agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebook
Lenovo Data Center Group zwiększa koncentrację na infrastrukturze telekomunikacyjnej i internecie rzeczy (IoT)

Lenovo Data Center Group zwiększa koncentrację na infrastrukturze telekomunikacyjnej i internecie rzeczy (IoT)

2018-02-26 08:45:28

Firma Lenovo (HKSE:992) poinformowała dzisiaj o planach dostarczania przełomowych, zorientowanych na klientów rozwiązań definiowanych programowo, które będą wspierać infrastrukturę telekomunikacyjną i IoT. Wykorzystując dynamikę rozwoju z kwartału o przychodach najwyższych od dwóch lat, Lenovo Data Center Group (DCG) kontynuuje prace nad zaspokajającymi potrzeby klientów innowacjami, które będą atrakcyjną alternatywą dla kosztownych rozwiązań tradycyjnych.

Lenovo odnotowuje znaczne postępy w rozwoju oferty dla centrów danych dzięki koncentracji na potrzebach klientów stosujących rozwiązania hiperskalowe i wysokowydajne systemy obliczeniowe (HPC), a także klientów korporacyjnych wdrażających najnowocześniejsze technologie chmurowe i sztucznej inteligencji. Wszystkie te rozwiązania znacznie upraszczają eksploatację systemów, a kolejna faza poszerzania oferty grupy wiąże się z infrastrukturą telekomunikacyjną i globalnymi wymaganiami w dziedzinie IoT.

W związku z wysokim zapotrzebowaniem ze strony klientów globalnych Lenovo przyspiesza realizację planów dotyczących telekomunikacji i IoT” — powiedział Kirk Skaugen, wiceprezes wykonawczy i prezes Lenovo Data Center Group. „Dążymy do osiągnięcia statusu najbardziej zaufanego dostawcy centrów danych i infrastruktury telekomunikacyjnej, który nie narzuca kosztownych, tradycyjnych rozwiązań o zastrzeżonej architekturze. Zajęliśmy pierwsze miejsce pod względem zadowolenia klientów z serwerów x86 i cieszymy się z perspektywy umocnienia się na tej pozycji dzięki nowo pozyskanym talentom z branżowej czołówki”.

Rozbudowany dział telekomunikacyjny Lenovo będzie wykorzystywać bogate doświadczenie firmy w dziedzinie budowy niezawodnego, zgodnego ze standardami sprzętu do tworzenia wspólnych platform innowacyjności i dostarczania rozwiązań zorientowanych na klientów. Ponieważ plany wdrażania sieci 5G krystalizują się na całym świecie, Lenovo będzie opracowywać sprzętowo-programowe rozwiązania NFV oparte na The Open Compute Project i innych standardach.

Nowo powstały dział IoT Lenovo będzie pomagać klientom w wymianie tradycyjnych urządzeń końcowych na urządzenia inteligentne i połączone z Internetem, których funkcje analityczne będą sprzyjać wydajniejszej pracy. Lenovo będzie wyposażać rozwiązania IoT w sprzęt klasy serwerowej w celu doskonalenia łączności i budowy platform brzegu sieci, które mogą analizować ogromne ilości danych na potrzeby procesów decyzyjnych w czasie rzeczywistym. Ścisła współpraca z integratorami systemów i innymi partnerami Lenovo umożliwi wprowadzanie na rynek pełnych rozwiązań branżowych.

Definiowane programowo rozwiązania telekomunikacyjne i IoT na Mobile World Congress

Na rozpoczynającym się w przyszłym tygodniu Mobile World Congress w Barcelonie Lenovo zaprezentuje ofertę wydajnych rozwiązań opartych na serwerach Lenovo ThinkSystem SR650/SR630 i przełącznikach, platformie Red Hat OpenStack oraz kartach sieciowych Mellanox ConnectX-4, które przyspieszają przetwarzanie pakietów. Lenovo dołącza ponadto do programu Intel Select Solutions for NFVI i zaoferuje rozwiązanie zoptymalizowane specjalnie pod kątem szyfrowanych i skompresowanych obciążeń NFV. Obejmuje ono Intel QuickAssist Technology (QAT) oraz karty sieciowe Intel XXV710 w serwerach Lenovo SR650/SR630.

Pozycja lidera, jaką zajmuje Lenovo, oraz wprowadzenie rozwiązań Intel Select to czynniki umożliwiające szybkie tworzenie prototypów i wdrażanie bardziej wartościowych usług telekomunikacyjnych nowej generacji w czasie krótszym niż kiedykolwiek przedtem. Stwarza to nowe szanse biznesowe i zapewnia klientom większą wartość” — powiedziała Sandra Rivera, starsza wiceprezes i dyrektor generalna Network Platforms Group w Intel Corporation. „Nasza współpraca z Lenovo będzie sprzyjać akceptacji rozwiązań Intel Select Solutions for NFVI i przyspieszy wprowadzanie produktów na rynek, a klienci zyskają dzięki niej zweryfikowaną konfigurację rozwiązania zoptymalizowanego pod kątem wydajności”.

Jako firma zajmująca pierwsze miejsce pod względem niezawodności serwerów x86*, Lenovo zademonstruje także pierwszą w branży stację bazową gotową do działania w sieci 5G z programową i zwirtualizowaną implementacją jednostek scentralizowanych i rozproszonych (CU/DU). Powstała ona dzięki nastawionej na zaspokajanie potrzeb klientów współpracy z China Mobile. 

Prezentacje rozwiązań Lenovo „od urządzenia po centrum danych” można będzie obejrzeć na Mobile World Congress w Barcelonie od 26 lutego do 1 marca na pokazie Lenovo Showcase w hali 3, na stanowisku 3N30. Na stoisku firmy Intel Lenovo przedstawi rozwiązanie do „samooptymalizującej się sieci 5G” wykorzystujące serwery Lenovo ThinkSystem SR650. 

Nowo mianowani członkowie zarządu zdynamizują rozwój segmentu centrów danych

Od 1 marca grono nowych, utalentowanych członków kadry kierowniczej Lenovo powiększy Robert Vrij, jako starszy wiceprezes, prezes regionu EMEA oraz odpowiedzialny za globalnych klientów, w tym operatorów telekomunikacyjnych, Lenovo Data Center Group. Robert Vrij był dyrektorem naczelnym Alcatel Lucent w Ameryce Północnej i Południowej oraz Alcatel Lucent w regionie EMEA, a także dyrektorem naczelnym Openwave Systems. Ostatnio był odpowiedzialny za sprzedaż oferty Hewlett Packard Enterprise w Ameryce Północnej i Południowej. Doświadczenie i znajomość zagadnień telekomunikacji Roberta Vrija pomoże w szybszym zaspokajaniu potrzeb klientów w regionie EMEA, a także w nawiązaniu głębszych relacji z klientami w sektorze operatorskim oraz kanałach sprzedaży. Na nowym stanowisku będzie on także odpowiedzialny za strategię i rozwój współpracy z partnerami handlowymi DCG, wykorzystując rozległą sieć relacji na najwyższym szczeblu.

Wilfredo Sotolongo został mianowany wiceprezesem segmentu IoT w Lenovo Data Center Group. W ciągu 32 lat przepracowanych w branży IT Wilfredo Sotolongo zajmował różne stanowiska kierownicze w Lenovo i IBM. Jego zdecydowana orientacja na klientów oraz doświadczenie będą mieć kluczowe znaczenie w dalszym rozwoju rozwiązań IoT, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Kim Stevenson dołączyła do Lenovo w maju 2017 r. i była dotychczas odpowiedzialna za ofertę infrastruktury centrów danych. Na tym stanowisku odegrała decydującą rolę w transformacji Lenovo. Obecnie będzie nadzorować wszystkie segmenty biznesowe centrów danych, w tym rozwojowe obszary telekomunikacji oraz Internetu rzeczy (IoT). Poprzednio Kim Stevenson przez kierowała działem Client, IoT and System Architecture Group firmy Intel jako dyrektor operacyjny, a następnie przez sześć lat pełniła funkcję dyrektora ds. informatyki w tej firmie.

Renée Ure dołącza do Lenovo jako nowy wiceprezes ds. globalnego łańcucha dostaw Lenovo Data Center Group. Do Lenovo przeszła z IBM, gdzie ostatnio była wiceprezesem ds. operacji globalnych oraz zintegrowanego łańcucha dostaw. Nadzorowała pracę 7000 specjalistów w 50 krajach. Wyróżnia się talentem do budowania przełomowych rozwiązań oraz globalnych zespołów o szerokich kompetencjach. Wraz z zespołem Lenovo zadba o bezpieczny i zintegrowany wertykalnie łańcuch dostaw oraz zapewni Lenovo jeszcze wyższą pozycję w zestawieniu Gartner Top25 Supply Chain.

Beverly Crair zajmie prestiżowe stanowisko wiceprezesa ds. rozwoju i jakości produktów Lenovo Data Center Group. Beverly Crair może się poszczycić 30-letnim doświadczeniem w dziedzinie kierowania zespołami budującymi zaawansowane systemy do zastosowań o znaczeniu krytycznym. Przed przejściem do Lenovo w sierpniu 2017 r. Beverly Crair zajmowała liczne stanowiska kierownicze w firmie Intel, w której była wiceprezesem działu pamięci masowej oraz strategicznych inicjatyw w zakresie oprogramowania. Beverly Crair koncentruje się na projektowaniu rozwiązań bezproblemowych w obsłudze oraz nadzorowaniu jakości i rozwoju produktów we wszystkich segmentach Lenovo Data Center Group. Na nowym stanowisku zastępuje Toma Shella, który po długoletniej i owocnej karierze w Lenovo przeszedł ostatnio na emeryturę.

źródło: lenovo/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe