agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Mnóstwo fotograficznych nowości Samsunga - CES 2011

Mnóstwo fotograficznych nowości Samsunga - CES 2011

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Aparaty cyfrowe / 2011-01-18 08:03:00

Podczas targów Consumer Electronics Show w Las Vegas, Samsung Electronics, światowy lider na rynku cyfrowych multimediów, zaprezentował osiem nowych modeli aparatów cyfrowych. Wszystkie wyróżniają się przede wszystkim znacznie łatwiejszą obsługą i dodatkowymi funkcjami, które gwarantują fotografującemu lepszą jakość zdjęć.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Bezprzewodowe zdjęcia z aparatem SH100

[[[zdjecie,1390,prawa]]] Kompaktowy aparat cyfrowy SH100 z matrycą o rozdzielczości 14,2 mln pikseli, przeznaczony dla młodych, aktywnych użytkowników, wyposażono w bezprzewodowy moduł Wi-Fi, który pozwala na natychmiastowe podzielenie się świeżo wykonanymi zdjęciami poprzez internetowe serwisy i portale społecznościowe. Aparat SH100 można bezprzewodowo połączyć z wyposażonym w system Android smartphonem Samsung Galaxy S i wykorzystać telefon do zdalnego sterowania aparatem (funkcja zdalnego wizjera umożliwia podgląd kadru zdjęcia, które planujemy wykonać, ustawienie przybliżenia, a także - finalnie - wyzwolenie migawki). Takie połączenie pozwala na bardziej komfortowe wykonywanie grupowych zdjęć, na których chce znaleźć się także fotograf oraz na wygodne samodzielne fotografowanie się np. podczas wakacyjnych wypadów. Co więcej, dzięki wbudowanemu w telefon GPS-owi możliwe jest opisanie zdjęcia współrzędnymi geograficznymi, precyzyjnie określającymi, gdzie dana fotografia została wykonana.

[[zdjecie,1395,prawa]]] Dzięki bezprzewodowej łączności Wi-Fi możliwe jest także automatyczne przegrywanie wykonanych zdjęć i filmów na komputer (aparat potrafi "obudzić" uśpiony komputer wykorzystując funkcję Wake-on-LAN) lub obejrzenie ich na telewizorze zgodnym z systemem DLNA. Po podłączeniu aparatu do sieci Wi-Fi możliwa staje się publikacja zdjęć w takich serwisach jak Facebook czy Picasa lub wysłanie ich pocztą elektroniczną do konkretnych osób. Wbudowane w aparat oprogramowanie pozwala także na publikację wykonanych filmów w serwisie YouTube. W aparacie SH100 warty wyróżnienia jest intuicyjny, dotykowy interfejs użytkownika Smart Access, podobny do tych stosowanych w smartphone'ach firmy Samsung. Obsługa większości funkcji aparatu jest możliwa do wykonania poprzez kilka kliknięć, a ułatwia ją duży, trzycalowy ekran LCD

Aparat SH100 pojawi się w sprzedaży w marcu 2011 r.

Kompakt z wymiennymi obiektywami

[[[zdjecie,1391,lewa]]] Kolejnym ciekawym modelem, który ujrzy światło dzienne w lutym, jest aparat NX11 - połączenie bardzo udanego modelu NX10 i obiektywu i-Function, znanego z aparatu NX100. Model NX11 będzie dostępny ze znanym wcześniej obiektywem 18-55 mm (wzbogaconym teraz o i-Function) oraz nowymi wersjami obiektywów i-Function: kompaktowym uniwersalnym zoomem 20-50 mm i krótkim, szerokokątnym 20 mm. Co ważne, pojawią się one już nie tylko w czarnym ale i w srebrnym kolorze. Obiektyw i-Function pozwala na uzyskanie perfekcyjnych obrazów przy jednoczesnym znacznym ułatwieniu obsługi aparatu. Tak jak użytkownicy tradycyjnych lustrzanek z wymiennymi obiektywami wykorzystują lewą rękę do zmiany ustawień obiektywu, tak system i-Function pozwala na szybkie ustawienie w podobny sposób czasu otwarcia migawki, przysłony, wartości ekspozycji (EV), balansu bieli i czułości ISO.

Podobnie jak w modelu NX10, w aparacie NX11 zastosowano matrycę APS-C, dzięki czemu uzyskano znacznie lepszą jakość obrazu niż w tradycyjnych aparatach cyfrowych. Urządzenie wyposażono też w elektroniczny wizjer (640x480 pikseli), wbudowaną lampę błyskową i trzycalowy wyświetlacz AMOLED, redukujący refleksy słoneczne i ułatwiający wykonywanie i przeglądanie zdjęć nawet w pełnym słońcu. Jak przystało na nowoczesny aparat cyfrowy, NX11 umożliwia rejestrowanie filmów wideo w jakości HD. Dodatkowo, zmieniono kształt korpusu aparatu, co zapewnia jeszcze większy komfort użytkowania. Na pokrętle wyboru trybu zdjęć dodano tryb priorytetu obiektywu ułatwiający dobór najlepszych ustawień dla danego rodzaju obiektywu.Nowością jest również funkcja panoramy, użyteczna zarówno przy fotografii krajobrazowej jak również w razie konieczności zamieszczenia w kadrze dużej grupy osób.

Zobacz podwójnie z aparatami 2 View

Trzy nowe kompaktowe aparaty z rodziny 2 View - ST700, PL170 i PL120 - to najmłodsze dzieci Samsunga z rodziny urządzeń z dwoma wyświetlaczami. Aparaty te to unikalne połączenie wysokiej jakości obrazu, interesujących funkcji oraz wygody obsługi. Teraz wykonywanie fotograficznych autoportretów stanie się naprawdę proste. Wszystkie modele są obsługiwane poprzez intuicyjny, dotykowy interfejs użytkownika Smart Access. Ponadto, wyposażone są w dodatkowe funkcje zapewniające maksimum zabawy z tworzenia najwyższej jakości zdjęć. Wśród nich należy wymienić filtry Smart 2.0 (m.in” „rybie oko”, „szkic”, „rozmycie”, „miniatura”, „kino”, „raster”), funkcję Smart Face Recognition oraz funkcję Magic Frame, która pozwala na tworzenie kreatywnych ujęć w formie pocztówek lub plakatów, a następnie dzielenie się nimi z innymi. Wszystkie nowe aparaty dwuekranowe umożliwiają nagrywanie materiałów wideo w wysokiej jakości HD. W nowej ofercie flagowym modelem jest ST700, wyposażony w duży (1,8 cala) wyświetlacz z przodu i dotykowy 3-calowy wyświetlacz z tyłu aparatu. Obraz jest rejestrowany przez obiektyw z 5-krotnym zoomem i matrycę o rozdzielczości 16,1 mln pikseli.

Modele PL170 i PL120 to mniejsi bracia aparatu ST700 - są wyposażone w wyświetlacz przedni o przekątnej 1,5 cala i matrycę o rozdzielczości 14,1 mln pikseli. Mają także zapożyczoną z modelu ST700 funkcję Easy Self Shot, która m.in. pozwala na wyłączenie tylnego wyświetlacza podczas wykonywania autoportretów, aby zapewnić prywatność osobie fotografującej się.

Mały aparat z dużym zoomem

[[[zdjecie,1393,lewa]]] Kolejne dwa ciekawe modele nowych aparatów Samsunga to WB210 i PL210 - oba wyróżniają się niezwykle smukłą obudową. Wyposażone zostały w szerokokątne obiektywy z dużym zoomem optycznym. Dzięki intuicyjnym funkcjom interfejsu Smart Access, wykonywanie zdjęć jest teraz jeszcze łatwiejsze. Aparat Samsung WB210, o grubości zaledwie 22,4 mm, wyposażony jest w obiektyw z ultraszerokokątnym trybem (21 mm) oraz 12-krotnym zoomem optycznym. Fotografie są rejestrowane przez matrycę o rozdzielczości 14 mln pikseli, a wykonane zdjęcia można obejrzeć na wyświetlaczu o przekątnej 3,5 cala, wyposażonym w innowacyjny interfejs Smart Access. Rejestrowane przez aparat firmy mają wysoką rozdzielczość, dostępna jest też funkcja Smart Face Recognition. Zapamiętane wcześniej przez aparat twarze zostają automatycznie wykryte podczas robienia zdjęcia grupowego i wyostrzone.

PL210 to nieco prostszy model - oferuje 10-krotny zoom optyczny, szerokokątny obiektyw o najkrótszej ogniskowej 27 mm i wyświetlacz o przekątnej 3 cali. Zastosowano w nim także matrycę o rozdzielczości 14 mln pikseli.

Oba aparaty pojawią się w sprzedaży w marcu 2011 roku.

Natomiast na kwiecień Samsung zapowiedział zaawansowany model WB700 wyposażony w szerokokątny obiektyw Schneider KREUZNACH o średnicy 24 mm oraz imponujący 24-krotny zoom (połączenie 18-krotnego zoomu optycznego i funkcji Smart Zoom o współczynniku 1,3). Aparat będzie wyposażony w matrycę o rozdzielczości 16 mln pikseli, będzie też w stanie zapisywać filmy wideo w wysokiej rozdzielczości. Wbudowana w model WB700 funkcja Smart Filter 2.0 dostarczy użytkownikom dodatkowych filtrów (takich jak rozmycie czy raster), które można będzie nałożyć na wykonane zdjęcie. Aparat został wyposażony w funkcję, dzięki której podczas nagrywania zostanie wyciszony dźwięk pracującego w obiektywie zoom-u, tak by nic nie zakłóciło ścieżki dźwiękowej filmu.

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe