II Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu

II Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu

Poleć znajomemu
2013-10-01 15:21:00

Po sukcesie ubiegłorocznej Akcji Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu, Organizatorzy podjęli decyzję o jej kontynuacji i rozwinięciu o dodatkowe atrakcje.

Drugie Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu będą wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich mieszkańców Wrocławia, a zwłaszcza dla osób wrażliwych na stan środowiska. Jego celem jest edukacja i zmiana świadomości Wrocławian. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę ze szkodliwości zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego - jeśli trafi on na wysypisko lub, co gorsze, do lasu... W elektrośmieciach znajdują się liczne toksyczne substancje (np. rtęć, kadm, nikiel, ołów), które zagrażają zdrowiu, a nawet życiu ludzi i zwierząt oraz mogą powodować zmiany klimatu i powiększanie się dziury ozonowej (izopentany oraz freon). Natomiast przetworzone, stają się cennym surowcem wtórnym. Akcja ma sprzyjać podniesieniu poziomu zbiórki starego sprzętu do oczekiwanych przez Unię Europejską 4 kg na mieszkańca.

II Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu

W 2013 roku Akcja będzie trwała od 9 października do 14 listopada.

Planowany ramowy harmonogram Drugich Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu:

  • 9 października - Happening na Rynku (13.00) - Pod Pręgierzem z udziałem młodzieży szkolnej. Uczniowie przebrani za „elektroodpady” będą protestować i domagać się „drugiego życia i oddania do recyklingu”. Konkurs na najlepsze przebranie.
  • 9 - 30 października - Konkurs dla szkół w formie „Gry Miejskiej”. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą mogli wziąć udział w wyjątkowych eko-podchodach. Super zabawa, 6 punktów kontrolnych, eko-zagadki i sprzęt elektroniczny w nagrodę!
  • 23 października (14:00-18:00), zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego
  • w sześciu punktach miasta: CH ARENA (parking od ul. Sanockiej), CH Astra (parking przed supermarketem), CH Borek (parking przed wejściem od ul. Hellera), CH Korona (parking przed wejściem głównym), CH Magnolia Park (parking w okolicy wejścia 3.), Centrum Outlet Factory (parking przed wejściem głównym).
  • 14 listopada - uroczyste podsumowanie Akcji w Domu Kultury Firlej, koncert Zespołu Recykling Band - finalistów konkursu „Mam Talent”, wręczenie nagród, emisja filmu edukacyjnego i inne atrakcje.

Organizatorzy:

Akcję zorganizują: Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego
i Elektroniczego S.A. zajmująca się, miedzy innymi, realizacją akcji ekologicznych połączonych ze zbiórkami zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz FagorMastercook S.A. z Wrocławia - firma produkująca i wprowadzająca na rynek sprzęt elektryczny i elektroniczny (AGD).

Akcja organizowana jest pod patronatem Prezydenta Wrocławia przy wsparciu Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego.

Organizatorzy akcji są partnerem realizowanego w Urzędzie Miejskim Wrocławia projektu edukacyjnego „segreguj.wroc.pl”, w wszelkie informacje dotyczące przebiegu i organizacji akcji będą zamieszczane na stronie www.segrguj.wroc.pl.

W tym roku honorowy Patronat nad Akcją objął Prezydent Wrocławia.

źródło: ebd/agdrtv24.pl

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P