agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebook
HP wprowadza rozwiązania usprawniające pracę i rozszerza portfolio urządzeń Premium z rodziny Elite

HP wprowadza rozwiązania usprawniające pracę i rozszerza portfolio urządzeń Premium z rodziny Elite

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Drukarki, skanery i akcesoria / 2017-09-21 13:08:00

Firma HP zaprezentowała na HP Reinvent World Partner Forum najnowsze rozwiązania technologiczne oraz szereg sprzętów z segmentu Premium, takich jak komputery HP EliteOne 1000 AiO G1 oraz laptopy EliteBook - x360 1020 G2 i 1040 G4. Na rynku pojawią się również nowe monitory HP EliteDisplay.

Forma naszej pracy i życia zmienia się w zawrotnym tempie; 54 procent pracy wykonywane jest poza biurem, a w przeciągu dwóch lat liczba godzin pracy zdalnej ma wzrosnąć o 150 procent. Ewolucję tę napędza rosnąca liczba pracowników z pokolenia Y; aż 88 procent tej grupy wymaga od swoich urządzeń integracji pracy z życiem codziennym. Ta sama grupa oczekuje, że technologia
zwiększy ich wydajność i przyśpieszy procesy - niemniej jednak niektóre obszary, takie jak rozwiązania usprawniające współpracę nie spełniają wymagań, ponieważ 59 procent pokolenia Y nie jest nimi usatysfakcjonowana. Wraz ze wzrostem użytkowania technologii rosną obawy związane z bezpieczeństwem: w ostatnich sześciu latach liczba ataków na sieci zwiększyła się ponad dwukrotnie.

Nowe produkty w serii to między innymi:

 • HP EliteBook x360 1020 G2, najcieńszy i najlżejszy na świecie biznesowy laptop 2 w 1 12 , pracujący w pięciu różnych trybach,  z możliwością obsługi piórem. Opcjonalne rozwiązanie to HP SureView oraz najjaśniejszy na świecie ekran 13 z 700-nitowym wyświetlaczem radzącym sobie z różnymi warunkami oświetleniowymi, zarówno w biurze, jak i w poza nim.
 • HP EliteBook 1040 G4 to najpotężniejszy na świecie, supercienki 14 calowy biznesowy notebook 14 , który sprosta najbardziej wymagającym zadaniom dzięki możliwościom czterordzeniowego procesora Intel® Core™ i7 z technologią vPro™, opcjonalnej karcie WWAN oraz długiemu czasowi działania baterii. Po skończeniu pracy urządzenie przeistacza się w potężną stację do gier, ponieważ istnieje możliwość podłączenia zewnętrznego modułu GPU - Omen by HP Accelerator.
 • HP EliteOne 1000 AiO to pierwszy na świecie komputer All-in- One klasy Premium stworzony z myślą o rozbudowie 15 , posiadający 2-megapikeslową, obustronnie skierowaną kamerkę internetową do wideokonferencji. Dzięki procesorowi Intel® Core™ i7 65W 7 generacji oraz opcjonalnej pamięci Intel® Optane™, jest to urządzenia zbliżone wydajnością do najmocniejszych desktopów. Dostępne są trzy warianty wyświetlacza: 23,8-calowy Full HD, 27-calowy 4k oraz 34-calowy zakrzywiony - oferują personalizację zależnie od potrzeb.

Kluczem do maksymalnego zwiększenia efektywności pracowników, którzy nie mogą się zdecydować między mobilnością, a pracą w biurze jest odpowiedni dobór monitora i akcesoriów do komputera EliteBook z serii 1000:

 • Uwagę osób pracujących na rozwiązaniach wielomonitorowych zwróci nowa linia monitorów HP EliteDisplays, wyposażonych w trzystronną, mikrokrawędziową ramkę panelu, gwarantującą płynne przejście między obrazami monitorów.
 • Dla klientów będących w ciągłym ruchu firma HP oferuje dwie opcje dotyczące opcjonalnych stacji dokujących oraz zasilających - HP USB-C Mini Dock oraz HP USB-C Notebook Power Bank.
 • Nowa klawiatura bezprzewodowa HP Wireless Collaboration Keyboard stworzona z myślą o rozwiązaniu Skype for Business umożliwia zarządzenia spotkaniami poprzez komunikator Skype.

Spotkania wciąż są niezwykle istotnym elementem codziennego życia w pracy, aż 65 procent specjalistów współpracuje aktywnie z innymi osobami kilka razy dziennie. Doskonale zdając sobie sprawę ze znaczenia tego przepływu informacji podczas pracy, firma HP rozbudowuje swoje portfolio z zakresu umożliwiania współpracy i komunikacji:

 • HP ShareBoard wprowadza każdą tablice w erę cyfrową, oferując otrzymywanie w czasie rzeczywistym informacji zapisanych przez zdalnych uczestników na ścieralnej tablicy wraz z cyfrowym odwzorowywaniem obiektów, które w prosty sposób mogą być udostępniane w trakcie spotkania.
 • HP EliteDisplay E273m to monitor przystosowany do rozwiązania Skype for Business, posiada szybki i prosty dostęp do połączenia z laptopem, dźwięk zapewniony przez firmę Bang & Olufsen, wbudowany mikrofon oraz klawisze służące do kontrolowania połączeń. Z kolei HP LD5512 4K to 55- calowy monitor przeznaczony do sal konferencyjnych oraz przestrzeni nowoczesnych biur.
 • HP Elite Presenter to więcej niż standardowa myszka z funkcją wskaźnika. Podkreśla cyfrowo treści znajdujące się na wyświetlaczu w czasie rzeczywistym, na ekranach uczestników spotkania lub konferencji.

Praca wkracza w erę, w której nacisk kładziony jest na współpracę i współtworzenie. Nowe usługi oraz urządzenia odzwierciedlają bliską współpracę między HP, a Microsoftem oraz stanowi odpowiedź na potrzebę usprawnienia rozwiązań dla współpracy w całym portfolio komercyjnych produktów firmy HP. Kontynuacja współpracy pozwoli na dostarczenie ulepszonych rozwiązań z
jeszcze wyższym poziomem integracji, zarządzania i bezpieczeństwa przy użyciu Skype for Business oraz rozwiązań, które dopiero nadejdą.

Ceny i dostępność

 • Laptop HP EliteBook x360 1020 G2 ma być dostępny w regionie EMEA w październiku w cenie początkowej wynoszącej 1 299 euro.
 • Laptop HP EliteBook 1040 G4 ma być dostępny w regionie EMEA w październiku w cenie początkowej wynoszącej 1 249 euro.
 • Komputer HP EliteOne 1000 AiO G1 ma być dostępny w regionie EMEA we wrześniu w cenie początkowej wynoszącej 999 euro.
 • Monitory HP Elite Display są już dostępne w cenie początkowej wynoszącej 145 euro.
 • Monitor konferencyjny HP EliteDisplay E273m ma być dostępny w regionie EMEA w listopadzie w cenie początkowej wynoszącej 299 euro.
 • Stacja dokująca HP USB-C Mini Dock oraz HP USB-C Power Bank mają być dostępne w regionie EMEA w październiku w cenie początkowej wynoszącej odpowiednio 109 oraz 139 euro.
 • Klawiatura bezprzewodowa HP Wireless Collaboration Keyboard jest już dostępna za 89 euro.
 • Rozwiązania HP Collaboration Solutions mają być dostępne w regionie EMEA w styczniu 2018 roku.

źródło: hp/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe