agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Najbardziej zaawansowany aparat fotograficzny w historii Motoroli z technologią Quad Pixel
Motorola

Najbardziej zaawansowany aparat fotograficzny w historii Motoroli z technologią Quad Pixel

GSM / Smartfony / 2019-06-19 16:29:37

W zeszłym miesiącu Motorola wprowadziła do oferty smartfon z najbardziej zaawansowanym systemem aparatów fotograficznych w swojej wieloletniej historii. Smartfon, który niezależnie od pory dnia umożliwia robienie zdjęć o zachwycającej wyrazistości z wiernie odwzorowanymi kolorami.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Technologia Quad Pixel

Motorolę one vision wyposażono w aparat z technologią Quad Pixel. Za nazwę odpowiadają członkowie zespołu badawczo-rozwojowego Motoroli. Zależało im bowiem na zastąpieniu technicznego określenia pixel binning terminem, który w przystępny sposób wyjaśniałby zalety tej technologii.

Technologia Quad Pixel łączy cztery piksele w jeden duży piksel 1,6 μm, co ma decydujące znaczenie dla robienia wyraźnych zdjęć, szczególnie przy słabym oświetleniu. W połączeniu z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) oznacza to, że zdjęcia robione w nocy nie są ziarniste i niewyraźne.

Zasadnicze znaczenie ma tutaj matryca 48 MP - większa o około 28% od matryc wielu dostępnych obecnie na rynku flagowych smartfonów. Dzięki technologii Quad Pixel 48-megapikselowa matryca jest czterokrotnie bardziej wyczulona na światło. Jakie są tego efekty? Ostre i znaczenie lepszej jakości zdjęcia o rozdzielczości 12 MP uzyskane nawet w słabych warunkach oświetleniowych.

Selfie gotowe do pokazania światu

Technologię Quad Pixel zastosowano również w przednim aparacie, którego matryca ma rozdzielczość 25 MP. Aparat umożliwia dobieranie wielkości pikseli odpowiednio do sytuacji, dlatego fotografie, które otrzymuje użytkownik są wysokiej jakości.

Funkcje aparatu ze sztuczną inteligencją

Co więcej, najnowocześniejsze technologie fotograficzne w urządzeniu mobilnym nie muszą oznaczać sporych wydatków. Funkcje aparatu motorola one vision są wspierane przez funkcje głębokiego uczenia się ośmiordzeniowego procesora. Na przykład:

·        W trybie Nocne zdjęcia można robić jasne zdjęcia z dużą ilością szczegółów

·        Dzięki funkcji Zdjęcie z uśmiechem fotografie grupowe wychodzą bardzo dobrze

·        Inteligentna kompozycja – aparat automatycznie generuje drugie, opcjonalne zdjęcie

·        W trybie Portretu można dodawać artystyczny efekt rozmycia w tle oraz automatycznie upiększać zdjęcie

Ceny i dostępność

Motorola one vision jest dostępna w Polsce od 16 maja w sugerowanej cenie detalicznej 1299 zł w RTV EURO AGD oraz Play.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe