agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Lampy antydepresyjne. Warto rozważyć zakup, czy też raczej odpuścić sobie?

Lampy antydepresyjne. Warto rozważyć zakup, czy też raczej odpuścić sobie?

ZDROWIE I URODA / Fitness / 2018-10-31 11:14:44

W tym artykule postaramy się przybliżyć trochę grupę produktów o działaniu antydepresyjnym, stosowanych przy leczeniu depresji sezonowej. Terapii za pomocą emitowania światło. Oczywiście powiecie, że to bzdura i produkt nie mający sensu. Nie narzekamy na problemy z depresją, czy też sezonową depresją, ale uwierzcie jest sporo osób, które mają z tym problem. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy za oknem ciemno, ponuro oraz chlapa i deszcz.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Lampa antydepresyjna, to lampka, która emituje światło podobne do promieni słonecznych. Oczywiście o różnym natężeniu i długości fal, czy kolorze. Zasada jest jedna. Światło jest podobne do naturalnego, a skoro za oknem brak takowego, to warto podłączyć urządzenie do gniazdka i cieszyć się sztucznymi promieniami. I to właśnie emisja światła podobnego do naturalnego wpływa na światłoczułe obszary naszego mózgu i pobudza wydzielanie melatoniny! A melatonina to pozytywna energia i samopoczucie. Proste prawda?!

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lampy?

Udowodnione jest, ż lampa antydepresyjna LED, jak i tradycyjna działają podobnie. Wszystko zależy od modelu. Więc google'ujcie i sprawdajcie. Najpopularniejszym kolorem światła jest jasny biały oraz jasnoniebieski. Niektóre modele mają dodatkowe czerwone światło do relaksu. Teraz moc. Najbardziej efektywne są lampy emitujące światło z mocą powyżej 9000 luksów. Wszystkie poniżej są tańsze, ale i mniej efektywne. Regulacja mocy? Ale po co? Wystarczy odsunąć od siebie urządzenie! Warto dowiedzieć się o dodatkowe akcesoria w ofercie, tj. torby do transportu.

Polecani producenci to Philips, Fotovia, Lumie Vitamin L, czy też Beurer. Camry i Origo.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe