agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Jedno urządzenie, dwie funkcje – pralko-suszarki w wersji slim idealne do małej łazienki
Candy

Jedno urządzenie, dwie funkcje – pralko-suszarki w wersji slim idealne do małej łazienki

DUŻE AGD / Pralki / Suszarki / 2018-07-09 14:45:56

Pralko-suszarki to dobre rozwiązanie dla posiadaczy małych mieszkań, w których brakuje przestrzeni na suszenie wypranych ubrań. Podczas poszukiwań odpowiedniego sprzętu do łazienki o małym metrażu warto zwrócić uwagę na modele w wersji slim (o głębokości nawet 45 cm). Sprawdź, czym powinna charakteryzować się wielofunkcyjna pralko-suszarka, która nie zajmie zbyt wiele miejsca.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Największą korzyścią posiadania pralko-suszarki jest znaczna oszczędność czasu i miejsca w mieszkaniu. W jednym urządzeniu możemy zarówno wyprać, jak i wysuszyć ubrania, bez konieczności wyciągania i przekładania wypranej odzieży do osobnego urządzenia.

Pralko-suszarka w wersji slim do małej łazienki

Pralko-suszarki o standardowych wymiarach (których głębokość wynosi powyżej 60 cm) nie zawsze mieszczą się w małej łazience, gdzie cenny jest każdy centymetr wolnej przestrzeni. Dobrym rozwiązaniem do takich pomieszczeń są urządzenie w wersji slim, czyli o głębokości poniżej 45 cm. Takie sprzęty posiada w swojej ofercie marka Candy.

Pralko-suszarka GrandÓvita (GVSW4 465DWC/2-S)

Urządzenie o głębokości 45 cm i załadunku 6 kg dla prania oraz 5 kg dla suszenia. Jest wyposażone w technologię Smart. Posiada również dedykowaną aplikację Simply-Fi, dzięki której możesz sterować pralko-suszarką na odległość, monitorować jej stan techniczny oraz tworzyć własne ustawienia programów.

W tym modelu warto również zwrócić uwagę na takie funkcje i rozwiązania, jak:

 • Apparel Care – zapewnia bezpieczne pranie delikatnych i wełnianych ubrań;
 • Easy Iron – funkcja pary ułatwiająca prasowanie;
 • MixPower System – pozwala na efektywne pranie nawet w niskich temperaturach,
 • wysoko osadzony otwór załadunku o średnicy 35 cm.

Pralko-suszarka GrandÓvita Smart (GVSW45 385DWC-S)

Posiada głębokość 45 cm i załadunek 8 kg dla prania oraz 5 kg dla suszenia. Zastosowano w niej technologię Smart, która pozwala na sterowanie pralko-suszarką na odległość, personalizacje programów i bieżący monitoring stanu technicznego sprzętu. Wszystko to z poziomu aplikacji Simply-Fi zainstalowanej na smartfonie.

W tym modelu szczególnie warto zwrócić uwagę na programy i funkcje:

 • KG Detector – czujnik wagi, który dopasowuje program, ilość wody oraz czas prania do ciężaru załadunku;
 • Higiena+ – opcja umożliwia pranie dziecięcych ubrań, program usuwa bakterie i alergeny z tkanin;
 • EcoMix – dzięki któremu możesz zrezygnować z segregowania ubrań według kolorów.

Wiele funkcji oraz szybkie suszenie bez konieczności prasowania

Pralko-suszarka poza małymi wymiarami powinna posiadać programy, które odpowiadają na oczekiwania i potrzeby jej użytkowników. Dodatkowe zalety tego urządzenia to:

 • program odświeżania – dedykowany do ubrań, które przesiąknęły intensywnym zapachem, ale nie wymagają jeszcze prania;
 • certyfikat Woolmark – w urządzeniu można prać i suszyć nawet najdelikatniejsze tkaniny bez obaw o ich zniszczenie;
 • silnik inwerterowy – dzięki temu pralko-suszarka działa ciszej niż modele z klasycznymi silnikami;
 • funkcja pary – dzięki niej prasowanie ubrań jest szybsze lub w ogóle nie jest konieczne (pralko-suszarki Candy eliminują nawet 80% zagnieceń na upranej odzieży). Funkcja pary umożliwia również odświeżenie ubrań bez konieczności włączania pełnego programu.

4 wskazówki, jak korzystać z pralko-suszarki, aby jak najdłużej pełniła swoje funkcje:

1. Nie przeładowuj bębna zbyt dużą ilością ubrań. Zbyt duży ładunek może spowodować, że ubrania zarówno nie dopiorą się skutecznie, jak i nie zostaną wystarczająco dobrze odwirowane. Częste przeładowywanie bębna może bowiem spowodować uszkodzenie urządzenia. Lepiej już w trakcie zakupów dokładnie przeanalizować, ile mamy ubrań, tak aby dopasować wielkość bębna do własnych potrzeb.

2. Uważaj na zbyt duże i ciężkie przedmioty wkładane do suszarki. Grube koce, śpiwory lub pościel wkładane do pralko-suszarki mogą przeciążyć bęben i spowodować jego uszkodzenie. Pamiętaj też, aby do suszarki wkładać już wstępnie odwirowane tkaniny – dzięki czemu szybciej wysuszysz ubrania.

3. Sprawdzaj oznaczenia na metkach. Przed każdym praniem lub suszeniem nowych ubrań warto sprawdzić oznaczenia, aby uniknąć uszkodzenia lub zniszczenia materiałów.

4. Pamiętaj o regularnym czyszczeniu filtra. Aby przedłużyć działanie pralko-suszarki, warto kilka razy w miesiącu sprawdzać jej filtr. W tym celu będzie pomocna aplikacja Simply-Fi (można ją zainstalować dla wybranych pralek i pralko-suszarek Candy), która umożliwia bieżący monitoring stanu technicznego urządzenia, a także informuje, kiedy należy serwisować sprzęt.

Więcej informacji o pralko-suszarkach znajdziesz na stronie www.candy.pl.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe