Piotr Grabowski wygrywa konkurs Samsung Art Master

Poleć znajomemu
Piotr Grabowski wygrywa konkurs Samsung Art Master 2011-11-15 15:54:00

Znamy nazwiska laureatów 8. edycji ogólnopolskiego konkursu Samsung Art Master. Nagrodę Główną w wysokości 25 000 zł otrzymał Piotr Grabowski za instalację „Antyliban“. Nagrodę Publiczności, czyli 10 000 zł, przyznano Urszuli Pieregończuk za niezwykle plastyczny i szczegółowo dopracowany film „Rosyjski romans“. Gala Finałowa konkursu odbyła się w poniedziałek, 14 listopada br., w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.

Wyłoniono zwyciezcę 8. edycji konkursu sztuk wizualnych Samsung Art Master - najlepszego z dziesięciu finalistów prezentujących swoje prace w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Nagrodę Główną w wysokości 25 000 zł za instalację „Antyliban“ otrzymał Piotr Grabowski, absolwent Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jury eksperckie doceniło pracę młodego artysty za „zagadkowość uzyskaną poprzez zestawienie obiektów wirtualnych z obiektami realnymi“. Zwycięska instalacja jest bowiem konfrontacją nierealnych wyobrażeń i tęsknot za egzotyką z realnymi możliwościami i oderwaniem się od codzienności za pośrednictwem rzeczywistości wirtualnej.

Nagrodę Drugą w wysokości 10 000 zł otrzymała Urszula Pieregończuk, absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie, za etiudę filmową „Rosyjski romans“. Zainscenizowany przez młodą artystkę niezwykle plastyczny dramat pożądania, zazdrości i przemocy zachwycił również publiczność, która w drodze głosowania przyznała jej Nagrodę Publiczności w wysokości 10 000 zł.

Dwie równorzędne Nagrody Trzecie o wartości 7 000 zł otrzymali absolwenci Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu: Mateusz Sadowski za „Filmy z domu“ oraz Zofia Nierodzińska za „Odkrywanie powolności“. Twórczość Mateusza Sadowskiego, absolwenta kierunków Fotografia i Intermedia, wyróżniono za „niezwykle silną potrzebę znalezienia oryginalnej drogi twórczej i eksperymentalne podejście balansujące na granicy wideo i literatury“. Instalację autorstwa Zofii Nierodzińskiej, absolwentki Malarstwa, jury wyróżniło za „potraktowanie malarstwa jako wciąż niewyczerpanego medium pomagającego uzewnętrzniać zarówno sprawy osobiste, jak i uniwersalne“.

Dodatkowo, wszystkim dziesięciu finalistom konkursu wręczono nagrody rzeczowe, tablety GALAXY Tab 10.1, ufundowane przez organizatora i pomysłodawcę konkursu, firmę Samsung Electronics Polska.

W skład jury eksperckiego 8. edycji Samsung Art Master, które wyłoniło laureatów konkursu, wchodziły wybitne osobistości polskiego świata kultury i sztuki: Norman Leto - artysta znany z działań twórczych w obrębie sztuki wideo i nowych mediów, Dobrila Denegri - dyrektor ds. programowych Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki czasu“ w Toruniu oraz Wojciech Kozłowski - dyrektor galerii Biuro Wystaw Artystycznych (BWA) w Zielonej Górze.

Wystawa zbiorowa prezentująca prace wszystkich finalistów konkursu w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zakończy się w najbliższą niedzielę, 20 listopada br. Kuratorem wystawy jest Stach Szabłowski.

M_4742 M_4743 M_4744 M_4745 M_4746 M_4747 M_4748 M_4749 M_4750

O firmie Samsung

Samsung Electronics jest światowym liderem w produkcji półprzewodników, sprzętu telekomunikacyjnego, cyfrowych nośników informacji oraz rozwiązań integrujących technologie cyfrowe. W roku 2009 sprzedaż spółki holdingowej osiągnęła wartość 116,8 miliarda USD. Firma zatrudnia około 188 000 pracowników w 185 oddziałach w 65 krajach i składa się z ośmiu niezależnych działów biznesowych: Visual Display, Mobile Communications, Telecommunication Systems, Digital Appliances, IT Solutions, Digital Imaging, Semiconductor i LCD. Firma Samsung Electronics, uznawana za jedną z najszybciej rozwijających się marek globalnych, jest czołowym producentem telewizorów cyfrowych, układów pamięci, telefonów komórkowych oraz ciekłokrystalicznych ekranów TFT. W Polsce firma jest liderem na rynku telewizorów i monitorów, osiąga również wysokie wyniki sprzedaży telefonów, sprzętu AGD, notebooków i drukarek. Polskie spółki Samsung Electronics zatrudniają ponad 2 tysiące pracowników w oddziale sprzedażowym i Centrum Badawczo – Rozwojowym w Warszawie oraz Fabryce AGD we Wronkach. Więcej informacji na stronie www.samsung.pl.

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P