25 milionów graczy, dwie polskie operatorki i wysoki realizm pola walki - Rainbow Six Siege coraz popularniejszy także w Polsce (wideo)

25 milionów graczy, dwie polskie operatorki i wysoki realizm pola walki - Rainbow Six Siege coraz popularniejszy także w Polsce (wideo)

Poleć znajomemu
2017-12-22 08:02:00

Gry komputerowe, jako najszybciej rozwijająca się gałąź branży rozrywkowej - ponad 2,2 miliarda graczy na całym świecie i wartość rynku na poziomie 116 miliardów dolarów - muszą stawiać na rozwiązania, które w zdecydowany sposób przyciągną odbiorców. Ubisoft, który ogłosił właśnie dalsze plany rozwoju i dostępność przepustki sezonowej na 3 rok gry Rainbow Six Siege, kładzie szczególny nacisk na jak największy realizm - kompleksowe odwzorowanie postaci, atmosfery, wyposażenia i otoczenia.

Gra wyróżnia się wysokim autentyzmem cyfrowego pola walki, mnogością kombinacji sposobu rozegrania misji, realną koniecznością współpracy członków jednostki realizujących określoną taktykę czy szerokim arsenałem uzbrojenia inspirowanym przez ten, który stosowany jest przez prawdziwych żołnierzy. A Ci z kolei reprezentują najznamienitsze jednostki militarne jak Delta Force, SAS czy rodzimy GROM. Doskonałym przykładem jest obecność dwóch polskich operatorek - Eli i Zofii Bosak - dodanych w ramach dwóch ostatnich aktualizacji Rainbow Six Siege - Blood Orchid i White Noise.

To właśnie faktyczny realizm i taktyczny charakter rozgrywki Rainbow Six Siege fascynuje 25 milionów graczy na całym świecie. Obserwacja, analiza, a często też konsultacja z byłymi operatorami jednostek specjalnych to sposób na uwiarygodnienie współczesnych gier. To, jaką postawę przyjmuje żołnierz realizując powierzone mu zadanie, jak zachowuje się w sercu chaosu bitwy, czy nawet jak układa place na broni - te detale pozwalają dostarczyć graczowi wyjątkowych doświadczeń i zapewnić maksymalny poziom immersji.

Doskonałym przykładem jest zastosowany w Rainbow Six Siege model zniszczeń. Wszystkie elementy otoczenia reagują realistycznie, dynamicznie, oraz różnorodnie w zależności od rozmiaru i kalibru używanych przez gracza pocisków lub materiałów wybuchowych. Ściany można zniszczyć, poszerzając pole prowadzenia ognia, a w podłogach i sufitach można robić wyłomy, tworząc w ten sposób nowe punkty wejścia. Innym aspektem jest kluczowe znaczenie taktyki i kooperacji drużynowej. W Rainbow Six Siege bardzo ważny jest też skład drużyny. Każdy z operatorów oprócz broni podstawowej, ma także inne, unikalne dla niego, zdolności specjalne i kluczowe jest odpowiednie wykorzystanie ich w ramach zespołu.

Aby rozgrywka zakończyła się sukcesem, wymaga przemyślanej taktyki, znajomości rozkładu pomieszczeń na mapie, charakterystyki i synergii poszczególnych broni i umiejętności, a przedewszystkim skrupulatnie opracowanego planu działania zgranego zespołu. Operatorzy w Rainbow Six Siege są stworzeni z dbałością o odwzorowanie żołnierzy autentycznych, istniejących jednos tek bojowych. Posiadają unikalną historię oraz charakter postaci i są wyposażeni w najnowsze technologie umożliwiające rekonesans, rozeznanie i samą walkę. Dwie polskie operatorki wprowadzone ostatnio do gry to Ela i Zofia Bosak - siostry z jednostki antyterrorystycznej GROM.

Są córkami byłego dowódcy, a ich dziadek należał do Cichociemnych, elitarnej jednostki spadochronowej Polskich Sił Zbrojnych działającej podczas drugiej wojny światowej. Ela jest cichą, szybką i zdeterminowaną buntowniczką. W jej osobistym arsenale znajdują się między innymi samoprzylepne miny Grzmot inspirowane polskimi granatami przeciwpancernymi używanymi przez Cichociemnych podczas drugiej wojny światowej. Można je przyczepić do dowolnej powierzchni, a wyzwalana zbliżeniowo eksplozja ogłusza wszystkie cele w zasięgu i powoduje ich oszołomienie. Zofia z kolei jest zdecydowana, lojalna i lubi agresywny sposób działania. W jej uzbrojeniu znajduje się między innymi KS79 LIFELINE, dwulufowy granatnik, wywodzący się z włoskich programów badawczo-rozwojowych. Wykorzystuje on technologię pocisków z elektronicznym zapalnikiem i pełni zarówno funkcje ogłuszające, jak i uderzeniowe.

Również lokacje, w których swoje operacje i walki prowadzą gracze, są w Rainbow Six Siege niejednokrotnie stworzone w oparciu o autentyczne miejsca. Przykładem mogą być Kafe Dostojewski, której wnętrza są wzorowane na słynnej Kafe Pushkin w Moskwie, Presidential Plane nawiązujący do słynnego samolotu Air Force One, czy Wieża z najnowszej aktualizacji White Noise - fikcyjny drapacz chmur umieszczony w sercu Seulu, który jednak inspirowany był nowoczesną architekturą koreańską. Rainbow Six Siege cieszy się dynamicznie rosnącą rzeszą fanów - zarówno jako domowa forma rozrywki, jak poważna dyscyplina esportowa - również w Polsce, gdzie według najnowszych badań liczba graczy sięga 16 milionów 1 . Nie bez przyczyny w Polsce odbywają się największe w regionie targi i wydarzenia esportowe, takie jak Intel Extreme Masters w Katowicach, który przyciągnął 173 tysiące fanów, a aż 46 milionów śledziło zmagania profesjonalnych graczy przez Internet, PGA odwiedzony w tym roku przez 73 tysiące osób, czy Warsaw Games Week z niespełna 34 tysiącami graczy na pokładzie.

Na 2018 rok, na który dostępna jest już przepustka sezonowa, Ubisoft zapowiedział wprowadzenie kolejnych 8 nowych operatorów, dwóch nowych lokacji we Włoszech i w Maroku oraz szeregu nowych elementów wyposażenia.

źródło:ubisoft/agdrtv24.pl

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P