agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Fujitsu w projekcie finansowanym przez Unię Europejską, celem jest wzmocnienie bezpieczeństwa internetu rzeczy

Fujitsu w projekcie finansowanym przez Unię Europejską, celem jest wzmocnienie bezpieczeństwa internetu rzeczy

INNE / Bezpieczeństwo IT / 2018-01-26 09:35:00

Fujitsu bierze udział w finansowanym przez Unię Europejską projekcie „Predictive Security for IoT Platforms and Networks of Smart Objects (SecureIoT)”1, którego celem jest wzmocnienie bezpieczeństwa internetu rzeczy w branżach automotive, wytwórczej, a także sektorze medycznym i infrastrukturalnym.  

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Projekt odnosi się do problemu diagnozowania i minimalizowania zagrożeń bezpieczeństwa w brzegowych częściach sieci, których zróżnicowanie i niejednorodne polityki w zakresie technologii IoT nakazują wdrożyć nowe zasady postępowania, bazujące na zasadach automatyzacji i technologii sztucznej inteligencji. W ramach programu Horizon 2020, Fujitsu, wraz z 13 partnerami reprezentującymi 9 krajów Unii, stworzy rozwiązania chroniące przed złośliwym oprogramowaniem systemów i robotów. Celem jest podwyższenie poziomu bezpieczeństwa w wymienionych branżach, a także wśród ich klientów i szeroko pojmowanym społeczeństwie.

Zabezpieczając następną generację usług IoT

Projekt powstaje w ramach wspólnego wysiłku Fujitsu i innych globalnych liderów usług cyberbezpieczeństwa i IoT. W efekcie ma powstać kolejna generecja zdecentralizowanego internetu rzeczy. Partnerzy dostarczą serię skalowalnych i otwartych usług, opierających się na założeniu bezpiecznego internetu rzeczy. Usługi mają być wspierane przez sztuczną inteligencję i Big Data, a także wykorzystywać doświadczenie w dziedzinie Przemysłu 4.0. Rozwiązania i rekomendacje wypracowane w czasie trwania projektu staną się wskazówką dla dostawców, integratorów i producentów sprzętu platform IoT, którzy będą mogli w ten sposób sprostać obecnym i przyszłym wymogom bezpieczeństwa.  

Fujitsu przyjęło rolę lidera technologicznego projektu w związku z globalnymi osiągnięciami firmy w dziedzinie IoT. Wśród innych czynników wpływających na wybór znalazły się m.in. działania na rzecz Przemysłu 4.0., a także otwarcie Industry 4.0 Competency Center2 w Monachium. Najnowsza aktywność firmy na tym polu łączy know-how w dziedzinie przemysłowego internetu rzeczy, technologii platform internetu rzeczy, usług zarządzania sprzętem i doświadczenie w produkcji. Ośrodek Competency Center dostarcza pełną infrastrukturę zasobów, a także dostęp do wiedzy 300 europejskich ekspertów. Służy również dodatkowymi zasobami w Japonii. Celem jest pomoc od momentu zdefiniowania projektu, przez testy proof-of-concept, aż po wdrożenia.  

źródło: fujitsu/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe