agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Marka Razer i e-sport na celowniku cyberprzestępców - złośliwe oprogramowanie w wiadomościach z ofertą sponsoringu

Marka Razer i e-sport na celowniku cyberprzestępców - złośliwe oprogramowanie w wiadomościach z ofertą sponsoringu

INNE / Bezpieczeństwo IT / 2017-02-24 14:14:49

Oszuści starają się wykorzystać znaną doskonale graczom na całym świecie markę Razer oraz e-sportowe sympatie i ambicje graczy. Podszywając się pod przedstawicieli marki Razer scammerzy rozsyłają wiadomość z informacją o możliwości objęcia sponsoringiem dla streamerów. Emaile, które zaczęły pojawiać się w zeszłym tygodniu, są oszustwem a kliknięcie w którykolwiek z zawartych w nich linków powoduje instalację złośliwego oprogramowania na komputerze adresata.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Jak rozpoznać oszustwo: email pochodzi z konta spoza oficjalnej domeny Razerzone.com, np. z konta na Gmailu. Nazwa nadawcy zawiera zapisaną z literówką nazwę marki Razer - “Razorzonesponsorship”. Treść wiadomości zawiera literówki i błędy gramatyczne charakterystyczne dla emaili będących próbą wyłudzenia lub oszustwem.

Oszustwo bazuje na fakcie głębokiego zaangażowania marki Razer w tematykę e-sportu i faktycznej możliwości uzyskania sponsoringu przez streamerów transmitujących gry. Razer zachęca streamerów do rejestracji w programie wyłącznie na oficjalnej stronie:https://www.razerzone.com/supported-streamer. Nigdy natomiast nie zwraca się z podobną ofertą do indywidualnych twórców za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Razer, globalna marka lifestylowa dla graczy i producent najwyżej cenionego sprzętu gamingowego używanego przez profesjonalnych e-sportowców,  chce upewnić się, że każdy, kto otrzyma podobny email z będzie wiedział o zagrożeniu i uniknie instalacji złośliwego oprogramowania.

Więcej na temat Razer: http://www.razerzone.com/about-razer

źródło: razer/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe