Najlepsi przyjaciele ekspresu do kawy

Najlepsi przyjaciele ekspresu do kawy

Poleć znajomemu
2013-07-24 10:48:00

Statystyczny Polak wypija filiżankę kawy dziennie. Coraz więcej ludzi pije kawę nie tylko w kawiarniach czy cukierniach, ale we własnych domach. To w dużym stopniu zasługa rosnącej popularności ekspresów do kawy. Przystępne ceny i łatwa obsługa sprawiły, że po urządzenia sięgają gospodarstwa domowe. Dzięki ekspresowi można delektować się ulubioną latte czy cappuccino we własnych czterech kątach.

Jedną z najważniejszych czynności przy przygotowywaniu latte jest spienianie mleka. Można to robić w różnoraki sposób - za pomocą dyszy ekspresu, miksera lub specjalnego spieniacza. Najbardziej wygodne jest tworzenie pianki przy wykorzystaniu tego ostatniego urządzenia. Spieniacz gwarantuje uzyskanie pożądanego efektu w postaci płynnej pianki, tworzącej cienką i delikatną warstwę. Dlatego warto zainwestować w ten niedrogi, aczkolwiek bardzo użyteczny dla kawoszy produkt. Zakup modelu "Milchicopter" firmy Xavax wiąże się z wydatkiem rzędu 22,90 złotych.

Najlepsi przyjaciele ekspresu do kawy

Wśród smakoszy kawy bardzo modnym trendem jest latte art, czyli robienie wzorów na powierzchni napoju. Do tego celu służą specjalne szablony, pozwalające uzyskać na mlecznej piance gwiazdki, serduszka, uśmiechy itp. Xavax oferuje szablony ze stali nierdzewnej w cenie 29,90 złotych.

Najlepsi przyjaciele ekspresu do kawy

W Polsce dużą popularnością cieszą się ekspresy na kapsułki. Są one tańsze od automatycznych, choć ich użytkownik jest skazany na ofertę kaw producenta kapsułek. Ponadto filiżanka kawy z kapsułki kosztuje więcej niż z ekspresu automatycznego. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem mogą być wielorazowe kapsułki „Cofeeduck” przeznaczone do automatów Nespresso. Użytkownik wypełnia je samodzielnie kawą, herbatą bądź sproszkowaną czekoladą. W ten sposób przygotowany napój jest tańszy, a właściciel ekspresu sam decyduje o smaku napoju. Za zestaw składający się z trzech kapsułek trzeba zapłacić 69,90 złotych. Ciekawą propozycją dla osób, które nie wiedzą, gdzie schować kapsułki, są szklane organizery i specjalne stojaki. Te ostatnie wyróżniają się fantazyjnymi kształtami oraz srebrnym kolorem, a ich ceny oscylują od 60,00 do 250,00 złotych.

Chcąc zapewnić dobry smak parzonej kawy, należy dbać o czystość ekspresu. Nie powinno być z tym problemu, bowiem na rynku dostępne są rożnego rodzaju zestawy czyszczące. Cena kompletu Cleaning KIT Mini do ekspresu z 6 mm końcówką do spieniania mleka wynosi 89,90 złotych, zaś Cleaning KIT Midi z końcówką 10 mm - 64,90 złotych. Wyłącznym dystrybutorem produktów Xavax w Polsce jest firma Hama.

źródło: hama/agdrtv24.pl

M_11781 M_11783 M_11785

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2017, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P