agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Kulinarni ambasadorzy na stoisku targowym Gaggenau

Kulinarni ambasadorzy na stoisku targowym Gaggenau

2014-04-08 12:48:00

Gaggenau to synonim ekskluzywnej kultury kulinarnej i wysokiego stylu życia. We współpracy z mistrzami kuchni, wytwórcami i znawcami win oraz innymi specjalistami marka zajmuje się wszelkimi aspektami kultury smaku. Na tragach Eurocucina 2014 do początków kultury kulinarnej powracają wytwórczyni wina Elisabetta Foradori, prekursor kultury Slow Baking i ambasador inicjatywy Grano d’Oro 1574 - Ingo Rasche oraz kucharzi autor wielu publikacji kucharskich - Cesare Casella.

Chleb pieczony według znanych od stuleci przepisów i dojrzewające w harmonii z fazami księżyca wina, czekają na gości na stoisku targowym firmy Gaggenau. Do tego podawane będą małe dania autentycznej włoskiej kuchni.

  • Ambasador biodynamicznej uprawy winorośli.

Elisabetta Foradori nazywana jest też często „Signora del Teroldego”. Praktycznie bez żadnej pomocy tej ambitnej właścicielce winnicy udało się stworzyć najwyższej jakości czerwone wina ze szczepu Teroldego przy użyciu tradycyjnych metod uprawy. Dziś cieszy się światową renomą jako prekursorka biodynamicznej produkcji wina. Jej winorośl dojrzewa według zasad antropozofii zgodnie z rytmem przyrody i jest spryskiwana wyłącznie naturalnym wywarem ziołowym. Kolejnym wyzwaniem jest dla niej praktykowana od kilku lat, stosowana w starożytnym Rzymie i starożytnej Grecji metoda składowania wina w dużych naczyniach z terakoty.

  • Konserwator starych tradycji rzemiosła piekarskiego.

Grano d’Oro 1574 to nazwa inicjatywy stworzonej przez młynarzy i piekarzy, których celem jest ożywienie starych tradycji rzemiosła piekarskiego oraz wytwarzanie najlepszych mąk i pieczyw, zgodnych ze standardami jakościowymi Renesansu. Ingo Rasche, uznany Slow Baker jest przekonany, że „proces pieczenia chleba powinien być zakorzeniony w tradycji historycznej”. Są to tradycyjne metody i przepisy, które uczą nas powiązań między smakiem i przyrodą. Mąki i pieczywa spod znaku Grano d’Oro 1574 spełniają ten wymóg dzięki stosowaniu uprawianych na Sycylii wyselekcjonowanych, starych odmian pszenicy. Po zbiorze pszenica jest mielona w tradycyjnym włoskim młynie, a następnie poddawana zgodnie z kryteriami metody Slow Baking długiemu prowadzeniu ciasta i naturalnemu dojrzewaniu.

  • Propagator autentycznej kultury kulinarnej.

Kuchnia włoska uważana jest za kołyskę europejskiej kultury kulinarnej. Najstarsza zachowana książka kucharska „De re coquinaria“ (pol. „O gotowaniu potraw”) pochodzi ze starożytnego Rzymu, a Martino da Como, pierwszy prominentny kucharz świata i jego powstała w XV w. książka kucharska „Libro de arte coquinaria” (pol. „Księga o sztuce gotowania potraw”) stanowią olbrzymie źródło wiedzy o średniowiecznej sztuce kulinarnej. Nie można też zapomnieć o Caterinie de’ Medici, której włoscy kucharze wywarli decydujący wpływ na kuchnię francuskiego dworu królewskiego. To wystarczające powody dla toskańskiego mistrza kuchni Cesare’a Caselli, by zachowywać tradycję i wysokie wymagania. Ten autor książek kucharskich i gość najróżniejszych telewizyjnych pokazów gotowania serwuje autentyczną włoską kuchnię w dwóch restauracjach w Nowym Jorku i uczy przyszłych kucharzy jako dziekan wydziału włoskiego w New Yorker International Culinary Center.

źródło: gaggenau/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe