agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
FORTINET wykrył nową odmianę szkodnika infekującego terminale płatnicze

FORTINET wykrył nową odmianę szkodnika infekującego terminale płatnicze

INNE / Bezpieczeństwo IT / 2014-11-10 12:06:00

FORTINET - dostawca zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa sieciowego - poinformował o odkryciu przez FortiGuard Labs nowej odmiany szkodnika z rodziny Backoff. Mutacja o nazwie 211G1 (W32/Backoff.C!tr.spy) do tej pory nie poddawała się działaniu mechanizmów analizy i detekcji.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Wykryty malware został stworzony, by w momencie dokonywania transakcji kraść numery kart kredytowych i płatniczych. Gdyby przedostał się do dużych sieci sklepowych, mógłby wykraść miliony numerów kart niczego nieświadomych użytkowników. Obecnie tylko dwaj producenci sieciowych rozwiązań bezpieczeństwa IT, w tym FORTINET, są w stanie wykryć i zablokować tę mutację szkodnika. Najnowsza wersja robaka podszywa się pod odtwarzacz multimediów o nazwie mplayer.exe, umieszczając plik wykonawczy w folderze aplikacji (ang. Application Data) komputera połączonego z terminalem płatniczym. W przeciwieństwie do swojej poprzedniej wersji, szkodnik powiela samego siebie tworząc obrazy złośliwych plików, a następnie losowo przydziela im różne nazwy z predefiniowanej listy. Takie działanie bardzo utrudnia jego wykrycie przez tradycyjne metody analizy.

Eksperci FortiGuard Labs śledzący rozwój malware z rodziny Backoff zaobserwowali wzmożone prace autorów nad dalszym udoskonalaniem szkodnika. Zalecają wszystkim firmom posiadającym terminale płatnicze (PoS) wzmocnienie swoich systemów bezpieczeństwa oraz ich bieżącą aktualizację.

Szczegółowe informacje o zagrożeniu Backoff 211G1 można znaleźć na stronie http://blog.fortinet.com/post/211g1-an-update-to-backoff-s-rom-1

źródło: fortinet/agdrtv24.pl
 

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe