agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebook
Lenovo Miix 320 z odłączanym ekranem

Lenovo Miix 320 z odłączanym ekranem

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Laptopy / Netbooki / 2017-03-01 12:35:00

Model pracy na zlecenie przyjął się na dobre, o czym świadczą zarówno dorabiający sobie kierowcy Uber®, jak i niezależni blogerzy. W ostatnim dziesięcioleciu zarówno w UE, jak i w USA liczba osób mających dodatkowe zajęcie stale wzrastała. W USA zjawisko to dotyczy obecnie niemal 28 milionów osób. Choć pokolenie millenium nie wymyśliło takiego modelu pracy, to z łatwością przyswoiło sobie związany z nim styl życia.

Millenialsi i postmillenialsi, którzy dorastali wśród technologii zapewniających dostęp do internetu w dowolnym miejscu i czasie należą do największej grupy osób łączącej różne formy pracy zarobkowej. Dzięki takim innowacjom, jak wygodne w przenoszeniu komputery i łączność LTE - Katie z Raleigh może uruchomić w serwisie Etsy® sprzedaż ręcznie robionej biżuterii. Nowoczesne technologie pozwalają Bryanowi z Szanghaju sprzedawać swoje umiejętności graficzne start-up’om w Berlinie, Peterowi z Amsterdamu oferować usługi tłumaczenia zagranicznym inwestorom, a Adrianowi z Paryża pisanie kolejnej powieści w pociągu, w drodze do pracy.

Ludzie uważają, że dorywcze zajęcia wymagają bardziej spersonalizowanych komputerów, które są wszechstronne, mobilne i zapewniają łączność z siecią bez względu na miejsce i czas. Właśnie dla takich osób powstał nowy Lenovo Miix 320 - lekkie urządzenie z systemem Windows® 10 z odłączanym ekranem - pełniące funkcję laptopa z klawiaturą lub przenośnego tabletu po jej odłączeniu.

Do wszechstronnej pracy

Konstrukcja Miix 320 z odłączanym ekranem to odpowiedź na potrzeby wymagających osób, które szukają wszechstronnego urządzenia pozwalającego im pracować także z dala od biurka. Wystarczy podłączyć klawiaturę z precyzyjnym touchpadem do ekranu, aby wygodnie napisać artykuł na bloga, czy sporządzić budżet w arkuszu Excel. Miix 320 został wyposażony w procesor Intel® Atom™ X5, układ graficzny Intel HD, do 4 GB RAM i do 128 GB pamięci masowej eMMC5. Zastosowane komponenty pozwalają na komfortowe tworzenie materiałów cyfrowych, korzystanie z zasobów sieci oraz pozostawać w kontakcie z partnerami biznesowymi i współpracownikami. Użytkownicy chcący przemieszczać się z jak najlżejszym bagażem między spotkaniami na mieście mogą odłączyć klawiaturę i zabrać ze sobą sam wyświetlacz z ekranem dotykowym o przekątnej 10.1", rozdzielczości Full HD (1920 x 1200 pikseli) oraz z wbudowanymi głośnikami z technologią Dolby® Advanced Audio™. Taki zestaw waży zaledwie 550g6 i jest wystarczająco wydajny, by można było przedstawić potencjalnemu inwestorowi atrakcyjną prezentację. Dzięki funkcji Windows Continuum™, interfejs w Miix 320 automatycznie dostosowuje swój wygląd w zależności od sposobu pracy - z klawiaturą lub jako tablet - by można było pracować jeszcze wygodniej.

Mobilność między spotkaniami

Krótka żywotność baterii bywa stresująca, szczególnie dla tych, którzy są w ciągłym ruchu. Aby zapewnić spokój ducha mobilnym użytkownikom, Miix 320 wyposażono w mocny akumulator pozwalający na nawet 10 godzin działania - od porannej sesji zdjęciowej, po wieczorne przygotowania do egzaminu GMAT™ i to bez szukania gniazdka. Miix 320 zapewnia prawdziwą mobilność i wydajność mając zaledwie 17.5 mm grubości i ważąc w całości 1.02 kg.

Łączność przez całą dobę, 7 dni w tygodniu

Osoby aktywne zawodowo bez względu na rodzaj i miejsce wykonywania pracy wiedzą jak cenne jest nawiązywanie i podtrzymywanie znajomości oraz szybki dostęp do danych. Z niedawno przeprowadzonej ankiety wynika, że 79% respondentów z całego świata pracuje zdalnie co najmniej raz w tygodniu. Właśnie wtedy przydaje się Miix 320 z łącznością Wi-Fi lub z opcjonalnym modułem LTE, gdy jest się w podróży lub poza zasięgiem domowej sieci bezprzewodowej.

Nie ulega wątpliwości, że nowy, bardziej elastyczny model pracy to nie tylko chwilowy trend, a raczej trwała zmiana. W związku z tym Lenovo opracowuje takie produkty jak Miix 320, które nie tylko zaspokajają, ale wręcz wyprzedzają potrzeby wynikające z aktywnego, wciąż ewoluującego stylu życia. Konsumenci wymagają od swoich urządzeń coraz więcej, a urządzenia Lenovo z odłączanym ekranem będą odpowiadać na ich potrzeby oferując takie funkcje nowej generacji, jak pióro cyfrowe z Windows Ink™, uwierzytelnianie biometryczne z Windows Hello™, porty zapewniające błyskawiczny transfer danych oraz inne rozwiązania usprawniające codzienną pracę.

Ceny i dostępność

Miix 320 (z klawiaturą i Wi-Fi) będzie dostępny w cenie 269 EUR, a Miix 320 (z klawiaturą i LTE) w cenie od 399 EUR od kwietnia 2017 r.9

Miix 320 z technologią Active Pen i pakietem Microsoft Office 365™ (na 12 miesięcy) będzie dostępny na wybranych rynkach od lipca 2017 r.

źródło: lenovo/agdrtv24.pl