agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebook
LG rewolucjonizuje kino najwyższej rozdzielczości w Polsce

LG rewolucjonizuje kino najwyższej rozdzielczości w Polsce

SPRZĘT RTV / Telewizory / 2014-11-08 21:26:00

Firma LG Electronics poinformowała o uruchomieniu, we współpracy z serwisem FilmBox unikalnej na polskim rynku biblioteki „Kino LG 4K” w serwisie VOD FilmBox Live pozwalającej na dostęp do obecnie największej w Polsce bazy filmów 4K. Aplikacja dostępna jest już na wszystkich telewizorach LG ULTRA HD 4K z linii 2014 z funkcjonalnością Smart TV i zawierać będzie aż 30 tytułów filmowych przygotowanych z myślą o dostarczeniu użytkownikom LG nowych wrażeń w najwyższej jakości.

"Współpraca LG z marką Filmbox to nasz kolejny krok w rozwoju rynku 4K w Polsce. Zdajemy sobie sprawę, iż równolegle z postępem technologii 4K powinien następować rozwój rozrywki i treści najwyższej rozdzielczości. Dlatego LG pragnie wypełnić lukę w dostępie do treści najwyższej jakości, tak aby polski widz mógł od razu w pełni wykorzystać możliwości swoich telewizorów ULTRA HD" - mówi Marcin Kubiszak, category manager Home Entertainment w LG Electronic Polska.

„Kino LG 4K” w domu - największy wybór filmowych hitów od LG

Wszyscy klienci, którzy zakupią telewizory LG ULTRA HD 4K z linii 2014 otrzymają pełen dostęp do biblioteki z filmami 4K - „Kino LG 4K” w aplikacji FilmBox Live. Docelowo do połowy grudnia, biblioteka obejmie aż 30 popularnych tytułów filmowych UHD, które będą sukcesywnie poszerzały bibliotekę już od pierwszego dnia premiery, kiedy to zawita w niej pierwszych 5 hitów.

Szeroki wybór w najwyższej jakości

Współpraca LG oraz Filmbox zaowocowała szeroką różnorodnością tytułów ze wszystkich kategorii filmowych: sensacja, kino akcji, romans, komedia, kino familijne. Nie zabrakło również kina ambitnego oraz hitów, które zdobyły międzynarodowe nagrody filmowe.

Docenić przewagę 4K nad standardowym Full HD będą mogli zarówno najmłodsi widzowie przy filmach animowanych jak „Żółwik Sammy 2”, trochę starsi śledząc kolejne perypetie „Asterixa i Obelixa: W służbie jej Królewskiej Mości” jak i starsi, którzy w zależności od wieczornego nastroju wybiorą np. thriller „Arbitraż” lub wielokrotnie nagradzaną komedię obyczajową Romana Polańskiejgo „Rzeź”.

"Oferta filmów 4K na telewizorach LG to w tej chwili jedyna tak szeroka ,baza na rynku" - mówi Wojciech Jeznach, przedstawiciel marki Filmbox Live. "Porównując konkurencyjne rozwiązania należy zwrócić uwagę na faktyczną listę dostępnych pełnometrażowych filmów, nie dokumentów, koncertów czy seriali. „Kino LG 4K” to największa biblioteka filmów 4K w Polsce i jedna z największych, o ile nie największa, w Europie" - dodaje.

Online streaming 4K w pełnej płynności

Platforma VOD FilmBox Live to aplikacja w unikalny sposób łącząca obszerną bibliotekę VOD (około 1000 tytułów: polskie i zagraniczne filmy fabularne, programy dokumentalne i nagrania najpopularniejszych sportów walki) z możliwością strumieniowania na żywo 11 filmowych i tematycznych kanałów telewizyjnych (FilmBox, FilmBox HD, FilmBox Extra, Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Fightbox, Docubox, Fashionbox, FilmBox Arthouse, Fast&Funbox).

Właśnie w ramach FilmBox Live powstała kategoria „Kino LG 4K”, która mimo aż czterokrotnie większej rozdzielczości niż w przypadku Full HD, oferuje płynny i stabilny obraz bez buforowania.
Przygotowując się do obsługi strumieniowania 4K, Filmbox zwiększył potencjał swoich sieci dystrybucji treści, zlokalizowanych w Paryżu i Frankfurcie, między innymi przebudowując je tak, aby serwery mogły przechowywać pojedyncze pliki znacznie większych rozmiarów. Dzięki temu - przy zachowaniu odpowiedniej przepustowości łącza po stronie końcowego użytkownika - streaming w jakości 4K może odbywać się w sposób płynny. Konieczne było także zwiększenie efektywności kodowania: przesyłanie wideo w 4K możliwe jest dzięki kompresji za pomocą kodeka HEVC/H.265 - treści tej samej jakości zajmują wtedy dwukrotnie mniej miejsca niż przy użyciu stosowanego na przykład w blu-rayach AVC/H.264, ale ich kodowanie wymaga znacznie większych mocy obliczeniowych.

Dodatkowo aplikacja FilmBox Live została przebudowana i działa teraz w HTML 5, który pozwolił na pełniejsze wykorzystanie wszystkich możliwości LG Smart TV.

Przy współpracy LG i Filmbox, przygotowaniem plików w rozdzielczości 4K zajęło się Cyfrowe Repozytorium Filmowe, należące do tej samej grupy kapitałowej co Filmbox. Dzięki swojemu doświadczeniu w cyfrowej rekonstrukcji filmów i przygotowywaniu kopii eksperci z CRF byli w stanie dostarczyć treści doskonale wyglądające w ULTRA HD: efekt jest prawdziwie kinowy.
Wszechobecna rozrywka 4K na wszystkich telewizorach LG ULTRA HD 4K 2014

Najnowsze modele telewizorów LG serii UB980, UB950, UC970, UB850, UB830 oraz UB820 to wysoko zaawansowane telewizory na polskim rynku: matryce wyświetlające 8,3 miliona pikseli mają rozdzielczość 4-krotnie większą niż Full HD. Zastosowana autorska technologia matrycy IPS zapewnia szerszy kąt widzenia oraz pozwala na uzyskanie wyjątkowo naturalnych barw. W połączeniu z doskonałej jakości dźwiękiem, domowa rozrywka staje się źródłem niezwykle realistycznych doznań.

Wszystkie modele telewizorów LG 4K w pełni obsługują kodek HEVC H.265 (High Efficiency Video Coding), który pozwala na szybki i stabilny streaming danych 4K przez internet. W porównaniu do standardu H.264/MPEG-4 AVC, kodek HEVC pozwala na uzyskanie dwukrotnie większej kompresji danych przy zachowaniu takiego samego poziomu jakości obrazu wideo. Standard ten umożliwia przesyłanie i wyświetlanie treści nawet o rozdzielczości 8K UHD (8192×4320 pikseli).

Szybkość ma znaczenie

LG wyposażyło swoje telewizory także w najnowszą wersję portu HDMI 4K 60Hz. Pozwala on na przesyłanie danych z prędkością do 18 gigabitów na sekundę. To wystarczająco dużo, aby przesyłać strumień danych wideo 4K z 12-bitową głębią koloru i 60 klatkami na sekundę. Dzięki temu obraz 4K jest bardziej płynny, a kolory bardziej precyzyjne.

Kino LG 4K dostępne już od dziś

Specjalna promocja „Największa dawka kina w jakości 4K” ruszyła już od 6 listopada, a dzięki niej wszyscy Klienci, którzy zakupią telewizory LG ULTRA HD 4K z linii 2014 otrzymają od LG w prezencie ekskluzywny pakiet Filmbox Live z filmami 4K jak również setkami innych hitów. Promocja potrwa do końca roku i obejmuje wszystkie modele 4K od LG.

Szczegóły akcji promocyjnej na stronie: www.lg.com/pl/filmbox-4k

Modele LG Smart TV z pakietem Filmbox 4K dostępnym na 12 m-cy.
Sugerowane ceny brutto:

Seria UB980 - 84” (49 999zł), 79” (24 999zł), 65” (16 999zł)
Seria UC970 - 65” (15 999zł), 55” (9 499zł)
Seria UB950 - 65” (10 999zł), 55”(7499 zł)
Seria UB850 - 55” (5899zł), 49” (4099 zł)


Modele LG SmartTV z pakietem Filmbox 4K dostępnym na 6 m-cy.
Sugerowane ceny brutto:

Seria UB830 - 55” (5799), 49” (3999zł)
Seria UB820 - 55” (4399zł), 49” (3199 zł)
Seria UB820 - 42” (2499zł)
Seria UB800 - 40” (2399zł)

Pełna lista filmów:

 

Pełna lista filmów 4K dostępnych w aplikacji FilmBox Live dla LG:

 1. 11:11:11 LICZBA PRZEZNACZENIA

 1. ARBITRAŻ

 1. ASTERIX I OBELIX W SŁUŻBIE JEJ KRÓLEWSKIEJ MOŚCI

 1. BLISKI WRÓG

 1. BLITZ

 1. CASANOVA PO PRZEJŚCIACH

 1. CO KRYJE MIŁOŚĆ

 1. CZAROWNIK I BIAŁY WĄŻ

 1. DELIKATNOŚĆ

 1. DZIENNIK ZAKRAPIANY RUMEM

 1. GRUBSZA SPRAWA

 1. JEDEN DZIEŃ

 1. KOCHANKOWIE Z KSIĘŻYCA

 1. KRUK - ZAGADKA ZBRODNI

 1. MAGIC MIKE

 1. MALI AGENCI 4: WYŚCIG Z CZASEM

 1. MIĘDZY WIERSZAMI

 1. NIEME WAKACJE

 1. OCZY SMOKA

 1. RZEŹ

 1. SKOK HENRY'EGO

 1. SPISEK

 1. ŚWIAT WEDŁUG BARNEYA

 1. TAJNA AGENTKA

 1. TEDI I POSZUKIWACZE ZAGINIONEGO MIASTA

 1. TERRORYSTA

 1. UNIWERSALNY ŻOŁNIERZ IV: DZIEŃ ODRODZENIA

 1. ZAGINIONA

 1. ZAGUBIONY CZAS

 1. ŻÓŁWIK SAMMY 2

źródło: lg/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe