agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Innovation Summit 2018:  HP prezentuje postępy w druku 3D oraz Immersive Computing

Innovation Summit 2018: HP prezentuje postępy w druku 3D oraz Immersive Computing

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Laptopy / 2018-05-30 11:32:49

Na dorocznej konferencji HP EMEA Innovation Summit, która w dniach 22-23 maja br. odbyła się w Barcelonie, kluczowi klienci, przedstawiciele mediów i analitycy z całego świata dyskutowali o trendach w nowych technologiach. Tegoroczna edycja skupiła się na druku 3D oraz Immersive Computing – dwóch kluczowych obszarach, które mają znaczący wpływ na rozwój technologiczny.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Podczas sesji plenarnej omówiono rolę druku 3D w kolejnej rewolucji przemysłowej oraz zwrócono uwagę na innowacje HP w dziedzinie Immersive Computing, od tworzenia i współpracy w środowisku 3D do spersonalizowanych produktów oraz rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej. HP dzięki takim wydarzeniom przewiduje i wyjaśnia jak postęp technologiczny wpisuje się w cztery megatrendy, które kształtują nasz świat – urbanizację, zmiany demograficzne, innowacje oraz hiperglobalizację.

Sposób, w jaki projektujemy, tworzymy i produkujemy  służy przyspieszeniu kolejnej rewolucji przemysłowej – powiedział Shane Wall, Shane Wall, CTO w HP Inc. – Podczas konferencji Innovation Summit pokazaliśmy ponownie, że HP jest liderem w dziedzinie druku 3D oraz Immersive Computing i jak te technologie mogą stymulować nasz przyszły wzrost oraz innowacje.

  • Drukarki 3D HP Jet Fusion w firmach Protolabs, Materialise i ZiggZagg

Podczas konferencji poinformowano też o zastosowaniu drukarek 3D HP Jet Fusion w firmach Protolabs, Materialise i ZiggZagg, które specjalizują się w innowacyjnej produkcji cyfrowej oraz ogłoszono współpracę z International Additive Manufacturing (IAM) 3D Hub. Przedstawiciele ZiggZagg, Ficep S3 i Sculpteo wyjaśnili jak ta technologia zmienia ich działalność. Trzy firmy, odpowiednio z Belgii, Hiszpanii i Francji, stworzyły nowe produkty i otworzyły nowe działy biznesowe dzięki drukowi 3D. Zwrócono również uwagę na liczne zastosowania druku 3D, w postaci lżejszych hełmów dla papieskiej Gwardii Szwajcarskiej, niestandardowego merchandisingu dla PepsiCo, kolektorów do samochodowych wyścigowych czy przemysłowych maszyn stosowanych w konstrukcji wieżowców.

  • Spersonalizowane obuwie

Z kolei na panelu o Immersive Computing przedstawiciele firm Superfeet i Brooks opowiedzieli, jak tworzą spersonalizowane produkty z wykorzystaniem specjalistycznych technologii skanowania i druku 3D. Obydwa przedsiębiorstwa działają na rynku obuwia sportowego i dzięki postępom w Immersive Computing mogą teraz projektować buty dostosowane do potrzeb poszczególnych biegaczy przy użyciu HP FitStation.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe