agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Lenovo prezentuje nowe Chromebooki IdeaPad™

Lenovo prezentuje nowe Chromebooki IdeaPad™

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Laptopy / 2021-06-29 14:17:02

Lenovo wprowadza na rynek nową linię przystępnych cenowo urządzeń osobistych do pracy w domowym biurze, zdalnej klasie i nie tylko. Należą do niej dwa stylowe laptopy – nowy Chromebook IdeaPad 5i (14”, 6) i wszechstronny Chromebook „2 w 1” IdeaPad Flex 5i  (13”, 6)

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Chromebook IdeaPad 5i (14”, 6) w kolorze piaskowym

Dwukolorowy design i wąska ramka Chromebooka IdeaPad 5i (14”, 6) sprawiają, że obok laptopa trudno przejść obojętnie. Urządzenie zaprojektowano z myślą o młodych dorosłych i studentach, którzy preferują mniej obciążający i łatwy w obsłudze ekosystem Chrome OS firmy Google, oparty na chmurze. Idealnie sprawdzi się również do zadań szkolnych, rozrywki i aplikacji do konsumowania treści z serwisów takich jak Spotify™ i YouTube™. Obraz wygląda jak żywy za sprawą rozdzielczości Full HD 14-calowego ekranu dotykowego o jasności 300 nitów, wykonanego w technologii In-Plane Switching (IPS). Ulepszony system skierowanych do użytkownika głośników stereo z wbudowanym wzmacniaczem zapewnia pełny, czysty dźwięk, co potwierdza certyfikat Waves MaxxAudio®. Laptop dostępny jest w dwóch odcieniach, piaskowym i Storm Grey Dzięki lekkiej, smukłej podstawie łatwo go przenosić i wszędzie z niego korzystać.

Procesor Intel® Core™ i5 do 11. generacji i pamięć masowa SSD o pojemności do 512 GB umożliwiają szybkie uruchamianie laptopa oraz błyskawiczne ładowanie stron internetowych oraz publikowanie zdjęć i filmów w mediach społecznościowych. Bateria o czasie pracy do 10 godzin pozwala skupić się na zadaniach, a listwa świetlna LED z przodu urządzenia zmienia kolor w zależności od poziomu naładowania. Dzięki opcjonalnemu podświetleniu klawiatury przyciski są widoczne również przy słabym oświetleniu.

Chromebook IdeaPad 5i (14”, 6) w kolorze Storm Grey

Dostępne opcje konfiguracji sieciowej, w tym Intel Wi-Fi 6, gwarantują szybkie i stabilne połączenie, a fizyczna przesłona kamery internetowej zapewnia prywatność i bezpieczeństwo. Chromebook IdeaPad 5i (14”, 6) obsłuży praktycznie każde urządzenie peryferyjne dzięki szeregowi portów i złączy. Gniazdo audio jack, gniazdo USB 3.1 Gen 1 Type-A i dwa gniazda USB 3.1 Gen 1 Type-C™ doskonale sprawdzą się przy szybkim przesyłaniu danych, strumieniowaniu multimediów i ładowaniu baterii.

Chromebook IdeaPad Flex 5i (13”, 6) w kolorze Abyss Blue

Nowy Chromebook IdeaPad Flex 5i (13”, 6) to wszechstronny, a zarazem kompaktowy laptop wyposażony w funkcje Chrome OS i zapewniający błyskawiczny dostęp do wszystkich plików, zdjęć, muzyki i nie tylko. Dostępny jest w dwóch eleganckich kolorach, Abyss Blue i Iron Grey, a jego 360-stopniowy zawias umożliwia elastyczne przechodzenie między trybami, co ułatwia pracę wielozadaniową lub zarządzanie inteligentnymi urządzeniami domowymi. Ekran dotykowy Full HD o przekątnej 13,3 cala, wykonany w technologiach IPS i LCD, charakteryzuje się wąską ramką i jasnością 250 nitów. Dzięki temu zapewnia wyrazisty obraz przy niewielkiej wadze – zaczynającej się od zaledwie 1,35 kg. Strumień audio jest niezwykle czysty i o 40 procent głośniejszy niż w poprzedniej generacji. Jest to zasługa ulepszonych głośników stereo i wbudowanego wzmacniacza z certyfikatem Waves MaxxAudio, a także ustawień domyślnych zapewniających najwyższą precyzję dźwięku.

Nawet 10 godzin pracy na jednym ładowaniu baterii4 i procesor Intel Core i5 do 11. generacji umożliwiają oglądanie programów i korzystanie z niemal wszystkich ulubionych aplikacji w tym samym czasie, bez odwracania uwagi. Urządzenie typu „2 w 1” obsługuje również technologię Bluetooth® 5.1 i zawiera niedostępne w poprzednich generacjach opcje pamięci: pamięć operacyjną LPDDR4 do 8 GB i dysk SSD o pojemności 512 GB.3

Chromebook IdeaPad Flex 5i (13”, 6) w kolorze Iron Grey

Artystyczne dusze mogą dodatkowo wybrać pióro cyfrowe Lenovo, a miłośnicy najwyższej jakości obrazu – nowy, opcjonalny panel OLED, który zapewnia nawet 50 razy krótszy czas reakcji w porównaniu z ekranami LCD, zwiększoną gamę kolorów i ich głębsze nasycenie oraz wyższy kontrast. Dzięki tym cechom wyświetlacz jest bardziej czytelny w bezpośrednim świetle słonecznym. Wykonywanie wielu zadań jednocześnie stanie się prostsze i szybsze przy pomocy interfejsu głosowego Google, a za pośrednictwem konta Google możliwa jest synchronizacja laptopa z urządzeniami z systemem Android™.

Ceny i dostępność w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka)

Chromebook IdeaPad 5i (14”, 6) (znany pod nazwą Chromebook Lenovo 5i-14 w Ameryce Północnej) będzie dostępny w cenie od 399 € z VAT. Planowana data wejścia do sprzedaży to lipiec 2021 roku.

Chromebook IdeaPad Flex 5i (13”, 6) (znany pod nazwą Chromebook Lenovo Flex 5i-13 w Ameryce Północnej) będzie dostępny w cenie od 399 € z VAT. Planowana data wejścia do sprzedaży to lipiec 2021 roku.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe