agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Lenovo ThinkCentre X1 All-in-One

Lenovo ThinkCentre X1 All-in-One

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Komputery All-In-One / 2016-04-07 14:59:00

Lenovo ThinkCentre X1 to więcej, niż tylko „zwykły” komputer stacjonarny. To wszechstronne urządzenie typu All-in-one, wyposażone w duży i czytelny ekran o przekątnej 23,8”, wydajne podzespoły najnowszej generacji oraz rozbudowany pakiet narzędzi stworzonych z myślą o klientach korporacyjnych. To również mierząca zaledwie 11 mm grubości obudowa wykonana ze stopów aluminium, skonstruowana i wykończona według wytycznych  wymagającego, wojskowego standardu MIL-SPEC. X1 jest komputerem zbudowanym, by przetrwać lata pracy w każdym biurowym środowisku - bez względu na poziom zakurzenia czy zapylenia wnętrza.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Pomimo wykorzystania wydajnych podzespołów i zintegrowanego z obudową, dużego wyświetlacza, projektantom komputera Lenovo ThinkCentre X1 udało się zredukować grubość ramy do zaledwie 11 mm. Wykonana ze stopu aluminium konstrukcja cechuje się również ponadczasowym wzornictwem, dzięki czemu urządzenie bez problemu wpasuje się w każde wnętrze. Nie zapomniano także o praktycznych udogodnieniach - komputer wspiera się na solidnej podstawie pozwalającej na pochylenie wyświetlacza w zakresie od -5 do 45 stopni, możliwy jest również łatwy demontaż nogi i powieszenie urządzenia na ścianie (z pomocą uchwytu VESA).

Cichy i energooszczędny

Projektując system chłodzenia ThinkCentre X1 konstruktorzy wykorzystali wentylator złożony ze specjalnie profilowanych łopatek - takie rozwiązanie umożliwiła nie tylko wydajne odprowadzanie ciepła z wnętrza komputera, ale również pozwoliło obniżyć poziom hałasu pracującego urządzenia. Zasilacz o sprawności 88% gwarantuje wysoką stabilność działania; komputer jest również energooszczędny, co potwierdzają certyfikaty ULE Gold, ENERGY STAR 6.1 i EPEAT® Gold.

Procesor Intel® Skylake i pamięć DDR4

Moc obliczeniową dostarcza jeden z najnowszych procesorów firmy Intel® - układ Core™ najnowszej, szóstej generacji Skylake. Zestaw uzupełnia szybka pamięć RAM DDR4 (do 16 GB) - taka konfiguracja bez trudu poradzi sobie z każdym wymagającym zadaniem, bez względu na to, czy jest to przetwarzanie danych w bazach i arkuszach, czy też praca
z multimediami. Dostępne są również warianty z procesorami wspierającym funkcje vPro, umożliwiającą lepszą ochronę systemu przed nieautoryzowanym dostępem do danych, jak również zdalną konfigurację i serwisowanie urządzenia - niezależnie od stanu systemu operacyjnego.

Szeroki wybór dysków

W podstawowej konfiguracji dane trafią na dysk magnetyczny lub hybrydowy o dużej pojemności. Dla użytkowników wymagających najwyższej wydajności i niezawodności przygotowano również warianty bazujące na szybkich nośnikach SSD oraz dyskach o podwyższonym standardzie zabezpieczeń (spełniających wymogi specyfikacji OPAL).

Ekran FHD o przekątnej 23,8”

Lenovo ThinkCentre X1 wyposażony został w zintegrowany z obudową ekran o przekątnej 23,8”. Wyświetlacz pracuje w rozdzielczości FHD (1920 x 1080) i pokryty został specjalną powłoką antyodblaskową, która gwarantuje czytelność obrazu nawet w bardzo niesprzyjającym świetle. Dzięki wykorzystaniu matrycy IPS użytkownik może patrzeć na ekran pod dowolnym kątem - w każdym wypadku jakość kolorów postanie na najwyższym, możliwym poziomie.

Wytrzymałość potwierdzona gwarancją MIL-SPEC

Aluminiowa obudowa ThinkCentre X1 nie tylko fantastycznie się prezentuje, ale jest do tego bardzo wytrzymała: komputer z powodzeniem przeszedł wymagający test pracy pod obciążeniem w warunkach silnego zakurzenia, a niezawodność i odporność na czynniki środowiskowe sprawdzono  zgodnie z wojskowym standardem  MIL-SPEC.

System Windows 10 i oprogramowanie Lenovo

Komputer ThinkCentre X1 dostępny jest z całą gamą systemów operacyjnych - pośród oferowanych konfiguracji znajdują się zarówno wersje dedykowane sektorowi biznesowemu (Windows 10 Pro lub Windows 7 Professional), jak i użytkownikom domowym (Windows 10 Home). Na uwagę zasługuje długa lista dołączonych programów - znalazły się tutaj takie pozycje, jak Lenovo™ SHAREit i REACHit, CyberLink PowerDVD Create, Power2Go, Power Producer, i Lenovo™ Companion 2.0.

Głośniki stereo i mikrofon z funkcją redukcji szumów

Stereofoniczne głośniki (2 x 5 W) pracują w systemie Dolby® Audio i wyróżniają się czystym, mocnym dźwiękiem. Z myślą o wideokonferencjach, komputer wyposażono również w wysokiej klasy kamerkę nagrywającą w standardzie 1080p, wspomaganą przez mikrofon z funkcją redukcji szumów z otoczenia. Stabilne, bezprzewodowe połączenie z lokalną siecią gwarantuje wydajny moduł WiFi w najnowszym standardzie ac, uzupełniony przez układ  Bluetooth®.

źródło: lenovo/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe