Nadzwyczajne filmy 4K nagrane w kosmosie bezlusterkowym, pełnoklatkowym aparatem Sony α7S II (wideo)

Nadzwyczajne filmy 4K nagrane w kosmosie bezlusterkowym, pełnoklatkowym aparatem Sony α7S II (wideo)

Poleć znajomemu
2017-07-28 10:50:00

Firma Sony opublikowała urzekające materiały filmowe w rozdzielczości 4K (QFHD 3840 x 2160), które nakręcono w przestrzeni kosmicznej przy użyciu cenionego, bezlusterkowego, pełnoklatkowego aparatu α7S II. Jest to pierwszy na świecie*1 komercyjny aparat zamontowany na zewnątrz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Filmy ukazują urodę Wysp Japońskich oglądanych z kosmosu za dnia i nocą. Widać na nich majestatyczne, ośnieżone szczyty, światła metropolii i zróżnicowaną kolorystykę. Ich powstanie było możliwe dzięki dużej czułości aparatu α7S II oraz jego zdolności do nagrywania filmów w wysokiej rozdzielczości 4K.

Aparat α7S II został wybrany*2 do instalacji na nowej platformie zewnętrznej na Japońskim Module Eksperymentalnym nazywanym „KIBO”. Badania przeprowadzone przez Japońską Agencję Badania Kosmosu potwierdziły, że aparat α7S II cechuje się trwałością i wytrzymałością wymaganymi w surowym środowisku przestrzeni kosmicznej, do którego specyfiki należy niemal zupełna próżnia, obecność promieniowania kosmicznego i gwałtowne zmiany temperatury.

Aparat α7S II rozpoczął podróż na stację kosmiczną 9 grudnia 2016 r. na pokładzie statku transportowego „KOUNOTORI”, wystrzelonego z Centrum Kosmicznego Tanegashima. Niespełna dwa miesiące później, 8 lutego 2017 r., został zainstalowany w przestrzeni kosmicznej*3. Aparat okrąża Ziemię w ciągu około 90 minut, rejestrując różne filmy 4K i fotografie z wysokości 400 km.

Przykładowe materiały utrwalone na zewnątrz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej można obejrzeć na oficjalnej stronie „α Universe” (Wszechświat α). Angielska wersja językowa tej strony zawiera materiał przedstawiający Wschodnie Wybrzeże USA nocą.

źródło: sony/agdrtv24.pl

Sprawdź najniższą cenę produktu

Ajax

O firmie Sony

Sony jest jednym z czołowych producentów innowacyjnego sprzętu audio, wideo, telekomunikacyjnego i informatycznego przeznaczonego na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Sony słynie ze swoich urządzeń audiowizualnych, takich jak telewizory LCD High Definition BRAVIA™, cyfrowe aparaty Cyber-shot™, kamery Handycam®, lustrzanki cyfrowe „α” (czyt. alfa) i odtwarzacze MP3 Walkman®, jak również z komputerów osobistych VAIO™ i profesjonalnego sprzętu studyjnego o wysokiej rozdzielczości (HD), w tym systemów XDCAM™ HD. Poprzez długoterminowe umowy z organizacjami piłkarskimi – firma jest oficjalnym sponsorem Ligi Mistrzów UEFA do roku 2012, oficjalnym partnerem FIFA do roku 2014 i globalnym sponsorem rozgrywek FIFA World Cup™ w latach 2010 i 2014 – Sony rozbudza emocje wśród milionów fanów futbolu z całego świata.

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P