agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Mocny gracz na rynku - telewizor Toshiby z technologią OLED
materiały producenta

Mocny gracz na rynku - telewizor Toshiby z technologią OLED

SPRZĘT RTV / Telewizory / 2019-05-31 13:16:59

Telewizory w technologii OLED są dostępne na rynku od kilku już lat. Z roku na rok na półkach pojawią się coraz tańsze modele kolejnych generacji i marek. Dlaczego zatem warto rozważyć zakup konstrukcji OLED od Toshiba?

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

W ofercie marki Toshiba znaleźć można przede wszystkim telewizory X98 z technologią OLED HDR 4K. Technologia OLED sprawia, że każda oglądana scena jest jeszcze bardziej realistyczna, a wra-żenia bardziej intensywne. Dlatego dzięki telewizorem X98 klienci mogą z powodzeniem przekształ-cić swój salon w prawdziwą salę kinową. Nowoczesne, cienkie i eleganckie ramy telewizorów X98 o przekątnej 55 i 65 cali potęgują wrażenie oglądania filmów na ekranie kinowym. Telewizory te zaprojektowano bez podświetlenia, dzięki czemu są stanie przyciemnić lub wyłączyć piksele, aby wyświetlać głębsze, bardziej autentyczne czernie oraz zapierające dech w piersiach kontrasty ko-lorów. Regulacja światła i koloru w każdym pikselu sprawia, że odcienie wyświetlane są dokładnie tak, jak zostały sfilmowane.

  • Dokładność obrazu w każdej scenie dzięki Dolby Vision

W obu telewizorach X98 zastosowano technologię Dolby Vision™ HDR, która zapewnia wyjątkową jakość obrazu scena po scenie. W ten sposób telewizory zostały wyposażone w najnowocześniejszą technologię kinową: w oparciu o metadane, Dolby zapewnia odpowiedni po-ziom jasności każdej wyświetlanej na ekranie klatki. Obydwa telewizory z technologią Dolby Vision zapewniają większy dostęp do wysokiej jakości treści HDR, a przez to kompatybilność z ofertą na-grań w niezrównanej jakości w Dolby, obejmującej wszystko, od filmów i Blu-ray po seriale telewi-zyjne i gry wideo.

  • Większy dostęp do treści HDR

Aby uzyskać jeszcze lepszy dostęp do treści HDR, nowe telewizory Toshiba przystosowano nie tylko do szeroko stosowanego formatu HDR10, ale także do nowo opracowanego standardu Hybrid Log Gamma i HLG. Fakt, że modele X98 zaprojektowano z myślą o przyszłych zdobyczach technologii, kompatybilność z HLG oznacza, że pewnego dnia umożliwią one oglądającym bezpłatny dostęp do telewizyjnych transmisji w formacie HDR.

  • Dźwięk Onkyo

Projektując tę serię telewizorów ogromną wagę przywiązano do dźwięku. Aby zapewnić najwyższą jakość dialogów, ścieżek dźwiękowych i muzyki, Toshiba współpracowała przy projektowaniu głośników z Onkyo, wiodącym na rynku specjalistą od HiFi i kina domowego. W efekcie współpracy

telewizory Toshiby wyposażono w zintegrowane głośniki Onkyo, które oddają szerszą gamę dźwięków i wiernie odtwarzają każdy efekt akustyczny, od grzmotu błyskawicy po dźwięki dzwonów o wyższych tonach. Dopracowane w każdym szczególe przez inżynierów Onkyo głośniki zapewni-ają także jednolitą jakość dźwięku w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Aby uczynić dźwięk jeszcze bardziej realistycznym, telewizory wyposażono dodatkowo w DTS HD™ i DTS TruSur-round™.

  • Toshiba Smart Portal

Z myślą o użytkownikach Toshiba wprowadza unowocześniony, szybszy User Interface z dostępem do szeregu aplikacji VOD takich jak: Netflix, IPLA, Filmbox, Chili TV. Aby się z nimi połączyć wystar-czy skorzystać z portalu Toshiba Smart, który jest obecnie łatwiejszy w obsłudze i spersonalizowany. Najnowsze usługi na żądanie przedstawiono w rzędzie u dołu ekranu, a menu oferuje możli-wość przeglądania w trakcie przewijania, dzięki czemu można oglądać telewizję, a jednocześnie przeglądać inne opcje rozrywki. Pilot zdalnego sterowania do telewizora Toshiba wyposażono w specjalny przycisk Netflix®, umożliwiający dostęp do tej usługi jednym kliknięciem.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe