CMA400i - wzmacniacz słuchawkowy z DAC, który wykracza poza wszelkie oczekiwania

CMA400i - wzmacniacz słuchawkowy z DAC, który wykracza poza wszelkie oczekiwania

Poleć znajomemu
2017-07-21 14:11:00

W CMA400i wykorzystano najnowocześniejszą, firmową technologię firmy Questyle. Wizualnie imponujący, choć nadal niewielki,  a jednocześnie w tajemniczym czarnym i matowym kolorze. Obudowa z piaskowaną fakturą jak również bursztynowe światła wskaźników LED doskonale podkreślają wizerunek tego wyjątkowego wzmacniacza. CMA400i może pracować w pozycji pionowej w specjalnie zaprojektowanej podstawce, co nie tylko oszczędza miejsce, ale również sprawia, że urządzenie prezentuje się wyjątkowo dostojnie.

Delikatnie zaznaczone punkty regulacji głośności, są już rozpoznawanym elementem całej rodziny produktów Questyle. Znajdujący się na przednim panelu przełącznik FUNCTION pomaga w wyborze funkcji wzmacniacza słuchawkowego lub przedwzmacniacza.

Obudowa CMA400i została wykonana z aluminium klasy lotniczej 6063. Gwarantuje to stabilne warunki pracy - nawet w temperaturze 55oC, która towarzyszy często pracy w klasie A. Każdy element urządzenia poddano precyzyjnej obróbce CNC. Zapewnia to standard tolerancji poniżej ± 0.02 mm. Pokrętło głośności wykonano z tolerancją poniżej ± 0.005mm. Są to najsurowsze, światowe standardy obróbki CNC.

Technologia

CMA400i pracuje w trybie pełnego zbalansowania. Wzmacniacz zawiera cztery grupy obwodów wzmacniających, które pracują w klasie A. CMA400i obsługuje 4-pinowe, zbalansowane wyjście XLR, 2.5 mm zbalansowane gniazdo słuchawkowe oraz standardowe gniazdo słuchawkowe 6.3 mm. Ponadto, nowa konstrukcja przełącznika Gain Control zapewnia doskonałą siłę napędową dla różnych rodzajów słuchawek.

Procesor True DSD

CMA400i został zaprojektowany z opatentowaną przez Questyle technologią: True DSD oraz AKM AK4490 DAC. Urządzenie przetwarza sygnały DSD bez konwertowania PCM i zapewnia True DSD. CMA400i zbudowany jest z czterech grup wzmacniaczy trybu prądowego. Pracują one w klasie A i osiągają poziom zniekształceń na poziomie 0.0006%.  Imponująca wydajność techniczna oraz ciepłe i potężne brzmienie sprawiają, że CMA400i jest porównywalny ze wzmacniaczami słuchawkowymi klasy high-end. Wszystkie komponenty, zasilanie oparte na customowym transformatorze toroidalnym Noratel oraz  10 grupach niezależnego zasilania - wszystko to zapewnia wyjątkowo wysoką jakość dźwięku.

CMA400i jako serce systemu Hi-End

Wzmacniacz posiada znakomite możliwości przetwarzania sygnału. Obsługuje systemy Win XP, Vista, Win7, Win8, Win10 i Mac OS. Podczas łączenia się z komputerem odpowiada wyłącznie za przesyłanie danych. Po podłączeniu do tradycyjnych źródeł cyfrowych i aktywnych głośników stanowić może serce kompletnego zestawu audio. Dzięki CMA400i w dość łatwy sposób zwiększamy jego wydajność.

Audiofile zadowoleni będą z całkowicie odseparowanego układu DAC z interfejsami: optycznym i koncentrycznym. Kolejną charakterystyczną cechą CMA400i jest przełączenie pomiędzy wzmacniaczem słuchawkowym a przedwzmacniaczem. Służy do tego przełącznik FUNCTION W trybie DAC, CMA400i obsługuje wyjścia przedwzmacniacza RCA i XLR, które można wybrać przełącznikiem ADJ / FIX na panelu tylnym.

Jakość

Przed dostarczeniem do klienta każde urządzenie CMA400i jest testowane przez inżynierów QC firmy Foxconn. Do testów używany jest Audio Precision AP2722,  a proces zakończy jest raport, który zawiera wyniki pomiarów. Każdy raport z testów jest unikatowy oraz zapisany w dwóch egzemplarzach: jeden umieszczony jest w opakowaniu produktu dla klienta, drugi przechowywany w firmie Questyle, może być wykorzystany w sytuacjach ewentualnych problemów z urządzeniem

Dostępność

 • Questyle CMA400i dostępny będzie wybranych sklepach w Polsce, w tym w sklepach MP3Store już w sierpniu. Jego cena detaliczna to 3398 zł brutto.

Specyfikacja

 • W pełni zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy
 • Customowy transformator toroidalny NORATEL
 • Wyjścia: 2,5 mm oraz 4 pinowe XLR w pełni zbalansowane, jak również standardowe słuchawkowe 6,35 mm
 • Przełącznik DSD/PCM
 • Chipset DAC: AKM AK4490
 • Kondensatory WIMA
 • Kondensatory FG
 • Rezystory DALE klasy militarnej
 • Wykończenie: czarne
 • Materiał obudowy: aluminium, obróbka CNC
 • Wymiary: 279 mm × 189 mm × 55 mm
 • Waga: 2,4 kg
 • Status działania: czysta klasa A
 • Zasilanie:  100-120V lub 220-230V, przełączalne
 • Pobór mocy: 17 W

źródło: agdrtv24.pl

M_22332 M_22333 M_22334

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P