agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Głośnik UE BOOM ze złotą nagrodą International Design Excellence Award

Głośnik UE BOOM ze złotą nagrodą International Design Excellence Award

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Głośniki / 2014-07-07 10:46:00

Ultimate Ears, marka należąca do firmy Logitech, ogłosiła, że jej bezprzewodowy głośnik UE BOOM otrzymał prestiżową złotą nagrodę International Design Excellence Award (IDEA) w kategorii rozrywka, przyznawaną przez Industrial Designers Society of America (ISDA). To pierwsza nagroda IDEA dla marki Ultimate Ears i czwarta nagroda za projekt dla głośnika UE BOOM od czasu jego premiery, która miała miejsce w maju 2013 roku.

„Naszym celem było stworzenie głośnika, który zmieni standardowe, jednokierunkowe brzmienie. Stworzyliśmy więc urządzenie oferujące 360 stopniowy dźwięk, żeby ludzie mogli słuchać i dzielić się swoją muzyka wśród znajomych” - mówi Izabela Sulima, Regional Marketing Manager Visegrad. „Kształt i wykonanie ukierunkowane są na społeczny aspekt słuchania muzyki, ale pozwalają też na zabranie ze sobą głośnika w dowolne miejsce bez obawy, że się go uszkodzi. UE BOOM zniesie prawie wszystko. Jesteśmy zaszczyceni, że otrzymaliśmy tak prestiżową nagrodę” - dodaje Izabela Sulima.

[[[zdjecie,15198,duze]]]

UE BOOM to mobilny głośnik bezprzewodowy, oferujący dźwięk 360 stopni, który wyznacza nowe standardy słuchania muzyki w dowolnym otoczeniu. Jego owalny kształt pozwala zabrać go ze sobą w plecaku lub w uchwycie na butelkę, a materiały, z których został wykonany, sprawiają, że jest zarówno wodo-, jak i wstrząsoodporny. Dodatkowo głośnik może być wyprodukowany w niemal dowolnej kolorystyce, co pozwala na łatwe tworzenie limitowanych edycji.

„Zaprojektowaliśmy głośnik UE BOOM w taki sposób, aby idealnie dopasowywał się do sposobu życia jego użytkowników, gdziekolwiek pójdą” - mówi Branko Lukic, założyciel pracowni NONOBJECT, która odpowiada za wygląd UE BOOM. „Każdy detal wyglądu głośnika wspiera naszą myśl przewodnią” - dodaje Branko Lukic.

[[[zdjecie,15197,duze]]]

Nagroda International Design Excellence Award od Industrial Designers Society of America to wyróżnienie doskonałości w wyglądzie produktów, ich trwałości, opakowania, strategii oraz pomysłu. W 2014 tylko 27 produktów spośród 2000 zgłoszonych otrzymało złotą nagrodę IDEA.

„Wygląd UE BOOM to prawdziwy design 2.0” - mówi Mike Simonian, juror IDEA 2014 i współzałożyciel pracowni Mike & Maaike. „Projekt głośnika jest progresywnym i świeżym podejściem do formy, detali i koloru” - dodaje Mike Simonian.

źródło: ueboom/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe