agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Jaki nawilżacz powietrza wybrać?

Jaki nawilżacz powietrza wybrać?

ZDROWIE I URODA / Uzdatnianie powietrza / 2013-02-05 16:04:00

W sezonie grzewczym wilgotność powietrza w pomieszczeniach spada nawet do 10%. Suche, ciepłe powietrze oznacza suche włosy, suchą skórę, problemy z zatokami i koncentracją. Jak temu zaradzić? Wystarczy nawilżacz powietrza. W sezonie grzewczym powietrze w pomieszczeniach jest z reguły bardzo suche, dlatego warto zaopatrzyć się w profesjonalny nawilżacz powietrza, zwłaszcza, jeżeli mamy małe dzieci albo jesteśmy alergikami. Poniżej kilka najważniejszych informacji, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie urządzenia.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Po co nam nawilżacz powietrza?

Mokry ręcznik na kaloryferze nigdy nie będzie tak skuteczny jak elektryczny nawilżacz powietrza, który pomaga utrzymać stężenie wilgoci w pomieszczeniu na optymalnym dla człowieka poziomie (za duża wilgotność też nie jest dla nas korzystna). W tym celu nawilżacze powietrza wyposażone  są w odpowiedni system pomiarowy - na wyświetlaczu możemy zawsze sprawdzić aktualną temperaturę i wilgotność względną w pokoju. Dzięki urządzeniu łatwiej nam uniknąć infekcji górnych dróg oddechowych. Warto też pamiętać, że przy zbyt niskiej wilgotności powietrza wszystko się elektryzuje, a nasze włosy i skóra stają się suche.

„Wybierając nawilżacz powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na takie elementy jak wydajność, funkcje regulacji, dodatkowe wyposażenie, głośność i bezpieczeństwo pracy (np. automatyczne wyłączenie w przypadku pustego pojemnika na wodę). Równie ważna jest wielkość generowanych przez urządzenie kropelek. Im mniejsze, tym lepiej - zbyt duże krople mogą osiadać na meblach lub materiałach w postaci rosy” - radzi Łukasz Świedliński, ekspert Agito.pl.

Nawilżacz może być wyposażony w różne rodzaje filtrów, np. odwapniający wodę lub cyrkulacyjny, odpowiedzialny za efektywne rozprowadzanie cząsteczek wody w powietrzu. Niektóre nawilżacze mają regulator stopnia pracy oraz higrometr - specjalne urządzenie mierzące wilgotność powietrza w pomieszczeniu i samodostosowujące do niej swoją pracę. Nawilżacz powietrza może również pełnić funkcję ozdobną. Wystarczy wybrać odpowiedni kolor i wzór, aby dopasować go do wnętrza mieszkania czy pomieszczenia, w którym się znajdzie.

  • Nawilżacz powietrza Flaem Brezza Magic Care cena ok. 179,90 PLN Agito.pl
  • Nawilżacz powietrza Mebby Baby Vap 92065 cena ok. 159,90 PLN Agito.pl
  • Nawilżacz powietrza Visiomed Humidoo 2w1 cena ok. 219,00 PLN Agito.pl

źródło: agito.pl/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe