agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Najprostszy w użyciu dysk sieciowy NAS - Natec my-Ditto

Najprostszy w użyciu dysk sieciowy NAS - Natec my-Ditto

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Inne / 2013-05-15 13:06:00

W maju do sprzedaży trafiło nowe urządzenie - NAS marki Natec o nazwie my-Ditto. Nowy produkt to łatwy w użyciu dysk sieciowy NAS. Takie rozwiązania ostatnio cieszą się niesłabnącą popularnością dzięki dużej funkcjonalności i przystępnym cenom.

Polecane sklepy

AllegroRTV Euro AGDMedia ExpertPlayMedia MarktNEONET

Łatwy w podłączeniu i użyciu w każdym miejscu

[[[zdjecie,10772,prawa]]]Natec my-Ditto to najprostszy w konfiguracji NAS dostępny na rynku. Wystarczy podłączyć my-Ditto do routera za pomocą kabla RJ-45, a następnie w celu łatwego połączenia z urządzeniem wystarczy podłączyć do komputera domowego lub biurowego sprzętowy klucz autoryzacyjny USB dostarczony w zestawie. Oprogramowanie zainstalowane na kluczu (w języku polskim) automatycznie wykryje my-Ditto i umożliwi dostęp do danych na nim zapisanych zarówno w sieci lokalnej jak i zewnętrznej (przez Internet). Nie potrzeba konfigurować przekierowania portów, czy usługi DynDNS w przypadku zmiennego adresu IP (np. Neostrada).

Udostępniaj dane szybko i bez problemu

Do uzyskania dostępu do danych umieszczonych na Natec my-Ditto nie potrzeba żadnej wiedzy technicznej z zakresu konfiguracji połączeń komputerowych, czy sieci komputerowych. Z łatwością można udostępnić dowolne dane znajdujące się na dysku, takie jak: zdjęcia, filmy, muzyka, całej swojej rodzinie, wystarczy przekazać im odpowiednie klucze sprzętowe (2 dostępne w zestawie) lub zainstalować oprogramowanie z jednego z kluczy.

Łatwy dostęp z urządzeń mobilnych

[[[zdjecie,10775,prawa]]]Natec my-Ditto to nie tylko łatwy dostęp z dowolnego komputera, ale również z wszelkich urządzeń mobilnych. Darmowa aplikacja dostępna zarówno na Androida, iPhona/iPada, a także na Windowsa Mobile z łatwością pozwoli uzyskać dostęp do danych znajdujących się na dysku my-Ditto. Do konfiguracji potrzebny jest tylko adres e-mail.

Praca na dokumentach znajdujących się na dysku

Urządzenie pozwala nie tylko na zdalny dostęp do dokumentów, ale także umożliwia pracę na dokumentach bezpośrednio z dysku bez konieczności przenoszenia ich na lokalny komputer. Jest to wyjątkowo przydatna funkcja w momencie gdy korzystamy z obcych komputerów, na przykład w kawiarence internetowej i nie chcemy, by nasze dokumenty zostały zapisane na dysku publicznego komputera.

Wbudowany odtwarzacz MP3, obsługa DLNA

Oprogramowanie do Natec my-Ditto, zarówno na komputery, jak i urządzenia mobilne, posiada wbudowany odtwarzacz MP3, umożliwiający bezpośrednie odtwarzanie muzyki znajdującej się na dysku my-Ditto, bez konieczności ściągania ich na komputer, tablet, czy telefon.
Dodatkowo, użytkownik może strumieniować pliki bezpośrednio na telewizor, odtwarzacz multimedialny, bądź konsole do gier, wykorzystując protokół DLNA.

Sporządź kopie plików — chroń Twoja sieć za pomocą pamięci masowej

[[[zdjecie,10774,prawa]]]Za pomocą Twojego klucza USB my-Ditto i jednego kliknięcia, możesz w łatwy sposób wykonać kopię zapasową swoich danych. Kiedy tylko je zaktualizujesz, zaktualizuje je także my-Ditto - zachowując każda zmianę.

BitTorrent

Dostępna z poziomu przeglądarki internetowej aplikacja, umożliwiająca pobieranie danych za pomocą popularnego protokołu BitTorrent, pozwala na pobieranie danych z Internetu przy wyłączonym komputerze.

Bezpieczeństwo

Natec my-Ditto to nie tylko wygoda i funkcjonalność ale także wysoki poziom bezpieczeństwa. Dwustopniowa autoryzacja - sprzętowe klucze USB oraz zabezpieczenie hasłem. Szyfrowanie 256-bitowe AES z wykorzystaniem autorskiego protokołu autoryzacyjnego my-Ditto, to najwyższy poziom bezpieczeństwa dostępny w urządzeniach dla domu i małych firm.

I jeszcze raz bezpieczeństwo

Możliwość zainstalowania dwóch dysków twardych i wykorzystania funkcji RAID 1, to zwiększona odporność na utratę danych w przypadku awarii dysku. Dzięki tej funkcji wszystkie dane zapisywane są na obu dyskach równorzędnie. W przypadku gdy jeden z nich ulegnie awarii, zostaje kopia zapasowa na drugim dysku. Jest to zaawansowane rozwiązanie wykorzystywane w profesjonalnych macierzach dyskowych.

Rozwiązania biznesowe w chmurze

[[[zdjecie,10773,prawa]]]Nowe urządzenie to nie tylko rozwiązanie dla domu. Łatwy, bezpieczny dostęp do danych dla nawet 100 użytkowników nie wymagający żadnej wiedzy technicznej, to idealne rozwiązanie w firmach, posiadających biura w kilku budynkach, czy miastach, a także pracowników pracujących zdalnie. Niezależnie od tego czy potrzebny jest dostęp do prezentacji na laptopie podczas podróży biznesowej, czy serwer, który zcentralizuje dane do użytku dla personelu, Natec my-Ditto sprosta tym wyzwaniom.

Produkt jest objęty 2 letnią gwarancją, a cenę detaliczną ustalono na 549 zł.

Dane techniczne:

 • Maksymalna pojemność dysków twardych: 2x2TB (brak w zestawie), RAID 0, 1
 • Interfejs sieciowy: Gigabit Ethernet
 • Wykorzystywane protokoły sieciowe: Samba (SMB), protokół własny my-Ditto
 • Wykorzystywane protokoły multimedialne: UPnP, DLNA 1.5, iTunes
 • Złącza dodatkowe: 2 porty USB 2.0
 • Format plików obsługiwanych przez port USB: NTFS (do odczytu), FAT, EXT
 • Wymiary: 77mm x 165mm x 190mm
 • Waga: 1,19 kg (bez dysków twardych)
 • System operacyjny: Windows XP, Vista, 7, 8; Macintosh OS X 10.6 lub nowszy, Linux, Ubuntu 10.4 LTS
 • System operacyjny urządzeń mobilnych: iPad/iPhone/iPod Touch iOS 3.1 lub nowszy; Android 2.1 lub nowszy, Windows Mobile 6.1 lub nowszy

Zawartość opakowania:

 • Natec my-Ditto
 • 2 klucze autoryzacyjne USB (1 użytkownika, 1 administratora)
 • Karta produktu
 • Kabel RJ-45
 • Zasilacz sieciowy
 • Podstawka umożliwiająca montaż pionowy

 

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe