agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Intel NUC Skull Canyon - gamingowy miniPC dostępny w Polsce

Intel NUC Skull Canyon - gamingowy miniPC dostępny w Polsce

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Inne / 2016-06-10 11:37:00

Wydajny procesor Intel® Core™ i7 szóstej generacji, układ graficzny Intel® Iris™ Pro, do 32 gigabajtów pamięci RAM na pokładzie, a wszystko to zamknięte w obudowie o wymiarach 215x116x23mm - na polskim rynku pojawił się najnowszy model Intel NUC Skull Canyon. Umieszczona na obudowie czaszka nie pozostawia wątpliwości - nowy NUC to komputer miniPC zaprojektowany z myślą o graczach.

Intel NUC Skull Canyon wielkością przypomina pudełko czekoladek, ale pod względem wydajności zawstydziłby niejednego stacjonarnego peceta. Na pokładzie najnowszego gamingowego miniPC Intela znajdziemy procesor Intel Core i7-6770HQ, grafikę Intel Iris Pro 580 i do 32 gigabajtów pamięci RAM DDR4-2133. Producent zadbał też o dwa sloty na szybkie dyski SSD, oparte na interfejsie M.2 SATA lub PCI Express oraz slot na karty SD. Urządzenie wyposażono w cztery porty USB 3.0, gniazdo HDMI 2.0, MiniDisplay Port 1.2 oraz port Thunderbolt 3. Ten ostatni oferuje transmisję danych z prędkością 40 Gbps i możliwość jednoczesnej obsługi nawet dwóch sygnałów wideo 4K. Thunderbolt 3 to także zintegrowane złącze USB 3.1 oraz DisplayPort 1.2.

Intel NUC Skull Canyon wyposażono w szybki moduł WiFi 802.11ac oraz moduł Bluetooth 4.2, pozwalający na podłączenie do komputera urządzeń peryferyjnych - klawiatury, myszy czy słuchawek. 

Intel NUC Skull Canyon oferowany jest w zestawie z dwiema czarnymi obudowami - jedną z charakterystycznym symbolem czaszki, drugą - klasyczną, pozbawioną wzorów.

Dostępność i ceny

Intel NUC Skull Canyon jest dostępny w sklepie x-kom.pl. Model z procesorem Intel Core i7-6770HQ, 16GB pamięci RAM, 256GB dyskiem SSD i systemem Microsoft Windows 10 Home PL kosztuje 3699zł. Na rynku dostępna jest wersja dla osób, które preferują samodzielną konfigurację urządzenia - model bez dysku i pamięci RAM kosztuje 2899zł. Intel NUC Skull Canyon objęty jest 36-miesięczną gwarancją producenta.

Po raz pierwszy w Polsce urządzenie zostanie zaprezentowane podczas x-kom CLASH - imprezie dedykowanej graczom i entuzjastom. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend, 11-12 czerwca, w Hali Częstochowa. Na zwiedzających czeka masa atrakcji - imponująca scena, najlepsi youtuberzy w kraju, cosplayerzy, turnieje gamingowe, konkursy z nagrodami oraz dedykowane strefy partnerów.

źródło: intel/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe