agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Jaki ekspres do espresso, latte i cappuccino?

Jaki ekspres do espresso, latte i cappuccino?

EKSPRESY DO KAWY / Ekspresy ciśnieniowe automatyczne / 2019-03-05 12:02:01

Espresso bywa nazywane królową wszystkich kaw – jest najpopularniejsze i stanowi bazę wielu innych napojów kawowych. Bez niego niemożliwe jest przygotowanie latte macchiato, caffè macchiato czy cappuccino. Jeżeli pragniemy delektować się smakiem i aromatem prawdziwego włoskiego espresso oraz kaw mlecznych, powinniśmy rozważyć zakup automatycznego ekspresu ciśnieniowego marki Siemens z serii EQ.9.

L’espresso perfetto: 7 grammi di caffè ben pressati, 25 millilitri in 25 secondi

Od 1901 r., gdy Luigi Bezzera zbudował pierwszy ekspres do espresso, klasyczna receptura pozostaje w zasadzie niezmienna: przez 7 gram drobno zmielonej kawy należy przepuścić 25 mililitrów wody w czasie 25 sekund. Ciśnienie wody nie powinno być mniejsze, niż 9 barów, a temperatura oscylować wokół 88°C (obecnie przyjmuje się, że powinno to być 90-96°C). Konieczne jest użycie świeżo mielonej kawy. Po spełnieniu tych warunków, o ostatecznym efekcie decyduje jakość użytej kawy i umiejętności baristy.

Zalecenia nie wydają się skomplikowane, jednak wykonanie espresso o głębokim smaku, bogatym aromacie, równomiernie pokrytego warstwą pianki (crema) i doskonałego w każdej kolejnej filiżance jest sztuką, która wymaga od baristy wiedzy, doświadczenia i lat praktyki.

Alternatywą dostępną dla każdego amatora kawy jest skorzystanie z innowacyjnych technologii ekspresów ciśnieniowych marki Siemens z serii EQ.9 i przygotowanie doskonałego espresso po naciśnięciu jednego przycisku.

Urządzenie kontroluje cały proces powstawania espresso – od ziarna kawy do filiżanki aromatycznego naparu. O postępach procesu informują komunikaty na dużym, czytelnym wyświetlaczu. Za jakość mielenia ziaren kawy odpowiada ceramiczny młynek, w który wyposażony został każdy model w pełni automatycznych ekspresów do kawy marki Siemens. Ziarna kawy znajdują się w hermetycznym pojemniku, z którego trafiają do młynka, a następnie do zaparzacza i – w postaci gotowego, aromatycznego ekstraktu – do filiżanki. Parzenie przebiega pod pełna kontrolą i z dokładnością co do stopnia (unikatowy sensoFlow System, który utrzymuje stałą temperaturę wody przez cały proces parzenia) i grama – zgodnie z automatycznymi lub wprowadzonymi przez nas ustawieniami (system baristaMode). Najwyższej jakości młynek ceramDrive zamienia ziarna kawy na jednolity, drobny proszek, z którego można wydobyć wszystkie ukryte pokłady aromatu i smaku.

Nie może być mowy o pomyłkach – jedyne zmienne to jakość kawy i wody, które wybraliśmy. Jeżeli wybór był właściwy, możemy być pewni, że otrzymamy doskonałe espresso – w pierwszej i wszystkich następnych filiżankach. Gwarancja niezawodności obejmuje 15 000 filiżanek.

Kawy mleczne z marką Siemens to czysta przyjemność

Warunkiem przemiany espresso w doskonałe cappuccino, latte macchiato czy espresso macchiato jest odpowiednio spienione mleko. Wytworzenie aksamitnej piany o jednolitej, lekkiej strukturze to prawdziwa sztuka. Sukces wymaga starannej kontroli temperatury i czasu oraz opanowania techniki wykonania kolejnych czynności. Również z tym zadaniem ekspresy ciśnieniowe marki Siemens radzą sobie znakomicie. Jeżeli zapomnisz o uzupełnieniu mleka, ekspres przypomni Ci o tym czytelnym komunikatem. O nic więcej nie musisz się martwić. Jednym kliknięciem (funkcja oneTouch) sprawisz, że doskonale rozwarstwione latte czy cappuccino z dokładnie centymetrową warstwą pianki pojawi się na Twoim stole.

Kawy mleczne z automatycznymi ekspresami marki Siemens to czysta przyjemność – przenośnie i dosłownie. System autoMilk Clean usuwa z przewodów najdrobniejsze kropelki mleka, pozwalając utrzymać idealną czystość i higienę. Automatyczne oczyszczanie przewodów po każdym procesie parzenia (singlePortion Cleaning) gwarantuje niezmienną świeżość i identyczny smak kolejnych filiżanek wybranego rodzaju kawy.

Kawy świata w domowym zaciszu

Automatyczny ekspres ciśnieniowy z serii EQ.9 z opcją Home Connect, dzięki możliwości połączenia z internetem, pozwala cieszyć się smakami dziesiątków rodzajów kaw z całego świata w domowym zaciszu. Nie ruszając się z kanapy, możemy odkrywać najlepsze kompozycje kawowe i natychmiast wypróbować ich walory – wystarczy za pośrednictwem smarfona czy tabletu przekazać odpowiednie ustawienia do ekspresu i odebrać gotową kawę.

Największą elastyczność i swobodę odkrywania nowych smaków i kombinacji zapewnia ekspres EQ.9 s700, posiadający dwa oddzielne pojemniki na kawę i dwa młynki (dualBean System).

Praktycznie nieograniczone możliwości eksperymentowania i odkrywania nowych smaków oferują ekspresy z systemem baristaMode. Pozwala on dowolnie modyfikować (czas zaparzania, temperatura wody, proporcje składników) znalezione w sieci przepisy lub stworzyć własne i zapisać je w pamięci urządzenia.

Posiadając jeden z ekspresów z serii EQ mamy dostęp do najlepszych, najpopularniejszych i zupełnie unikatowych kaw z całego świata, które możemy zamówić jednym kliknięciem. Jeszcze nigdy nie było to tak łatwe!

Partnerem artykułu jest marka Siemens – oferująca ekspresy ciśnieniowe. Więcej na Siemens-home.bsh-group.com/pl/.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe