agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Lodówki, z którymi połączysz się jak z internetem – poznaj nowoczesne AGD!

Lodówki, z którymi połączysz się jak z internetem – poznaj nowoczesne AGD!

DUŻE AGD / Lodówki i zamrażarki / 2018-08-30 08:18:07

Coraz większe znaczenie w inteligentnych domach zyskują sprzęty AGD podłączone do internetu. Wśród nich właśnie lodówka, jako urządzenie działające stale, wyrasta na centrum zarządzania inteligentnych domów.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Urządzenia Internetu rzeczy (IoT), które dzięki najnowszej technologii i połączeniu z internetem znacząco ułatwiają nam życie, coraz śmielej wkraczają do współczesnych domów. Sprzęty te mogą się komunikować z innymi urządzeniami, a takie inteligentne rozwiązania doskonale sprawdzają się na przykład w kuchni.

Do 2025 roku na całym świecie może być już 55 miliardów takich urządzeń. Nic dziwnego, coraz więcej producentów inwestuje w rozwiązania, dzięki którym można sterować sprzętem AGD z dowolnego miejsca, w którym jest dostęp do sieci. W ciągu najbliższych 7 lat nakłady na rozwój i wdrażanie IoT mogą osiągnąć poziom 15 bilionów dolarów w skali globalnej.

  • Lodówka dopasowana do potrzeb

Bez wątpienia lodówka to sprzęt, który musi znaleźć się w każdej kuchni, do tego stale jest podłączona do prądu. To otwiera nowe możliwości wykorzystania jej nie tylko jako urządzenia, w którym przechowuje się żywność, lecz także jako ważnego sprzętu z obszaru IoT.

Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że kuchnia coraz częściej bywa nie tylko miejscem, gdzie przyrządza się posiłki, ale wręcz staje się centrum domu (46% badanych przez markę Samsung spędza tam wolny czas, bawi się z dziećmi i ogląda telewizję; wykorzystanie lodówki do zarządzania nim staje się naturalnym wyborem.

Z tego względu dopasowanie chłodziarki do naszych potrzeb nabiera szerszego znaczenia – tu należy rozważyć o wiele więcej aspektów niż jeszcze kilka lat temu. Oczywiście nadal priorytetem jest przechowywanie żywności w zorganizowany sposób, w najlepszych dla niej warunkach. Warto wybrać model, który zagwarantuje optymalne sterowanie wilgotnością i temperaturą w zależności od różnych obszarów lodówki. Jeśli jednak takie urządzenie ma pełnić istotną funkcję jako centrum sterowania domem, musi zapewniać więcej możliwości poza właściwym przechowywaniem żywności. Przykładem jest lodówka Samsung Family Hub™. Ten model ułatwia zarządzanie produktami, umożliwia komunikację, dostarcza rozrywkę i może łączyć się z innymi urządzeniami. Wszystko jest możliwe na wbudowanym w drzwi lodówki ekranie.

  • Multimedialna lodówka online

Lodówka podłączona do sieci zyskuje zupełnie nowe możliwości. Dzięki komunikacji za pośrednictwem smartfona lub tabletu użytkownik może sterować nie tylko nią, lecz także innymi urządzeniami domowymi, z którymi się ona łączy np. za pomocą aplikacji SmartThings. Wróćmy do naszego przykładowego modelu Family Hub™ bardzo dobrze obrazującego potencjał nowoczesnych urządzeń. Przede wszystkim za pomocą smartfona można sprawdzić, jakie produkty znajdują się aktualnie w lodówce (wbudowane w urządzeniu kamery robią zdjęcia przy każdym zamknięciu drzwi), będąc na przykład w sklepie. Lodówka posiada wbudowany ekran dotykowy, na którym można przygotowywać listę zakupów, a potem uzupełniać ją z poziomu smartfona. Zmiany na liście zakupów są widoczne dla wszystkich użytkowników. Do tego domownicy mogą zdalnie uaktualniać to, co wyświetla ekran (kalendarz, notatki, zdjęcia). Możemy zapomnieć o przyklejanych karteczkach, teraz wszystko widoczne będzie na ekranie. Multimedialna lodówka podłączona do internetu staje się także centrum rozrywki – z poziomu ekranu pozwala odtwarzać muzykę (np. radio internetowe), filmy z serwisów VOD, a nawet przerzucać obraz z telewizora. Do tego może łączyć się z innymi urządzeniami. Innowacyjna lodówka rozpoznaje głos użytkowników i wyświetla na ekranie treści spersonalizowane pod konkretnego członka rodziny – można rozmawiać z nią w języku angielskim (lub obsługiwać dzięki intuicyjnemu panelowi w języku polskim).

Jeszcze kilkanaście lat temu lodówka podłączona do internetu wydawała się pomysłem zupełnie fantastycznym, a dziś to rzeczywistość. Takie urządzenia otwierają zupełnie nowe możliwości przed użytkownikami, sprawiają, że nasze życie staje się łatwiejsze i wygodniejsze, a to przecież główna rola urządzeń IoT.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe