Wojciech Bąkowski laureatem Paszportów Polityki 2010

Poleć znajomemu
Wojciech Bąkowski laureatem Paszportów Polityki 2010 2011-01-21 10:42:00

Na wtorkowej gali rozdania Paszportów „Polityki” 2010 w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie ogłoszono tegorocznych laureatów plebiscytu. W kategorii sztuki wizualne zwyciężył Wojciech Bąkowski, nominowany za sztukę będącą oryginalnym połączeniem brutalności i liryzmu, za nadanie nowego, ciekawego sensu pojęciu artysta multimedialny. Poza symbolicznym paszportem i nagrodą pieniężną w wysokości 10 tys. zł od organizatorów, zwycięzca otrzymał również pierwszą w 18-letniej historii konkursu nagrodę specjalną w tej dziedzinie. Tygodniowy pobyt w Korei Południowej, połączony z wizytą w prestiżowym Leeum Samsung Museum of Art ufundowała firma Samsung Electronics.

Tygodniowy wyjazd do koreańskiego Seulu i wizyta w prestiżowym Leeum Samsung Museum of Art to pierwsza w osiemnastoletniej historii plebiscytu Paszporty „Polityki” nagroda specjalna w kategorii sztuki wizualne. Nagroda, ufundowana przez firmę Samsung Electronics, została przekazana zwycięzcy wczoraj, 18 stycznia, w trakcie uroczystej gali rozdania Paszportów „Polityki” 2010 w warszawskim Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Laureatem tegorocznej edycji plebiscytu w dziedzinie sztuki wizualne został Wojciech Bąkowski, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na kierunku audioperformance. Bąkowski, artysta totalny, jest dziś najbardziej charyzmatyczną postacią polskiej sceny artystycznej, pisze o nim Stach Szabłowski, krytyk sztuki i publicysta, juror konkursu Samsung Art Master. Wojciech Bąkowski, twórca grupy muzycznej „Kot” i współtwórca grupy artystycznej „Penerstwo”, to artysta wszechstronny - grafik, rysownik, poeta, twórca sztuki performance, eksperymentalnych filmów animowanych i muzyki alternatywnej.

"Wspierając Paszporty „Polityki”, firma Samsung Electronics potwierdza swoje zaangażowanie na rzecz promocji i rozwoju polskiej sztuki współczesnej. Wierzymy, że dla wielu wybitnych artystów nagroda ta jest rzeczywiście paszportem do trwałego zaistnienia na polskiej scenie artystycznej oraz najwyższym dowodem uznania dla ich talentu i dorobku" - mówi Kyung Sik Choi, prezes firmy Samsung Electronics Polska.

W kategorii sztuki wizualne nominowano również artystki Aleksandrę Kubiak i Karolinę Wiktor (grupa artystyczna Sędzia Główny) za całkowite i konsekwentne oddanie się sztuce żywej w postaci często bardzo intymnych, pełnych emocji, skłaniających do interakcji i reakcji działań performance. Obok nich znalazł się również malarz i rysownik Jakub Julian Ziółkowski, nominowany za połączenie humoru, makabry i autoironii w atrakcyjną formę oraz umiejętność zbudowania własnego, oryginalnego świata inspirowanego osiągnięciami surrealistów, a tym samym odważny wybór całkowicie indywidualnej drogi we współczesnym malarstwie.

M_1459 M_1460

O firmie Samsung

Samsung Electronics jest światowym liderem w produkcji półprzewodników, sprzętu telekomunikacyjnego, cyfrowych nośników informacji oraz rozwiązań integrujących technologie cyfrowe. W roku 2009 sprzedaż spółki holdingowej osiągnęła wartość 116,8 miliarda USD. Firma zatrudnia około 188 000 pracowników w 185 oddziałach w 65 krajach i składa się z ośmiu niezależnych działów biznesowych: Visual Display, Mobile Communications, Telecommunication Systems, Digital Appliances, IT Solutions, Digital Imaging, Semiconductor i LCD. Firma Samsung Electronics, uznawana za jedną z najszybciej rozwijających się marek globalnych, jest czołowym producentem telewizorów cyfrowych, układów pamięci, telefonów komórkowych oraz ciekłokrystalicznych ekranów TFT. W Polsce firma jest liderem na rynku telewizorów i monitorów, osiąga również wysokie wyniki sprzedaży telefonów, sprzętu AGD, notebooków i drukarek. Polskie spółki Samsung Electronics zatrudniają ponad 2 tysiące pracowników w oddziale sprzedażowym i Centrum Badawczo – Rozwojowym w Warszawie oraz Fabryce AGD we Wronkach. Więcej informacji na stronie www.samsung.pl.

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P