agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
JBL L52 Classic

JBL L52 Classic

SPRZĘT RTV / Kolumny i głośniki / 2021-11-25 11:20:35

Na polskim rynku pojawiają się właśnie nowe monitory JBL L52 Classic. Jako najmniejszy członek kultowej serii JBL Classic, L52 Classic zapewniają potężny dźwięk, który trzeba usłyszeć, aby w niego uwierzyć! Z JBL jednak wszystko jest możliwe!

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

JBL Classic to wyjątkowa rodzina produktów luxury audio o najwyższej klasy właściwościach akustycznych i ponadczasowym designie retro. Nowe monitory L52 Classic, podążając za większymi modelami L100 Classic i L82 Classic, doskonale odnajdują się w tym zestawie. Wygląd L52 Classic nawiązuje do większego rodzeństwa obudową z forniru z drewna orzechowego i piankową maskownicą Quadrex, dostępną w kolorze czarnym, niebieskim lub pomarańczowym.

JBL L52 Classic zostały zaprojektowane i skonstruowane w znanym na całym świecie zakładzie inżynierii akustycznej JBL w Northridge w Kalifornii. To 2-drożne kolumny podstawkowe wykorzystujące zaawansowane technologie akustyczne JBL w połączeniu z wielokrotnie nagradzanym stylem retro, inspirowanym przez wcześniejsze, kultowe modele. Na ten wyjątkowy design vintage składa się obudowa z prawdziwego forniru z drewna orzechowego i wybór maskownic z pianki Quadrex w trzech kolorach. Pod tak skonstruowaną, kultową obudową znajduje się kolumna skomponowana z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań akustycznych, zapewniająca legendarny dźwięk JBL, który zadowoli każdego miłośnika muzyki. Główną cechą tego monitora jest 0,75-calowy (20 mm) tytanowy tweeter z falowodem z soczewką akustyczną oraz 5,25-calowy (133 mm) woofer z czystej celulozy z odlewanym koszem. Całość pracuje w obudowie typu bass-reflex z dostrojonym z przodu portem. To legenda czerpiąca z najnowocześniejszych technologii!

JBL L100 Classic i JBL L82 Classic otrzymały wiele nagród i wyróżnień od czasu ich wprowadzenia do sprzedaży. Kiedy zespół programistów tworzył koncepcję wersji kompaktowej, wydajność musiała być pierwszorzędna i przekraczać wszelkie oczekiwania dotyczące produktu tej wielkości. Wykorzystując 75 lat doświadczenia JBL, inżynierowie z Harman Center of Acoustics Excellence w Northridge w Kalifornii stworzyli model L52 Classic osiągając sukces pod każdym względem. Bas jest potężny, dźwięk dynamiczny, a scena dźwiękowa wyjątkowo duża. Dla tych, którzy nie mają miejsca na większe modele z serii Classic, L52 Classic to idealne rozwiązanie bez szkody dla dźwięku.

„L52 Classic jest tak atrakcyjną propozycją dzięki dużemu dźwiękowi, niewielkim rozmiarom i atrakcyjnej cenie”, mówi Jim Garrett, starszy dyrektor ds. strategii i planowania produktów w Harman Luxury Audio. „Miłośnik muzyki otrzymuje fenomenalnie brzmiący głośnik o doskonałej konstrukcji i 75-letniej tradycji JBL, będącej gwarancją wysokiej wydajności i jakości na lata przyjemności słuchania”.

Specyfikacja techniczna:

 • Dwudrożna kolumna podstawkowa
 • Głośnik niskotonowy: 5,25" (133 mm) z czystej celulozy (JW135PW-4)
 • Przetwornik wysokotonowy: 0,75" (20 mm) tytanowy z falowodem (JT020TI1-4)
 • Zalecana moc wzmacniacza: 10-75 W RMS
 • Impedancja: 4 Ohm
 • Czułość głośnika: 85 dB/2,83 V/1 m
 • Pasmo przenoszenia: 47 Hz -24 kHz (-6 dB)
 • Częstotliwość podziału: 2,8 kHz
 • Obudowa typu bass reflex z forniru z drewna orzechowego

Sugerowana cena detaliczna: 2490 zł / szt.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe