agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebook
Najbardziej dostępna drukarka SLS na rynku - Sinterit obniża cenę drukarki Lisa

Najbardziej dostępna drukarka SLS na rynku - Sinterit obniża cenę drukarki Lisa

2017-09-13 14:25:00

Drukarka 3D SLS od Sinteritu stała się teraz najbardziej dostępną drukarką desktopową na świecie. Rozwiązania wypracowane przez specjalistów z Sinteritu w ciągu ostatnich 3 lat pozwoliły na znaczne obniżenie ceny drukarki i zaoferowanie gotowego urządzenia umożliwiającego produkcję najwyższej jakości wydruków. Sinterit może się teraz pochwalić udostępnieniem technologii SLS szerszemu gronu odbiorców, nawet mniejszym firmom.

Pionierskie podejście Sinteritu pozwoliło kilka lat temu stworzyć pierwszą desktopową drukarkę SLS - Lisa. Dziś udoskonalone urządzenie zmieści się w wielu pracowniach i biurach projektowych, gwarantując najwyższą jakość wydruków 3D. Wcześniej w technice SLS pracowały wyłącznie przemysłowe maszyny, a wydruki mogły być przygotowywane tylko na zlecenie, przez podwykonawców, co znacząco wydłużało czas pracy projektantów. Sinterit przybliżył tę zaawansowaną technologię dając nawet małym i średnim organizacjom możliwość nadawania realnego kształtu ich projektom, tuż po ukończeniu procesu wirtualnego planowania.

SLS to technologia pozwalająca na bardzo precyzyjny wydruk części, nawet tych skomplikowanych i złożonych z wielu ruchomych elementów. Wydruki 3D powstające w tej technice charakteryzują się także dużą trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne (np. temperaturę). Technologia ta pozwala wykorzystać wydruki nie tylko do prototypowania projektów, ale także do produkcji krótkich serii produktów lub produkcji jednostkowej.

Obniżenie ceny było możliwe dzięki optymalizacji rozwiązań technologicznych, modyfikacji systemu dystrybucji poprzez wprowadzenie sprzedaży online. Od 13 września 2017 roku gotowa drukarka Sinterit Lisa jest dostępna w cenie od 4990 euro.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe