agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Komputronik zdradza szczegóły komunijnych wyborów

Komputronik zdradza szczegóły komunijnych wyborów

2018-04-25 10:08:18

Jest kilka takich okresów w roku, gdy obserwujemy wzmożony ruch w sklepach stacjonarnych oraz w e-handlu. Święta Wielkanocne, Boże Narodzenie… oraz oczywiście - komunie. Gorączka promocji i zakupów zaczyna się już miesiąc przed uroczystościami. Ile pieniędzy przeznacza na komunię statystyczny Polak? Komputronik zdradza, czego i za ile poszukujemy w sklepach internetowych na komunię… świetną!

Według badania przeprowadzonego na uczestnikach Programu PAYBACK w 2016 roku, aż 34 proc. spośród tych, którzy planują zakup podarunku, wyda na niego powyżej 400 zł. Potwierdzają to dane firmy Komputronik, według których średnia wartość koszyka zakupowego z prezentami komunijnymi wynosi 500zł. W okresie komunijnym ruch na stronie sklepu internetowego zdecydowanie rośnie.

- Od lat w okresie kwiecień-maj obserwujemy wzmożony ruch związany z coraz większym zainteresowaniem produktami, które można sprezentować dziewięciolatkom. Dane z 2017 roku pokazują, że w okresie komunijnym trafik na stronie komputronik.pl wzrasta o ok. 18%, a konwersje o 21%. W tym roku spodziewamy się jeszcze lepszych wyników - mówi Karol Tokarski, Dyrektor E-commerce w firmie Komputronik.

Jakie produkty wybierane są najczęściej? W czołówce zestawienia kategorii komunijnych, które odnotowały największy wzrost w roku 2017 znajdują się smartfony i tablety, a z droższych produktów laptopy i komputery PC. Zainteresowanie tymi produktami rośnie niezmiennie od kilku lat - nie tylko w okresie komunijnym. Klienci Komputronik często sięgają po niebanalne rozwiązania, kupując na komunie aparaty do fotografii natychmiastowej (Fuji Instax Mini), który jest atrakcją każdej imprezy, długopis 3D Polaroid Play czy elektryczną deskorolkę.

Wysoką pozycję w kategoriach komunijnych prezentów zajmują także drony, konsole do gier playstation 4 i xbox one. Bardzo dobrze sprzedają się także smartwatche i zegarki sportowe (ostatnio najbardziej popularne są liczniki kroków), czytniki do e-booków, kamery sportowe oraz głośniki przenośne.

Klienci sklepu internetowego komputronik.pl często decydują się także na zakup dla świętujących drugoklasistów najciekawszych nowinek technologicznych.

- W tym roku spodziewamy się bardzo dużego zainteresowania produktami kilku marek, m.in. Parrot, Yuneec i DJI.  Drony to jedne z najbardziej popularnych obecnie prezentów, nie tylko dla najmłodszych. Warto też zwrócić uwagę na nowość od firmy Zhiyun - gimbal, czyli stabilizator do telefonu, który nawet dziecku pozwoli kręcić płynne i stabilne filmy smartfonem - mówi Izabela Pirańska, Brand Manager w firmie Komputronik.

Pomimo wielu interesujących sprzętów odpowiednich na komunie, tradycyjnie jednym z najczęściej wybieranych prezentów pozostaje oczywiście gotówka. Dlatego po komuniach można zaobserwować wzmożony ruch w sklepach stacjonarnych. To wtedy właśnie młodzi klienci Komputronik wraz z rodzicami wydają większe kwoty, kupując laptopy i droższe produkty IT.

źródło" agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe