agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
HP prezentuje zaawansowane komputery typu AiO i desktop do zastosowań biurowych
HP ProOne 600 G1 AIO, HP ProDesk 600 G1 Tower and

HP prezentuje zaawansowane komputery typu AiO i desktop do zastosowań biurowych

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Komputery All-In-One / 2013-06-24 13:30:00

Najnowsza seria komputerów stacjonarnych HP to odpowiedź firmy na oczekiwania klientów. Są wśród nich komputery typu desktop, wyposażone w nowe, eleganckie obudowy oraz zajmujące mało miejsca komputery AiO, wyposażone w bogaty zestaw funkcji multimedialnych i opcjonalne wyświetlacze dotykowe, a także zapewniające obsługę najnowszych protokołów bezpieczeństwa. Nowe komputery zostały również wyposażone w porty umożliwiające szybkie ładowanie akumulatorów urządzeń takich jak smartfony czy tablety , a także w oprogramowanie HP Wireless Hotspot(1) - aplikacji do komputerów stacjonarnych, która umożliwia współużytkowanie bezprzewodowego łącza internetowego i sieci.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Modele HP EliteOne i EliteDesk z serii 800 to najbardziej zaawansowane komputery typu AiO i desktop od HP przeznaczone dla firm, oferowane w szerokiej gamie atrakcyjnych wizualnie obudów. HP Elite z serii 800 są wyposażone w najnowsze procesory Intel® Core™ czwartej generacji(2), dzięki czemu zapewniają wysoką wydajność i wyrazistą grafikę. Oferują też opcjonalnie nowe możliwości buforowania i dyski SSD zapewniające szybszy dostęp do danych i aplikacji(3). Zarówno HP EliteOne jak i EliteDesk zostały wyposażone w rozwiązania HP Elite klasy korporacyjnej. Należą do nich zabezpieczenia i rozwiązania ułatwiające zarządzanie urządzeniami klienckimi, które zapewniają ochronę wrażliwych danych, urządzeń i tożsamości przy wsparciu technologii Intel vPro(4).

W skład serii HP Elite 800 G1 wchodzą następujące modele:

HP EliteOne 800 G1 to najbardziej zaawansowany multimedialny komputer AiO od HP. Model ten charakteryzuje elegancka, cienka obudowa (o 23% cieńsza w porównaniu z poprzednim modelem), system Windows 8 oraz opcjonalny wyświetlacz dotykowy, którego ekran jest na całej powierzchni pokryty szkłem, co umożliwia dynamiczną, interaktywną obsługę(5). Nowy model został wyposażony w system dźwiękowy DTS Studio Sound oraz w kamerę internetową HD, ułatwiającą komunikację podczas wideokonferencji. Użytkownikom spodoba się też wszechstronność ekranu o przekątnej 23 cale, zamocowanego na podstawie umożliwiającej regulację wysokości i kąta nachylenia, a także zmianę orientacji ekranu z poziomej na pionową. Komputer ten jest też wyposażony w złącze DisplayPort umożliwiający strumieniową transmisję obrazu do aż czterech dodatkowych monitorów cyfrowych(6), a także w uchwyt VESA(7), dzięki któremu cały komputer można zamocować na ścianie.  HP EliteOne 800 jest przystosowany do współpracy z różnego typu urządzeniami, wykorzystywanymi na standardowym stanowisku pracy. Pozwala użytkownikom szybko naładować urządzenia mobilne przez specjalny port USB. Dzięki wchodzącej w skład zestawu aplikacji HP Wireless Hotspot(1) umożliwia wspólne korzystanie z łącza internetowego nawet z pięcioma dodatkowymi urządzeniami. Dzięki opcjonalnej integracji technologii NFC, komputer ten oferuje też jeszcze pełniejszy zakres zgodności z rygorystycznymi protokołami bezpieczeństwa HP. Zapewnia ona możliwości takie, jak szybkie i wygodne współużytkowanie plików(8) oraz opcjonalne uwierzytelnianie użytkowników(9).

HP EliteDesk z serii 800 G1 to niezawodne, wydajne i zaawansowane komputery typu desktop, dostępne w wielu konfiguracjach i wykorzystujące wszystkie biznesowe rozwiązania HP ułatwiających zarządzanie i poprawiające bezpieczeństwo. Komputery te są wyposażone w system Windows 7(10) lub Windows 8(5). Szybki dostęp do danych zapewnia bogaty wybór wydajnych, dysków twardych z mechanizmami samoszyfrującymi, a opcjonalnie także cienkie, wymienne dyski twarde, który można wyjmować z komputera w celu lepszego zabezpieczenia poufnych(3) danych. Nowa konstrukcja z portem USB 3.0 umiejscowionym z przodu obudowy umożliwia szybkie podłączanie urządzeń dodatkowych.

Komputery HP EliteDesk z serii 800 G1 są dostępne w różnych wariantach obudów:

  • HP EliteDesk 800 G1 Tower ― nowa obudowa wieżowa, zajmuje mało miejsca, a mimo to oferuje pełne możliwości rozbudowy konfiguracji. Model ten może być także wyposażony w opcjonalne gniazdo PCI starszego typu, które zapewnia szeroki zakres zgodności z komponentami starszych generacji.
  • HP EliteDesk 800 G1 Small Form Factor ― najbardziej popularna z platform biurkowych jest wyposażona w cienkie napędy optyczne i zapewnia wysoki poziom wydajności, elastyczności i bezpieczeństwa, którego oczekuje większość użytkowników komputerów dla firm.
  • HP EliteDesk 800 G1 Ultra-slim Desktop ― to komputer biurkowy w wyjątkowo małej obudowie wyposażonej w trzy wyjścia wideo. Komputer ten można użytkować jako samodzielne urządzenie lub opcjonalnie podłączyć do niego wybrane wyświetlacze HP dzięki rozwiązaniu Integrated Work Center(3). Zajmuje więc mało miejsca, co jest typowe dla komputerów AiO, a jednocześnie zapewnia możliwość elastycznej zmiany wyświetlacza.

W skład serii HP ProOne i ProDesk 600 wchodzą oferowane w przystępnych cenach(2) komputery typu AiO i desktop, wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania konstrukcyjne i w procesory Intel Core czwartej generacji. Komputery HP ProOne i ProDesk 600 mogą być one wyposażone w system Windows 8, Windows 7 lub różne wersje systemu Linux. Standardowo komputery z tej serii są wyposażone także w narzędzia do zarządzania HP Support Assistant oraz w zaawansowane aplikacje HP Client Security zapewniające ochronę danych, urządzeń i tożsamości. W skład zestawu wchodzi również oprogramowanie HP ePrint(11) umożliwiające szybkie i łatwe drukowanie bezprzewodowe, a także zaawansowany system dźwiękowy DTS Sound.

W skład serii HP Pro 600 G1 wchodzą następujące modele:

HP ProOne 600 G1 to komputer AiO klasy korporacyjnej, stanowiący połączenie inteligentnie zaprojektowanej, zajmującej mało miejsca obudowy z zaawansowanymi funkcjami zapewniającymi wysoki poziom wydajności i bezpieczeństwa. W skład zestawu wchodzą uchwyt montażowy VESA, który pozwala zmniejszyć ilość zajmowanego miejsca na stanowisku pracy, a także ekran o przekątnej 21,5 cali, który można uzupełnić nawet o cztery monitory dodatkowe(6). Podobnie jak w przypadku modeli HP EliteOne, również HP ProOne może zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa dzięki zintegrowanej technologii NFC, która umożliwia korzystanie z funkcji oferowanych przez system Windows 8, takich jak tap to share.(8)

HP ProDesk z serii 600 G1 to komputery typu desktop zapewniające długą i stabilną eksploatację, a dzięki swojej wydajności i niezawodności zaspokajają bieżące potrzeby biznesowe użytkowników. Umożliwiają pracę wielozadaniową dzięki opcjonalnym dyskom SSD(3), które zapewniają szybki dostęp do plików i aplikacji.

Komputery HP ProDesk z serii 600 są oferowane w dwóch rodzajach obudów:

  • HP ProDesk 600 G1 Tower to optymalne połączenie mniejszych rozmiarów i pełnych możliwości rozbudowy.
  • HP ProDesk 600 G1 Small Form Factor dzięki kompaktowej obudowie zajmuje wyjątkowo mało cennego miejsca na biurku. Podobnie jak wszystkie inne komputery HP dedykowane do biznesu, również i te urządzenia mogą być wyposażone w opcjonalne zasilacze o sprawności energetycznej sięgającej 94%, co pomaga ograniczyć zużycie energii.

Dostępność i ceny

Komputery HP EliteOne i EliteDesk z serii 800 G1 oraz HP ProOne i ProDesk z serii 600 G1 będą dostępne w sprzedaży w Europie w lipcu 2013 r.

Cena komputerów HP EliteOne G1 800 z ekranem dotykowym rozpoczynają się od 1200 EUR, a HP EliteOne G1 800 od 999 EUR. W przypadku komputerów HP EliteDesk z serii 800 ceny rozpoczynają się od 649 EUR. Cena najtańszego modelu komputera HP ProOne z serii 600 wynosi 720 EUR, a komputera ProDesk z serii 600 G1 ― 599 EUR.

źródło: hp/agdrtv24.pl
 

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe