Debata "Polskie AGD podbija Europę" - zapowiedź

Debata "Polskie AGD podbija Europę" - zapowiedź

Poleć znajomemu
2016-11-08 14:52:00

90 proc. sprzętu AGD produkowanego w Polsce trafia na rynki zagraniczne. Na koniec lipca 2016 r. eksport sprzętu z Polski wyniósł 2,5 mld euro, utrzymując poziom z ubiegłego roku.

Branża AGD stała się w ostatnich latach symbolem błyskawicznego wzrostu. Minister Rozwoju, Mateusz Morawiecki, stwierdził w połowie października br., że Polska nie jest już „montownią AGD”, jak to było wyłącznie w latach ubiegłych. Dzięki inwestycjom krajowych i międzynarodowych firm nasz kraj stał się liderem produkcji AGD w Europie.

Jak tę pozycję utrzymać i jak sprostać wyzwaniom coraz bardziej konkurencyjnego rynku? Na ten temat będą dyskutować przedstawiciele branży podczas debaty „Polskie AGD podbija Europę. Jak pozostać liderem, jakie stoją przed nami wyzwania?”, która odbędzie się 10 listopada br.
w Warszawie
.

Spotkanie pod patronatem dziennika Rzeczpospolita organizują CECED Polska Związek Pracodawców AGD i Electrolux Polska. Wśród zaproszonych gości są m.in.: przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Polskiego Funduszu Rozwoju i Krajowej Izby Gospodarczej.

Podczas spotkania zostanie zaprezentowany także raport pt. „Polskie AGD ma głos”[1], który powstał na podstawie badań przeprowadzonych przez TNS Polska w październiku 2016 r. na zlecenie CECED Polska Związek Pracodawców AGD.

Raport pokazuje m.in., że tak dynamicznego rozwoju branży należy upatrywać w następujących uwarunkowaniach:

  • Polska zapewnia dostęp do wykfalifikowanej kadry pracowników.
  • Koszty produkcji w Polsce są na konkurencyjnym poziomie w porównaniu z Zachodem.
  • Strefy ekonomiczne pomagają w inwestycjach.
  • Eksport zyskuje wsparcie dzięki Programom Europejskim.

Przeprowadzone badania wskazały także, że konsumenci oczekują dobrej jakości od sprzętu AGD, cena odgrywa już mniejszą rolę. Zwracamy większą uwagę na design i na nowinki techniczne.
A wymiana sprzętu na nowy nie zawsze następuje w momencie jego zużycia - jest to też element remontu czy zmiany wystroju wnętrza.


[1] Badanie jakościowe przeprowadzone na grupie dziesięciu firm - pogłębione wywiady z osobami decyzyjnymi w firmach zrzeszonych w CECED. Badanie przeprowadził TNS Polska w październiku 2016 r.

źródło: cecedpolska/agdrtv24.pl

Sprawdź najniższą cenę produktu

Ajax

O firmie Electrolux

Electrolux jest największym na świecie producentem urządzeń gospodarstwa domowego i urządzeń profesjonalnych sprzedającym rocznie ponad 40 milionów produktów w ponad 150 krajach. W oparciu o wnikliwe badania konsumenckie, Electrolux tworzy innowacyjne urządzenia o przemyślanym wzornictwie, które zaspakajają rzeczywiste potrzeby konsumentów i profesjonalistów. Produkty Electrolux – lodówki, zmywarki, pralki, odkurzacze i kuchenki – sprzedawane są pod tak znanymi markami jak: Electrolux, AEG-Electrolux, Zanussi, Eureka i Frigidaire. Firma zatrudnia ponad 51 000 pracowników. Więcej informacji na temat grupy Electrolux uzyskasz na: www.electrolux.com. Historia firmy Electrolux w Polsce rozpoczęła się w 1992 roku, kiedy uruchomiono w Warszawie pierwsze biuro handlowe. Jednak to w ostatnich pięciu latach, Polska stała się kluczowym punktem na mapie rozwoju firmy. I to nie tylko ze względu na duży, stale rosnący potencjał naszego rynku, lecz przede wszystkim ze względu na atrakcyjne warunki do inwestycji. Położenie geograficzne w środku Europy, silne zaplecze kadry inżynierskiej, dobry poziom kwalifikacji pracowników produkcyjnych, stale ulepszana infrastruktura i zaangażowanie władz lokalnych sprawiły, że spośród wielu, ubiegających się o inwestycje lokalizacji, Electrolux wybrał nasz kraj, by tu zbudować swoje cztery nowoczesne fabryki – w Siewierzu, Żarowie, Oławie i Świdnicy. Firma otworzyła w Polsce również Globalne Centrum Rozliczeń Finansowych w Krakowie, Centrum Logistyczne w Oławie oraz Magazyn Produktów Gotowych w Pruszkowie.
 

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P