agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Kupujemy frytkownicę
fot. Tefal FX1000 FryDelight

Kupujemy frytkownicę

MAŁE AGD / Frytownice / 2018-08-17 09:57:14

W czasach Fit, frytkownica nie jest towarem pierwszego wyboru, jednak warto zastanowić się nad kupnem tego urządzenia, gdyż producenci cały czas udoskonalają technologię i ilość tłuszczu potrzebna do przyrządzenia ulubionych frytek lub kurczaka zmniejszyła się znacznie... o niskotłuszczowych, czy też frytkownicach na gorące powietrze nie wspominając. Wystarczy otworzyć ten link. Oczywiście umowómy się, że Fit to nie jest i nie będzie, no, ale nie każdy, każdego dnia musi być jak Anna i Robert Lewandowscy. Dlatego postanowiliśmy, że kupujemy frytkownicę!

Polecane sklepy

AllegroRTV Euro AGDMedia ExpertPlayMedia MarktNEONET

Przy wyborze frytkownicy należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na moc i pojemność urządzenia oraz filtry. Ważny jest także kosz, ale o tym później. Najczęściej spotykane na rynku są urządzenia w przedziale mocy między 900W, a 2800W. Oczywiście im większa moc, tym olej szybciej się nagrzewa. Ale im większa moc, tym także cena frytkownicy wyższa. Co do pojemności, to wszystko zależy jak dużego urządzenia potrzebujemy, czyt. ile osób będzie korzystało i zajadało się frytkami? Rodzina z dwójką lub trójką dzieci nie zadowoli się urządzeniem o pojemności 0,3 kg, ale już singiel rozważy kupno takiej frytkownicy. Kolejny punkt naszej wymarzonej frytkownicy to filtry. Warto sprawdzić, aby pochłaniał nie tylko olej, ale także zapach gorącego oleju. Należy zatem szukać urządzeń z filtrem węglowym i metalowym.

                                                         fot. frytownicę De’Longhi F 28311 można myć w zmywarce.

 

Producenci zadbali o to, aby nie samymi frytkami człowiek żył, dlatego też frytkownica potrafi także piec, smażyć w obniżonej temperaturze, na dwóch poziomach, czy też gotować...i co najważneijsze nie tylko pokrojonego ziemniaka, czy batata, ale także rybę, kurczaka, owoce morza, czy warzywa. 

Co do kosza. Chodzi o to, żeby tuż po usmażeniu frytki nie były wciąż w oleju, ale także nie chłodziły się na talerzu w oczekiwaniu na towrzystwo sałatki lub kurczaka. Dlatego też, warto kupi produkt z koszem, który można podnieść nad poziom oleju, a nasz pokrojony ziemniak będzie sobie leżał w "ciepełku" i czekał, aż przygotujemy pozostałe części naszego dania. 

Ostatni wybór to model i kolor odpowiedni do wystroju naszej kuchni, ale z tym nie powinno być zadnego problemu, jeśli weźmiemy pod uwagę ofertę frytkownic na rynku.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe