agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Najlepszy sprzęt do oglądania wydarzeń sportowych

Najlepszy sprzęt do oglądania wydarzeń sportowych

SPRZĘT RTV / Telewizory / 2020-10-13 11:48:59

Oglądanie wydarzeń sportowych to dla wielu osób najlepsza rozrywka. Oczywiście najlepiej robić to bezpośrednio - siedząc na trybunach obiektu sportowego, w którym dana impreza się rozgrywa, jednak rzadko kto z nas ma ku temu okazję. Większość ludzi zasiada przed ekranami swoich telewizorów i w ten sposób podziwia różne sportowe święta.

Bo tak właśnie wyglądają imprezy, np. piłkarskie organizowane na szczeblu światowym - są dla nas jednymi z najważniejszych wydarzeń w roku. Często zasiadamy wspólnie z rodziną lub przyjaciółki, szykujemy dobre jedzenie i dzielimy się ze sobą emocjami i radością. Pełnię wrażeń możemy przeżyć jednak jedynie wtedy, gdy oglądamy sport na dobrym sprzęcie. Duży telewizor z dodatkowymi funkcjami może przenieść nasze sportowe doświadczenie w zupełnie innymi wymiar. Dzięki niemu możemy poczuć się tak, jakbyśmy rzeczywiście uczestniczyli w danej imprezie. Zobaczmy, jaki telewizor powinien wybrać sportowy pasjonat.

Na jakie parametry zwracać uwagę?

Każdego roku organizowanych jest mnóstwo wydarzeń sportowych, które stanowią prawdziwą gratkę dla wielbicieli różnorakich dyscyplin. Część z nich możemy obejrzeć na kanałach telewizyjnych. Inne poprzez transmisje online, jak np. turnieje esportowe, które z przebojem weszły nie tylko do świata sportowego, ale i bukmacherskiego, który umożliwia obstawianie wyników na stronach, takich jak PZbuk. Obojętnie jednak, jaką dyscyplinę oglądamy i za pomocą, jakiego medium - odbywa się to zazwyczaj na ekranie telewizora. Powinien być on duży, ale takiej wielkości, by wygodnie było objąć go całego wzrokiem. W końcu chcemy zobaczyć wszystko co w danym momencie dzieje się, np. na stadionie, a nie jedynie mały odcinek danego wydarzenia. Ogromne znaczenie ma też odległość w jakiej siedzimy od telewizora - w przypadku telewizorów 50-55 cali powinna ona wynieść 2 metry. Wydarzenia sportowe cechują się dużą dynamiką i szybko zmieniającym się obrazem, za którym musi nadążyć również nasz telewizor. Bardzo ważna jest w tym przypadku matryca, która zapewnia ostrość i płynność obrazu - warto zdecydować się na matrycę 100 lub 120 Hz.

Podkręć swoje sportowe emocje

Ostrość obrazu zależy też od rozdzielczości - im wyższa, tym więcej szczegółów możemy dostrzec. Obecnie standardem powinny być telewizory o rozdzielczości 4K/UltraHD, a każdy wielbiciel sportu powinien dodatkowo zdecydować się na funkcję HDR, która zapewnia wyższy kontrast i żywsze kolory. Obraz to jedna kwestia, ale przecież równie ważny jest dźwięk. To on może wprowadzić nas w sportowy klimat i sprawić, że poczujemy się tak, jakbyśmy naprawdę znajdowali się wśród tysięcy kibiców. Sam telewizor powinien mieć tryb sportowy, a także dość dobre głośniki o mocy minimum 20W. Jednak nawet najlepszy głośnik nie jest w stanie dorównać zewnętrznemu zestawowi stereo, dlatego warto rozważyć jego kupno. W ten sposób urządzimy nasze własne kino domowe, które pozwoli także na lepszy odbiór filmów, seriali i koncertów. Do tej pory omówiliśmy same podstawy, ale bardzo pomocne mogą być funkcje dodatkowe, jak np. Smart TV. Pozwala ona podłączyć telewizor do internetu i daje bezpośredni dostęp do sportowych aplikacji. Jeśli chcemy skorzystać z transmisji online, wystarczy wybrać odpowiednią aplikację, zamiast próbować podłączyć telewizor do komputera. Jest to bardzo wygodne, szybkie i zapewnia dostęp do wielu innych dodatkowych funkcji.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe