agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Inteligentne urządzenia marki Whirlpool zmieniają kulinarne doznania na targach Eurocucina

Inteligentne urządzenia marki Whirlpool zmieniają kulinarne doznania na targach Eurocucina

2018-04-18 13:28:00

Podczas targów EuroCucina, które odbywają się w dniach 17-22 kwietnia 2018 w Mediolanie, Whirlpool zaprezentuje nowe produkty premium z linii W Collection, która została stworzona po to, by zrewolucjonizować każde kulinarne doświadczenie dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i możliwości łączenia się sprzętów z Internetem.

Zakupy, sprzątanie, gotowanie, jedzenie to ciągła podróż, wpleciona w codzienne życie niemal każdego z nas. Stoisko Whirlpool na targach EuroCucina (A11-A15-B14-B18) będzie okazją do zaprezentowania tego, w jaki sposób urządzenia firmy udoskonalają każdy etap podróży kulinarnej. Goście odwiedzający targi będą mogli sprawdzić, jak sprzęty Whirlpool „wyczuwają ich świat” w sposób inteligentny dostosowują się do preferencji i przyzwyczajeń użytkownika. Są też bardziej intuicyjne i bezstresowe w obsłudze oraz gwarantują doskonałe rezultaty. Whirlpool prezentuje również, w jaki sposób nowe produkty z linii W Collection są ze sobą zintegrowane oraz jak funkcjonują w naszej przestrzeni domowej. Urządzenia są dodatkowo wzbogacone o formy interakcji głosowej.

Targi EuroCucina umożliwią również zwiedzającym zapoznanie się z wiodącym projektem firmy Whirlpool - The Jewel. To wyjątkowa ekspozycja, która pokazuje, w jaki sposób kolor, wykończenie i materiały wspólnie tworzą niezwykłe produkty.

URZĄDZENIA STAJĄ SIĘ BARDZIEJ POMOCNE DZIĘKI KONTROLI GŁOSOWEJ

Marka Whirlpool wierzy, że urządzenia połączone z Internetem mogą sprawić, iż codzienne, powtarzalne czynności staną się o wiele przyjemniejsze i bardziej wydajne dzięki naturalnej i niewymagającej wiele wysiłku interakcji. Na targach EuroCucina Whirlpool po raz pierwszy zaprezentuje nowy piekarnik wyposażony w aplikację Asystenta Google, która zapewnia niezwykle wygodną, bezdotykową obsługę.

„Dzięki sterowaniu głosowemu nie trzeba już myśleć o tym, jak obsługiwać dane urządzenie - komunikuje się ono w naszym języku”, mówi Marco Signa, Starszy Menedżer ds. Internetu rzeczy w Whirlpool EMEA. „Będziemy prezentować, w jaki sposób Asystent Google umożliwia użytkownikom bezdotykowe sterowanie piekarnikiem, co jest niezwykle pomocne w trakcie przygotowywania posiłku lub gdy użytkownik chce to robić z innego miejsca niż kuchnia”.

Na początku 2018 roku firma Whirlpool ogłosiła, że będzie rozwijać funkcje inteligentnego asystenta w wybranych produktach marki, w tym polecenia głosowe w całej linii urządzeń kuchennych. W trakcie targów EuroCucina goście będą mogli zobaczyć w jaki sposób Asystent Google upraszcza codzienną obsługę piekarnika: ustawianie i uruchamianie cyklu, pytanie o czas pozostały do zakończenia procesu pieczenia, wyłączenie piekarnika. Wszystkie te czynności są teraz możliwe dzięki „rozmowom” z produktem.

URZĄDZENIA, KTÓRE WSPÓŁPRACUJĄ ZE SOBĄ W CELU OSIĄGNIĘCIA ZNAKOMITYCH REZULTATÓW

Nowe produkty wchodzące w skład linii W Collection firmy Whirlpool zapewniają nie tylko lepszą interakcję z użytkownikiem, ale także wykorzystują łączność z Internetem do wzajemnej komunikacji. Takie rozwiązanie, gwarantujące wysoki poziom komfortu, dostępne jest w całej gamie modeli od Core+ po produkty flagowe.

Codzienne czynności stają się łatwiejsze, gdy wykonujące je urządzenia komunikują się ze sobą: na przykład okap może automatycznie uruchomić filtrowanie powietrza z odpowiednią wydajnością, gdy w użyciu jest płyta indukcyjna. Może też uruchomić się w trakcie pyrolitycznego czyszczenia piekarnika. Innym przykładem jest to, że oświetlenie na okapie może być teraz wykorzystywane do przekazywania powiadomień z innych urządzeń. Można je całkowicie dostosować do potrzeb użytkownika, który może ustawić oświetlenie aby pulsowało, gdy określony etap programu gotowania będzie wymagał jego udziału lub aby poinformować, że zmywarka lub pralka zakończyła pracę.

Dzięki aplikacji 6. Zmysł Live użytkownicy mogą również obsługiwać sprzęty kuchenne za pomocą swoich urządzeń typu smart. Specjalna funkcja planowania posiłków pozwala wyeliminować stres związany z planowaniem cotygodniowych posiłków, zarówno podczas pracy z piekarnikiem, jak i z płytą grzewczą. Wystarczy, spośród setek dostępnych przepisów kulinarnych opracowanych przez kucharzy wybrać takie, które są zgodne z naszym gustem i preferencjami żywieniowymi, zaś aplikacja automatycznie stworzy listy zakupów. Następnie umożliwi nam śledzenie krok po kroku wskazówek kulinarnych na ekranie TFT piekarnika lub płyty indukcyjnej.

NOWE DODATKI DO NAGRADZANEJ SERII URZĄDZEŃ W COLLECTION

Inspirowana dzisiejszym stylem życia, linia urządzeń premium W Collection łączy w sobie nowoczesny design z zaawansowaną technologią. Dzięki technologii 6. Zmysł i łączności z Internetem, urządzenia z tej serii oferują inteligentną, znacznie bardziej intuicyjną obsługę, która dobrze harmonizuje ze współczesnymi i przyszłymi inteligentnymi domami.

Dwa zestawy kuchenne z linii W Collection, oferujące zarówno zintegrowane, jak i wystające uchwyty, zdobyły dwie nagrody iF DESIGN AWARDS. Oznacza to, że co najmniej dwanaście produktów zostało wyróżnionych etykietą iF Award za wyjątkowe wzornictwo. Ta sama linia otrzymała niedawno dwie nagrody Red Dot Design Award, co oznacza że dwanaście produktów może być teraz także opatrzonych etykietą Red Dot Label.

„Przyznanie jednych z najważniejszych wyróżnień w świecie wzornictwa potwierdza, że nasze urządzenia z serii W Collection to wyjątkowo wyrafinowana, nowoczesna estetyka oraz wysoka jakość wykonania, odpowiednia dla najbardziej stylowych gospodarstw domowych”, wyjaśnia Alessandro Finetto, Starszy Dyrektor ds. Globalnego Designu Konsumenckiego Whirlpool EMEA. „W trakcie targów EuroCucina z dumą zaprezentujemy kolejne niezwykłe produkty, stworzone z tą samą bezkompromisową wizją doskonałości i wrażliwości na kontekst”.

PIEKARNIKI DO ZABUDOWY Z SERII W COLLECTION

Nowe piekarniki do zabudowy z serii W Collection to wyjątkowe połączenie elegancji, elastyczności i łatwości użytkowania. Oferują wyjątkowo intuicyjną obsługę i bardzo proste sposoby przygotowywania posiłków z wykorzystaniem 4,5-calowego wyświetlacza TFT MySmartDisplay. Posiada on funkcję nauki od użytkownika i ułatwiając codzienne czynności zapewnia perfekcyjne rezultaty gotowania. Osiąga to przede wszystkim dzięki funkcji Lifestyle Clusters, która ułatwia wyszukiwanie przepisów lub sposobów przyrządzania dań odpowiednich dla stylu życia użytkownika, takich jak na przykład „Witaminy” lub „Wypiekanie”. Po dokonaniu wyboru wystarczy postępować krok po kroku zgodnie z prostymi wskazówkami pojawiającymi się na wyświetlaczu. Niezależnie od poziomu umiejętności użytkownika, wspomagane gotowanie pozwoli na przyrządzenie smacznego posiłku. Aplikacja 6. Zmysł Live firmy Whirlpool zapewnia płynną interakcję umożliwiającą wybór przepisów oraz kontrolę nad urządzeniem i monitorowanie postępów gotowania za pomocą smartfona lub tabletu.

Dzięki samoutrzymującej się sondzie MultiSense, piekarnik z serii W Collection eliminuje ryzyko pomyłek podczas wykonywania poszczególnych czynności. Opatentowana sonda MultiSense kontroluje temperaturę jedzenia w czterech miejscach. Przeznaczona jest nie tylko do mięsa, ale również do ciast i chleba. System BakeSense precyzyjnie sprawdza wilgotność w komorze piekarnika, co umożliwia odpowiednie dostosowanie cyklu jego pracy. Dzięki asystentowi gotowania, można także poszerzyć własne horyzonty kulinarne i przygotowywać dania na parze. Technologia SteamSense generuje parę wodną, zapewniając odpowiednio wilgotne i delikatne dania, zaś technologia SteamSense+ wykorzystująca 100% pary wodnej pozwala zachować naturalne smaki, witaminy i minerały zawarte w żywności.

Dalsze przygody kulinarne zapewnią użytkownikom nowe przepisy, poradniki i źródła inspiracji, dostępne poprzez aplikację 6. Zmysł Live.

KUCHENKI MIKROFALOWE W COLLECTION DO ZABUDOWY

Dzięki harmonijnemu designowi, nowe kuchenki mikrofalowe do zabudowy doskonale pasują do piekarników z tej samej serii. Są one wyposażone w niezwykle intuicyjny wyświetlacz MySmartDisplay oraz łącze WiFi, które pozwala gotować z niespotykaną dotąd prostotą - oferuje między innymi funkcje Lifestyle Clusters, taką jak „Wegetarianin” czy - na specjalne okazje - „Party” lub „Król grilla”. Wystarczy wybrać odpowiednią pozycję, postępować zgodnie ze wskazówkami i rozkoszować się efektami w czasie o połowę krótszym niż przy konwencjonalnym piekarniku.

Dzięki takim funkcjom jak Crisp i CrispFry kuchenka mikrofalowa może być używana do pieczenia lub smażenia zdrowych potraw bez dodatku oleju - z zewnątrz będą one pysznie chrupiące, a wewnątrz soczyste i delikatne. Dodatkową zaletą sprzętu jest termoobieg, który tłoczy ciepło na powierzchnię przygotowywanego posiłku, co pozwala na uzyskanie efektu przypominającego pieczenie w piekarniku.

PŁYTY GRZEWCZE Z SERII W COLLECTION DO ZABUDOWY

Dzięki innowacyjnej technologii i najnowocześniejszej konstrukcji, nowe indukcyjne i gazowe płyty kuchenne z serii W Collection zapewniają łatwość obsługi i wydajność. 4,5-calowy wyświetlacz TFT MySmartDisplay intuicyjnie przeprowadzi użytkownika przez proces gotowania, wykorzystując funkcję 100 Cooking Combinations. Oferuje on drobiazgową pomoc i podpowiada optymalny sposób przyrządzenia każdego rodzaju dania. Aplikacja 6. Zmysł Live pozwala konsumentom zapoznać się z nowymi przepisami zawartymi w przewodnikach, dzięki czemu mogą oni uwolnić drzemiący w nich talent kulinarny. Indukcyjna płyta grzewcza z serii W Collection wyposażona jest w zaawansowany czujnik SmartSense, który precyzyjnie monitoruje i steruje procesem gotowania. Płyta ta zapewnia pełną elastyczność dzięki dziesięciu niezależnym cewkom, które można konfigurować tak, by uzyskać jedną dużą płytę grzewczą (FlexiFull) lub kilka różnych stref gotowania. Z kolei powłoka iXelium, którą pokryta jest płyta, sprawia, że jest ona niezwykle funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu. Nowa gazowa płyta grzewcza także oferuje większą precyzję i wszechstronność gotowania. Jest wyposażona w PreciseFlame, wydajny system pionowego płomienia, który przyczynia się do oszczędności czasu i energii, jak i zapewnia równomierne gotowanie, a także podwójny palnik FlexiFlame o mocy 5 kW oferujący dwa poziomy mocy płomienia.

OKAPY DO ZABUDOWY Z SERII W COLLECTION

Nowe okapy do zabudowy w kształcie litery T oraz pionowe są gwarancją czystego powietrza i krystalicznie czystego światła. Nadają kuchni elegancji, oferując przy tym nowatorską formę komunikacji i interakcji z pozostałymi urządzeniami.

Dzięki systemowi CookSense okapy do zabudowy bez przeszkód „komunikują się” z płytą grzewczą, dzięki czemu potrafią rozpoznać tryb gotowania i automatycznie dopasować moc ssania. Pozwala to zapewnić świeże powietrze bez względu na to, co użytkownik gotuje. Na tej samej zasadzie okapy mogą „komunikować się” z piekarnikiem włączając się automatycznie podczas cyklu pyrolitycznego czyszczenia.

Funkcja AirSense wykorzystuje czujniki, które automatycznie oceniają jakość powietrza i oczyszczają je z nieprzyjemnych zapachów i cząsteczek - nawet jeśli nie gotujesz. Z kolei funkcja LightSense może dostosowywać oświetlenie do pory dnia lub nastroju użytkownika, dzięki czemu urządzenie dba również o estetykę pomieszczenia.

CHŁODZIARKO-ZAMRAŻARKA W COLLECTION 4 DOORS

Whirlpool prezentuje również chłodziarko-zamrażarkę W Collection 4 Doors. Łączy ona w sobie najnowocześniejszy design, doskonałe wykonanie zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz oraz zaawansowane możliwości technologiczne. Jej smukły kształt pozwala na zabudowę tych urządzeń w nowoczesnej kuchni, gwarantując pełną harmonię z pozostałymi meblami.

Urządzenia z serii W Collection 4 Doors korzystają z inteligentnej technologii 6.Zmysł, która pomaga monitorować i automatycznie optymalizować ich pracę, by dłużej zachować świeżość produktów. Sprzęt posiada opcję precyzyjnej i jednolitej kontroli temperatury 6 Zmysł FreshLock oraz jest wyposażony w system minimalizujący wahania temperatury w zamrażarce i minimalizujący odmrożenia 6. Zmysł FreezeLock. Wraz ze zmianą naszych codziennych potrzeb, przestronna i elastyczna komora 4 Doors FlexiFreeze dostosowuje poziom temperatury odpowiednio do przechowywanej w niej żywności. Opcja Soft Freeze z temperaturą - 7°C jest przeznaczona do krótkotrwałego przechowywania i pozwala na umieszczenie jedzenia bezpośrednio z zamrażarki na patelni. Opcja Mild Freeze jest dedykowana do przechowywania lodów i deserów w temperaturze -12°C, z kolei opcja Deep Freeze z temperaturą -18°C służy do dłuższego przechowywania jedzenia. 


SPACE400

Whirlpool zaprezentuje również nową chłodziarko-zamrażarkę do zabudowy - SPACE400. To nowatorskie rozwiązanie dla osób, które w lodówce do zabudowy szukają maksymalnej pojemności. Model o szerokości 70 cm zapewnia pojemność aż 400 litrów. Urządzenie oferuje o 40% więcej miejsca niż standardowa lodówka przy szerokości, która umożliwia montaż w większości kuchni. SPACE400 oferuje innowacyjne rozwiązania w zakresie konserwacji żywności, w tym opcję 6. Zmysł FreshControl, zapewniającą świeżość produktów przez dłuższy okres dzięki automatycznie optymalizowanemu poziomowi temperatury i wilgotności, czy funkcję 6. Zmysł FreezeControl minimalizującą wahania temperatury w zamrażarce.

Zaawansowane funkcje modelu SPACE400 uzupełnia wyjątkowe wzornictwo, z wykończeniem szuflad nawiązującym do kryształów, elementami wykonanymi ze stali nierdzewnej i równomiernym oświetleniem wnętrza jasnym światłem LED. Nowoczesny, dotykowy interfejs zapewnia codzienną intuicyjną obsługę.

ZMYWARKA DO NACZYŃ WHIRLPOOL 45CM

Whirlpool prezentuje nową, 45-centymetrową zmywarkę do naczyń, która - jako pierwsze mniejsze urządzenie - przejmuje system PowerClean Pro z modelu o szerokości 60 cm. Dysze Direct Jet systemu PowerClean optymalizują wydajność mycia i zapewniają doskonałą skuteczność - zmywarka dokładne i efektywnie myje naczynia bez konieczności ich wcześniejszego spłukiwania. Urządzenie jest wydajniejsze i oszczędniejsze niż mycie ręczne, zużywa bowiem zaledwie 6 litrów wody na jedno zmywanie w cyklu ekologicznym. Nowy model posiada również doskonały współczynnik efektywności energetycznej A+++.pierwszy wśród zmywarek Whirlpool o szerokości 45 cm. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowego systemu NaturalDry, który uchyla drzwi w fazie suszenia, co pozwala zapewnić naturalny przepływ powietrza przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii.

Nowa zmywarka o szerokości 45 cm oferuje zmaksymalizowaną przestrzeń wewnętrzną dzięki zastosowaniu trzeciej, pełnej półki, a także uchwytów na garnki i patelnie. W efekcie ładowność urządzenia jest większa nawet o 30%. Obok łatwiejszego załadunku, zmywarka oferuje też wysokiej jakości dotykowy interfejs, dzięki któremu codzienna eksploatacja jest niezwykle prosta.

THE JEWEL - ODKRYJ NIEZWYKŁY DESIGN MARKI WHIRLPOOL

W samym centrum pawilonu wystawowego Whirlpool na targach EuroCucina znajduje się Klejnot (The Jewel). To szczególna ekspozycja, pokazująca rozwój estetyki designu, którego ucieleśnieniem są urządzenia nowej linii W Collection. Kolory, wykończenia i materiały to wszystkie aspekty designu, które są badane w ramach tematu INFUSION, opisanego przez zespół projektowy Whirlpool jako reprezentujący „wzbogacanie przez niedoskonałość pochodzącą z natury”. Inspiracje pokazane na wystawie The Jewel można zobaczyć w wykończonych do perfekcji urządzeniach marki Whirlpool.

ODWIEDŹ STOISKO WHIRLPOOL NA TARGACH EUROCUCINA 2018

Aby zapoznać się z prezentacjami nowych produktów i innowacji, odwiedź stoisko firmy Whirlpool na targach EuroCucina (A11-A15-B14-B18). Targi EuroCucina 2018 odbywają się w dniach 17-22 kwietnia 2018 roku na terenach targowych Milan Fairgrounds w Mediolanie.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe