Test odkurzacza Samsung Navibot SR8990 (wideo)

Test odkurzacza Samsung Navibot SR8990 (wideo)

Poleć znajomemu
2013-06-26 18:37:00

Odkurzacz Samsung Navibot SR8990 testowaliśmy zarówno w małym mieszkaniu i dużym domku jednorodzinnym, a urządzenie..no, ale po kolei. Na wyjątkowy produkt południowokoreańskiego giganta czekałem, jak na prezent gwiazdkowy. Coś nowego, designerskiego, coś z najwyższej półki, a i co najważniejsze... nie wszyscy sąsiedzi w okolicy mają takie cudo, które pozamiata wszystkie zakamarki (a ja mam, przynajmniej na tydzień). Paczkę od Samsunga w końcu otworzyłem. Powtórzę. No cudo! Estetyczny, zgrabny, elegancka obudowa, kosmiczny wygląd, migające przyciski, błyszczące stożki (wirtualne ściany) oraz pilot. Nie będę opisywał tu zawartości paczki, czy też co tam Samsung napisał w instrukcji, jak jesteś zainteresowany wejdź na strone producenta. Długo nie czekając odpaliłem odkurzacz, początek zapowiadał się interesująco.

SR8990 pojeździł sobie w tę i z powrotem i wydawało mi się, że w końcu jak żona wróci z pracy to nie będzie już na mnie krzyczała, że słabo posprzątane. Przeczytałem dokładnie instrukcję obsługi urządzenia, która jest czytelna. Obsługa pilota i samego urządzenia jest prosta i każdy laik lub leń, jeśli tylko poświęci kilka minut, to nie powinien mieć problemów z odkurzaczem marki Samsung. Uzbrojony w wiedzę o produkcie ruszyłem na poważne odkurzanie. Trochę czasu zajęło mi przygotowanie "terenu" tj. krzesła ustawić na stole lub wynieść do innego pokoju, stolik, stoliczek, doniczki, drewno do kominka etc. wszystko to wymagało uporządkowania - no, ale podobnie z przestawianiem mebli i akcesoriów jest podczas odkurzania "tradycyjnym" odkurzaczem. Navibot w domu o dużej powierzchni radził sobie całkiem dobrze. Nie hałasował, nie przeszkadzał, robił swoje, a że trwało to trochę czasu i gdzieniegdzie było nie posprzątane to sprawa drugorzędna. Ano nie! Powinna to być sprawa najważniejsza. Zdarzało się czasami również i tak, że szczotki "przesuwały" kurz w inne miejsce, które później nie było sprzątane. Także na dywanie Navibot nie radził sobie zdyt dobrze, a również z kablami (wideo). W sumie bardziej czułem się jakby, ktoś za mnie posprzątał dom i dobrze, że to nie byłem ja. Tylko, że Navibot trafił na osobnika, który uwielbia porządek i sprzątać, więc te niedociągnięcia rzucały mi się w oczy.

W domu na dużej przestrzeni nie było tak źle. Początki w mieszkaniu, gdzie jest sporo wolnej przestrzeni też były dobre. Z tym zastrzeżeniem, że sterowałem Navibota manualnie za pomocą pilota. Wtedy miałem pewność, że każdy zakamarek był posprzątany. Odkurzacz dobrze radził sobie z krawędziami, listwami przypodłogowymi oraz progami. W małym, słonecznym i o sporej wolnej przestrzeni mieszkaniu często gromadził się kurz, tak więc urządzenie było często włączane (planowanie pracy w odkurzaczu to duży plus), również na trybie punktowym sprawdzał się całkiem dobrze. Kolejny plus to zbieranie sierści. Urządzenie z całą pewnością przyda się osobom mieszkającym ze zwierzakami. Regularne sprzątanie po naszych pupilach to duża zaleta odkurzacza marki Samsung. Co niektórzy mogą mieć zastrzeżenia co do hałasu podczas opróżniania pojemnika. Czy jest to aż taki problem? Moim zdaniem, nie. Przyznać muszę, że w czwartek miałem wizytę "ukochanych teściów"  i na szybko potrzebowałem sprzątnąć mieszkanie. Co zrobiłam? Tak. Odkurzacza Samsung Navibot nie użyłem. Nie przekonał mnie i po prostu nie miałem czasu na zabawy, wolałem wziąźć sprawy w swoje ręce. Reasumując. Jeśli Navibot ma być jedynym urządzeniem sprzątającym w domu - odradzam. Jeśli lubisz gadżety - polecam. Jeśli często sprzątasz po swoich zwierzętach - również polecam. Propozycja południowokoreańskiego giganta jest ciekawa, ale ja osobiście nie kupuję. 

autor: Grzegorz Leśniewski

M_11377 M_11378 M_11379 M_11380 M_11381 M_11382 M_11383 M_11384 M_11385 M_11386 M_11387 M_11388 M_11389

Sprawdź najniższą cenę produktu

Ajax

O firmie Samsung

Samsung Electronics jest światowym liderem w produkcji półprzewodników, sprzętu telekomunikacyjnego, cyfrowych nośników informacji oraz rozwiązań integrujących technologie cyfrowe. W roku 2009 sprzedaż spółki holdingowej osiągnęła wartość 116,8 miliarda USD. Firma zatrudnia około 188 000 pracowników w 185 oddziałach w 65 krajach i składa się z ośmiu niezależnych działów biznesowych: Visual Display, Mobile Communications, Telecommunication Systems, Digital Appliances, IT Solutions, Digital Imaging, Semiconductor i LCD. Firma Samsung Electronics, uznawana za jedną z najszybciej rozwijających się marek globalnych, jest czołowym producentem telewizorów cyfrowych, układów pamięci, telefonów komórkowych oraz ciekłokrystalicznych ekranów TFT. W Polsce firma jest liderem na rynku telewizorów i monitorów, osiąga również wysokie wyniki sprzedaży telefonów, sprzętu AGD, notebooków i drukarek. Polskie spółki Samsung Electronics zatrudniają ponad 2 tysiące pracowników w oddziale sprzedażowym i Centrum Badawczo – Rozwojowym w Warszawie oraz Fabryce AGD we Wronkach. Więcej informacji na stronie www.samsung.pl.

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P