Test nawigacji TomTom 510

Test nawigacji TomTom 510

Poleć znajomemu
2015-10-26 09:19:00

Tym razem do naszych testów trafiła nawiagacja samochodowa TomTom 510. Zapraszamy do zapoznania się z krótką recenzją na temat tego urządzenia.

Nawigację testowaliśmy na terytorium Stanów Zjednoczonych podczas urlopu. Model TomTom 510 posiada dożywotnią aktualizację map całego świata, dlatego mieliśmy możliwość przetestowania jej na innym kontynencie.

Zawartość pudełka i jakość wykonania

Nawigacja  TomTom 510 wykonana jest z materiałów bardzo dobrej jakości, tworzywo jest twarde i odporne na zarysowania. Kolor grafitowy powinien pasować do wnętrzna każdego auta. Tylna ścianka służy jako głośnik.

Test nawigacji TomTom 510

Test nawigacji TomTom 510

Test nawigacji TomTom 510

W pudełku znajduje się uchwyt, przejściówka do zasilania z gniazda zapalniczki oraz kabel USB, który służy do zasilania urządzenia jak i do połączenia z komputerem.

Test nawigacji TomTom 510

Oprogramowanie

Aby cieszyć się najnowszymi aktualizacjami map wymagane jest założenie konta na stronie www.tomtom.com oraz instalacja oprogramowania TomTom MyDrive Connect, która w naszym przypadku przebiegła bezproblemowo. Po zalogowaniu oraz podłączeniu nawigacji dostarczonym kablem USB program łączy się z nawigacją.

Test nawigacji TomTom 510

Test nawigacji TomTom 510

Test nawigacji TomTom 510

Po uruchomieniu program automatycznie wyświetla dostępne aktualizacje oraz mapy kontynentów do pobrania.

Test nawigacji TomTom 510

Test nawigacji TomTom 510

Nawigacja posiada wbudowaną pamięć 8GB, jednak można ją łatwo rozszerzyć kartą microSD. Urządzenie ma również dożywotnią aktualizację usługi Fotoradary, informującą nas o zbliżającym się na trasie fotoradarze oraz usługę MyDrive, która służy do przeglądania informacji drogowych w czasie rzeczywistym. Model 510 nie posiada wbudowanej karty SIM służącej do połączenia nawigacji z internetem, ale ma ją wyższy model 5100, który dzięki karcie SIM pozwala dożywotnio bez abonamentu łączyć się z internetem na całym świecie. Aby móc pobierać informacje drogowe w modelu 510, wymagane jest użycie smartfona (z systeme iOS lub Android) z dostępem do internetu z zainstalowaną aplikacją TomTom i połączenie go porzez Bluetooth z nawigacją.

Ciekawą funkcją jest równeż Speak & Go, która służy do sterowania nawigacją za pomocą głosu.

Wyświetlacz nawigacji to wygodny 5 calowy całkowicie interaktywny ekran o rozdzielczości 480 × 272 pikseli, który umożliwa obsługę gestów rozsuwania i zsuwania palców, powiększania i przesuwania obrazu.

Na uwagę zasługuje również rewelacyjny uchwyt Click & Go, dzięki któremu zdejmowanie i zakładanie nawigacji jest bardzo łatwe.

Podsumowanie
Nawigacja spełniła nasze oczekiwania, zawsze prowadząc nas bezbłędnie do celu. W prosty i szybki sposób przeliczała trasy, a mapa Stanów Zjednoczonych doskonale pokrywała się z rzeczywistością. Podczas jazdy zdarzało się też, że nawigacja sama przeliczała nową, krótszą trasę pytając czy jej użyć i pokazując przy tym zaoszczędzony czas. Idealnie działa również funkcja informująca o dopuszczalnym limicie prędkości. W chwili minięcia znaku z ograniczeniem prędkości, nawigacja od razu pokazuje dopuszczalną prędkość.

Sugerowana cena detaliczna w Polsce to 899zł. Jest to cena za urządzenie z najwyższej półki.

Sprawdź najniższą cenę produktu

Ajax

O firmie TomTom

Firma TomTom (TOM2) założona w 1991 roku jest aktualnie wiodącym dostawcą nawigacyjnych i lokalizacyjnych produktów i usług. Mapy TomTom, informacja o natężeniu ruchu oraz nawigacyjne technologie są wykorzystywane we wbudowanych systemach nawigacyjnych, mobilnych urządzeniach, internetowych aplikacjach oraz rządowych i biznesowych rozwiązaniach. Firma TomTom również projektuje i produkuje własne produkty oparte o technologie lokalizacyjne, w tym urządzenia nawigacyjne oraz rozwiązania do zarządzania flotą, a także sportowe zegarki wyposażone w funkcje GPS. Firma TomTom, z główną siedzibą w Amsterdamie, zatrudnia 3500 pracowników na całym świecie i sprzedaje swoje produkty w ponad 35 krajach.

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P