących na CES modeli to szczytowe osiągnięcie w dziedzinie wyświetlaczy z płaskim ekranem - poza najwyższej jakości matrycą, zostały wyposażone w system Dolby Atmos i są zgodne ze standardem Dolby Vision. Wśród nich największą uwagę przyciąga zdobywca nagrody CES 2017 „Best of Innovations Award” 77-calowy model LG SIGNATURE OLED z serii W wyróżniający się niespotykanym dotąd wzornictwem i konceptem Picture-on- Wall.

W skład linii telewizorów LG OLED na rok 2017 wchodzą modele 77/65W7, 77/65G7, 65/55E7, 65/55C7 i 65/55B7 - wszystkie gwarantują idealną czerń, nieskończony kontrast oraz poszerzoną paletę barw, a co za tym idzie realistyczny obraz, nieosiągalny dla telewizorów z innymi matrycami. Najnowsze telewizory LG OLED posiadają również szereg innowacyjnych funkcji, które przekształcają telewizor we wszechstronne centrum rozrywki. Oferowana na rok 2017 linia, przyciąga wzrok atrakcyjnym wyglądem: serie B7 i C7 zadziwiają smukłą konstrukcją, E7 i G7 zostały zaprojektowane zgodnie z koncepcją Picture-on- Glass, natomiast najnowsza seria W7 wyróżnia się wyjątkowym wzornictwem Picture-on- Wall.

Projektanci LG, pracując nad modelami W7, opierali się na stosowanej od lat zasadzie „mniej znaczy więcej”, zgodnie z którą, aby podkreślić piękno samego ekranu zrezygnowano ze wszystkich zbędnych elementów. Wyjątkowo smukły profil telewizora W7 sprawia wrażenie, że ekran unosi się w powietrzu. Niesamowicie smukły panel OLED, który w 65-calowym modelu ma zaledwie 2,57 mm, można zainstalować bezpośrednio na ścianie, używając jedynie magnetycznych uchwytów, dzięki którym telewizor idealnie do niej przylega. Wyjątkowe wzornictwo modelu W7 w połączeniu z matrycą OLED sprawia, że użytkownik ma wrażenie jakby patrzył przez okno, a nie na ekran telewizora. Dopełnieniem tego realistycznego obrazu jest wysokiej jakości dźwięk wydobywający się przez skierowane do góry głośniki pracujące w niezrównanym systemie Dolby Atmos.

Technologie dla wyjątkowych wrażeń

Dzięki rewolucyjnej technologii OLED pozwalającej na indywidualną regulację jasności pojedynczych pikseli, telewizor W7 pozwala uzyskać idealną czerń bez jakiejkolwiek poświaty, co oznacza nieskończenie duży współczynnik kontrastu i stanowi optymalne tło dla miliarda żywych kolorów. Ponadto, wszystkie telewizory LG OLED z oferty na rok 2017 wyposażono w funkcję ULTRA Luminance, dzięki której jasność ważnych scen jest jeszcze większa. Telewizory LG OLED wyświetlają treści o poszerzonym zakresie tonalnym (HDR), także w formacie Dolby Vision stosowanym tylko w najbardziej zaawansowanych salach kinowych świata. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się obrazem o zwiększonej jasności i poszerzonej palecie barw, niespotykanej dotąd w warunkach domowych. Dodatkowo, system Dolby Atmos przenosi widzów w samo centrum akcji, wypełniając pomieszczenie bogatymi i przemieszczającymi się efektami dźwiękowymi, które otaczają widzów ze wszystkich stron - nawet z góry. Jest to możliwe, dzięki wyodrębnieniu poszczególnych źródeł dźwięku, tak by zapewnić niezwykle bogate, złożone i wielowarstwowe wrażenia słuchowe.

Telewizory LG OLED z oferty na rok 2017 jako pierwsze na świecie zostały wyposażone w system Dolby Atmos, dzięki czemu pozwalają na jednoczesne korzystanie z najnowszych osiągnięć w dziedzinie wyświetlania obrazu oraz odtwarzania dźwięku Obecnie, ponad 80 filmów jest zgodnych z formatem Dolby Vision, a ponad 100 jest dostępnych z dźwiękiem zapisanym w Dolby Atmos, przy czym 25 z nich zarejestrowano z wykorzystaniem obu technologii. Co więcej, czołowi dostawcy treści OTT oferują ponad 100 godzin oryginalnych materiałów z obrazem zapisanym w formacie Dolby Vision. Według prognoz w 2017 roku na rynku pojawią się pierwsze płyty Ultra HD Blu-ray z filmami w formacie Dolby Vision.

Najnowsze telewizory LG OLED, w tym serię W7, wyposażono także w funkcję Active HDR umożliwiającą wyświetlanie obrazu o poszerzonym zakresie tonalnym - z bogatymi szczegółami zarówno w jasnych, jak i ciemnych obszarach. Jest to możliwe dzięki dynamicznym metadanym, które przetwarzają obraz HDR klatka po klatce. Wszystkie telewizory OLED w ofercie LG na rok 2017 obsługują pełną gamę formatów HDR, w tym Dolby Vision, HDR10 oraz HLG (Hybrid Log Gamma) i są zgodne ze standardem Technicolor HDR. Co więcej, dzięki funkcji HDR Effect, która przetwarza klatka po klatce obraz ze standardowych źródeł, nowe telewizory LG OLED zwiększają jasność wybranych obszarów oraz podważszają współczynnik kontrastu, zapewniając bogaty w detale obraz.

Prezentowane modele pracują na najnowszej wersji intuicyjnego systemu webOS w wersji 3.5, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się łatwym dostępem do treści premium, oferowanych on-line, z obrazem w jakości HDR. Podczas targów CES na stanowisku LG będą prezentowane także programy w formacie HLG z platformy DIRECTV, treści w formacie Dolby Vision oferowane przez Netflix, a także filmy w formacie HDR10 z serwisu Amazon Prime Video. W telewizorach OLED na 2017 rok nie tylko zastosowano najnowocześniejsze odwzorowania kolorów. Nowe modele wyposażono w technologię Technicolor, stosowaną w większości najlepszych hollywoodzkich produkcji, zarówno w filmach pełnometrażowych, jak i w serialach. Dzięki temu konsumenci mogą cieszyć się żywymi i realistycznymi barwami, które precyzyjnie odzwierciedlają artystyczną koncepcję twórców. To właśnie wysoka jakość obrazu zapewniana przez matrycę zbudowaną z diod organicznych, skłoniła firmę Technicolor i LG do współpracy przy poszerzeniu możliwości telewizorów OLED.

Uczestnicy targów CES 2017 będą mogli na własne oczy zobaczyć jakość oferowaną przez telewizory LG OLED najnowszej generacji w dniach 5-8 stycznia na stanowisku firmy LG w Las Vegas Convention Center (Central Hall, nr 11100).

źródło: lg/agdrtv24.pl