agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Garmin fleet w systemach zarządzania flotą

Garmin fleet w systemach zarządzania flotą

GPS / Akcesoria GPS / 2015-12-08 12:03:47

W branży transportowej niezwykle ważny jest aspekt zarządzania flotą i optymalizacji przejazdów. Nie da się tego osiągnąć bez sprawnej komunikacji i szybkiego przepływu informacji między kierowcą a dyspozytorem. System zarządzania flotą powinien być kompleksowy, aby obejmować wszystkie niezbędne obszary i elastyczny, aby odpowiadać na indywidualne potrzeby każdej firmy. Urządzenia instalowane w pojazdach muszą nie tylko doskonale współpracować z całym systemem, ale również zapewniać kierowcom wygodną obsługę i funkcje, niezbędne do sprawnego pokonywania trasy.

Polecane sklepy

AllegroRTV Euro AGDMedia ExpertPlayMedia MarktNEONET

Firma Garmin wyszła naprzeciw tym oczekiwaniom i stworzyła urządzenia fleet 660 i 670, które łączą w sobie doświadczenie firmy w dziedzinie nawigacji i elastyczność systemu Android.

Przykładem wykorzystania urządzeń Garmin do zarządzania flotą jest rozwiązanie frameLOGIC. Jest to kompleksowy system do zarządzania flotą, który wspiera i obejmuje swoim zasięgiem szereg istotnych elementów, takich jak: ewidencja pojazdów i kierowców, moduł serwisowy, szeroko pojęte funkcje GPS, kontrola czasu pracy kierowców, komunikacja z kierowcą, zarządzanie zleceniami, kontrola paliwa i inne. Garmin fleet zapewnia nie tylko niezwykle precyzyjną nawigację z dożywotnimi aktualizacjami map, informacje o natężeniu ruchu i utrudnieniach na drodze, ale także wspiera takie funkcje systemu, jak:

  • komunikacja w formie tekstowego czatu między kierowcą a dyspozytorem oraz pomiędzy kierowcami,
  • kontrola czasu pracy kierowcy, z informacjami na bieżąco: ile jeszcze może jechać, kiedy musi zrobić przerwę, jakie ma naliczone kary w danym kraju,
  • zarządzanie zleceniami - kierowca odbiera konkretne informacje o zleceniach do zrealizowania,
  • odbieranie tras i punktów POI,
  • precyzyjna informacja o stanie paliwa w baku, wyświetlana na ekranie urządzenia,
  • NOWOŚĆ: zwrotna informacja dla dyspozytora o szacunkowym czasie dojazdu (ETA).

Kierowca na ekranie Garmina ma dostęp do całej masy wiedzy, a dzięki elastyczności systemu Android istnieje możliwość tworzenia nowych aplikacji i dedykowanych narzędzi, odpowiadających na indywidualne potrzeby danego klienta.

Urządzenia Garmin to platforma, dzięki której możliwe jest wygodne, płynne i wszechstronne korzystanie z systemu. Dzięki jasnemu i czytelnemu ekranowi wszystkie informacje są wyraźnie widoczne, a dotykowa obsługa jest intuicyjna i prosta. Ponadto, magnetyczny uchwyt pozwala na szybkie i bezproblemowe zdejmowanie i ponowne mocowanie urządzenia.

Nawigacja w urządzeniach z serii fleet prowadzi kierowcę po trasie w intuicyjny sposób,  wykorzystując we wskazówkach dojazdu rozpoznawalne punkty orientacyjne, budynki i sygnalizację świetlną (np. Skręć w lewo na najbliższych światłach). Aktywny asystent pasa ruchu z komunikatami głosowymi wskazuje odpowiedni pas ruchu dla wybranej trasy. Widok skrzyżowań BirdsEye zapewnia szczegółowy widok rozjazdów, jakby patrzyło się na nie z góry, natomiast widok skrzyżowań PhotoReal realistycznie wyświetla skrzyżowania i rozjazdy wraz z otaczającym krajobrazem. Wszystkie te funkcje sprawiają, że kierowca jest doskonale zorientowany nawet w nieznanym terenie.

W przypadku floty ciężkiej bardzo istotne są precyzyjne mapy z zaznaczonymi informacjami o ograniczeniach dla samochodów ciężarowych. Urządzenie fleet 670 umożliwia spersonalizowany wybór trasy w oparciu o rozmiar i wagę pojazdu oraz oferuje ostrzeżenia o wysokości mostów, limitach wagowych, ostrych zakrętach, stromych zjazdach, itp. Mapy zawierają także obszerną bazę punktów POI, co ułatwia znalezienie najlepszych miejsc postoju i odpoczynku oraz punktów usługowych. Kierowcy mogą przeszukiwać bazę w oparciu o wybrane udogodnienia czy ulubione marki.

System frameLOGIC z urządzeniami Garmin fleet to kompleksowe rozwiązanie do nowoczesnego zarządzania pojazdami firmowymi, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, ze szczególnym uwzględnieniem flot ciężkich.

Firma Garmin współpracuje z wieloma firmami telematycznymi, aby zapewnić klientom przydatne, uniwersalne i ekonomiczne rozwiązania z zakresu zarządzania flotą.

źródło: garmin/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe