Masz już tylko 4 dni: zgłoś swój ekopomysł do Sony

Poleć znajomemu
Masz już tylko 4 dni: zgłoś swój ekopomysł do Sony 2010-12-09 11:04:00

Już tylko cztery dni pozostały na zgłaszanie pomysłów w ramach prowadzonego przez Sony i WWF projektu, który ma pomóc w zachowaniu zasobów naszej planety. Zgłoszone pomysły będą oceniane przez czołowych specjalistów z dziedziny techniki, a autor pomysłu wybranego do realizacji zostanie zaproszony do współpracy z Sony przy jego wdrażaniu. Pomysły można zgłaszać tylko do północy 13 grudnia.

Dotychczas do internetowej platformy społecznościowej Open Planet Ideas wpłynęło ponad 300 propozycji innowacyjnego wykorzystania istniejących technologii do ochrony zasobów Ziemii.

Faza koncepcyjna projektu opartego na idei crowd-sourcingu dobiega końca. Sony czeka więc na ostatnie propozycje, tak aby społeczność Open Planet Ideas i panel ekspertów mogły wziąć je pod uwagę przy wybieraniu pomysłu, który zostanie wdrożony z pomocą zespołu badawczo-rozwojowego Sony. W skład panelu wchodzi dziewięciu specjalistów z Sony, WWF i agencji konsultingowej IDEO.

Do innowacyjnych pomysłów zaproponowanych przez internautów należy GreenpatH: system wykorzystujący technologię GPS do przygotowania maksymalnie zrównoważonej ekologicznie podróży. System pozwala na wybór różnych wariantów podróży i dostarcza informacji umożliwiających zmniejszenie emisji CO2, zaoszczędzenie pieniędzy, a nawet spalanie kalorii.

Zakupoholicy będą mogli osłabić poczucie winy z powodu swoich zakupów dzięki aplikacji Sustainable shopper. Umożliwia ona wykorzystanie telefonów komórkowych do skanowania kodów kreskowych produktów przed ich zakupem w celu sprawdzenia, czy dany produkt jest organiczny i ile paliwa zużyto przy jego transporcie.

"Jesteśmy poruszeni dotychczasowym odzewem na nasz projekt" — mówi Emily Nicoll, dyrektor generalny ds. komunikacji środowiskowej w Sony Europe. "Internauci przedstawili już szereg fantastycznych pomysłów. Oprócz dzielenia się własnymi pomysłami, użytkownicy opiniowali cudze propozycje i rozwijali je, wypracowując w ten sposób fascynujące rozwiązania poważnych wyzwań, przed jakimi stoi dziś nasza planeta".

Pomysły można zgłaszać do północy 13 grudnia. Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom i nie możemy się doczekać materializacji wybranej idei w postaci prototypu, który zostanie przedstawiony w końcowej fazie projektu!

Więcej informacji na www.openplanetideas.com.

M_979

O firmie Sony

Sony jest jednym z czołowych producentów innowacyjnego sprzętu audio, wideo, telekomunikacyjnego i informatycznego przeznaczonego na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Sony słynie ze swoich urządzeń audiowizualnych, takich jak telewizory LCD High Definition BRAVIA™, cyfrowe aparaty Cyber-shot™, kamery Handycam®, lustrzanki cyfrowe „α” (czyt. alfa) i odtwarzacze MP3 Walkman®, jak również z komputerów osobistych VAIO™ i profesjonalnego sprzętu studyjnego o wysokiej rozdzielczości (HD), w tym systemów XDCAM™ HD. Poprzez długoterminowe umowy z organizacjami piłkarskimi – firma jest oficjalnym sponsorem Ligi Mistrzów UEFA do roku 2012, oficjalnym partnerem FIFA do roku 2014 i globalnym sponsorem rozgrywek FIFA World Cup™ w latach 2010 i 2014 – Sony rozbudza emocje wśród milionów fanów futbolu z całego świata.

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P