agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebook
Na targach CES 2017 Samsung zaprezentuje nowy odkurzacz automatyczny POWERbot VR7000

Na targach CES 2017 Samsung zaprezentuje nowy odkurzacz automatyczny POWERbot VR7000

MAŁE AGD / Odkurzacze / 2016-12-29 14:20:00

Firma Samsung Electronics Co., Ltd. ogłosiła  wprowadzenie nowości w innowacyjnej i popularnej linii odkurzaczy automatycznych POWERbotTM - modelu VR7000. Nowe urządzenie, którego premierę zaplanowano na styczniowe targi CES® 2017 w Las Vegas, cechuje się dużą siłą ssania i niewielkimi wymiarami - przy zaledwie 99 mm wysokości jest ono o 28% niższe niż dotychczasowe odkurzacze automatyczne Samsung.

Nowa konstrukcja powstała przede wszystkim z myślą o konsumentach, którym zależy na dokładniejszym odkurzaniu. Według badania firmy Samsung, 39% konsumentów z Ameryki Północnej oczekuje, że odkurzacz automatyczny będzie docierał do trudno dostępnych miejsc, a jego moc ssania będzie na tyle duża, żeby wyeliminować potrzebę dodatkowego odkurzania ręcznego. W zależności od wybranego modelu, POWERbotTM VR7000 gwarantuje dokładne sprzątanie, generując moc ssania do 20 W i docierając w miejsca, których nie sposób posprzątać zwykłym odkurzaczem, na przykład pod łóżka i inne meble.

POWERbotTM VR7000 zbliża się do ścian na odległość 15 mm. Jest to możliwe, ponieważ szczotki o szerokości 288 mm (najszerszej wśród czołowych marek odkurzaczy) są umieszczone blisko przodu urządzenia. Dzięki funkcji Edge Clean Master natomiast, kiedy odkurzacz dojedzie do ściany, może łatwo zebrać zalegające na podłodze kurz i włosy (wybrane modele VR7000 mają specjalne szczotki anti-tangle). Zapewniają to specjalne wysuwane szczotki oraz opływowy kształt urządzenia.

Sprzątanie przy przeszkodach jest jeszcze dokładniejsze dzięki funkcji Auto Shutter - automatyczne opuszczenie barierki umożliwia wciągnięcie większej ilości kurzu blisko krawędzi przeszkody.

System samoczyszczących szczotek (Self-Cleaning Brush System) w odkurzaczu POWERbotTM VR7000 znacząco zmniejsza ilość kurzu i włosów pozostających na włosiu szczotek. Śmieci gromadzą się w środkowej części szczotek, co ułatwia ich przenoszenie do pojemnika na kurz, ograniczając potrzebę regularnego ręcznego czyszczenia urządzenia.

Inteligentny jak nigdy dotąd

POWERbotaTM VR7000 wyposażono w wiele inteligentnych funkcji, które zwiększają efektywność jego automatycznej pracy. Funkcje Visionary Mapping™ Plus i FullView Sensor™ 2.0 służą do rozpoznawania i zapamiętywania układu pomieszczeń, umożliwiając ich dokładne wysprzątanie. Odkurzacz może następnie samodzielnie ruszyć w kierunku zabrudzonych części domu. Wykrywa również i omija przeszkody lub drobne przedmioty (poniżej 10 mm).

Funkcja Intelligent Power Control automatycznie dostosowuje moc ssania, optymalizując odkurzanie w zależności od typu powierzchni. Na przykład po przemieszczeniu się z drewnianej podłogi na wykładzinę lub dywan, silnik dostosowuje moc ssania do powierzchni, aby urządzenie działało optymalnie. Ponadto, podobnie jak wiele innych urządzeń AGD, wybrane modele POWERbotTM VR7000 mogą być częścią domowego ekosystemu Internetu Rzeczy. Można sterować nimi w pełni zdalnie, używając specjalnej aplikacji. Za pomocą smartfonu lub innego urządzenia mobilnego użytkownik może włączać i wyłączać odkurzacz, planować sprzątanie i sprawdzać historię odkurzania. POWERbotTM VR7000 jest też kompatybilny z Amazon Echo, dzięki czemu reaguje na polecenia głosowe.

- POWERbot™ VR7000 to odpowiedź na potrzeby współczesnych, zabieganych rodzin - powiedział Byung-Sam Seo, President of Home Appliances at Samsung Electronics. - Wystarczy go ustawić i patrzeć, jak pracuje. Funkcje nawigacyjne oraz czujniki POWERbota™ VR7000 w połączeniu z niewielkimi wymiarami i zwiększoną mocą ssania to gwarancja dokładnego sprzątania.       

Zapraszamy każdego, kto chce dowiedzieć się więcej na temat serii VR7000 lub jakichkolwiek innych produktów Samsung Electronics, na nasze stoisko firmowe na targach CES, znajdujące się na stanowisku nr 15006 na I poziomie Hali Głównej Las Vegas Convention Center, od 5 do 8 stycznia 2017 r.

źródło: samsung/agdrtv24.pl