agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Nawigacje samochodowe SmartGPS z kamerą cofania już w Polsce

Nawigacje samochodowe SmartGPS z kamerą cofania już w Polsce

2018-04-11 08:21:00

Wychodząc naprzeciw potrzebom kierowców firma SmartGPS wprowadza do sprzedaży nowoczesne nawigacje samochodowe SmartGPS SG790 EU i SmartGPS SG750 CAM EU wyposażone w kamery cofania.

Polacy kupują najczęściej samochody 10-letnie i starsze, które nie są wyposażone w wiele przydatnych na drogach funkcji. Jedną z nich jest coraz popularniejsza kamera cofania. W większych miastach, w godzinach szczytu, a często również poza nimi, znalezienie miejsca do parkowania jest bardzo trudne. Nawet jeśli miejsce się znajdzie, niejednokrotnie musimy parkować tyłem na bardzo małej powierzchni. I tu pojawia się problem, ponieważ podczas wykonywania tego manewru możemy uszkodzić nie tylko swoje, ale też inne auto. Zintegrowana z nawigacją kamera cofania daje nam w tej sytuacji szansę uniknięcia wielu niepotrzebnych stresów, ponieważ obraz za samochodem możemy obserwować na jej wyświetlaczu. Odpowiednio skonfigurowana kamera uruchomi się samoczynnie przy włączeniu wstecznego biegu.

Nawigacje samochodowe SmartGPS SG790 CAM EU i SmartGPS SG750 CAM EU wyposażone są w mapy Europy OpenStreetMaps z darmową aktualizacją oraz system nawigacyjnym MapFactor Navigator. Urządzenia są „odblokowane”, co umożliwia wgranie także innych programów nawigacyjnych. Obydwie nawigacje wyposażone są również w slot na kartę micro SD. Nawigacje mają także wbudowany transmiter FM, który poprzez samochodowy system audio pozwala na odsłuchiwanie komend głosowych. Dwurdzeniowy procesor Mstar 2531A o częstotliwości taktowania 800 MHZ pozwala na stabilną i niezakłóconą pracę urządzenia, a odtwarzacz video, odtwarzacz muzyki, przeglądarka zdjęć oraz plików tekstowych umożliwia wszechstronne wykorzystanie nawigacji.

W skład obydwu zestawów wchodzi uchwyt mocujący do szyby, ładowarka samochodowa, kabel miniUSB do komputera PC, kamera cofania z nadajnikiem, odbiornik sygnału z kamery oraz instrukcja obsługi.

Nawigacje samochodowe SmartGPS SG790 CAM EU i SmartGPS SG750 CAM EU różnią się od siebie - przede wszystkim pamięcią i wielkością ekranu. Pierwsza,  została wyposażona w 256 GB pamięci RAM i ekran o przekątne siedmiu cali. Druga ma 128 GB pamięci RAM i ekran o przekątnej pięciu cali. Nawigacja SmartGPS SG790 CAM EU 7” dostępna jest w cenie 499 złotych, a model SmartGPS SG750 CAM EU 5” w cenie 399 złotych.


Specyfikacja techniczna nawigacji samochodowej SmartGPS SG790 CAM EU:

 

PROCESOR

Mstar MSB2531A 800MHz

 

 

 

 

Pamięć wewnętrzna

8GB FLESZ

 

DDR RAM

256M DDR

 

Wyświetlacz LCD

7.0’’ TFT LCD, rozdzielczość: 800(H)x480(V), dotykowy

 

USB

USB Client 2.0, MINI USB port

 

SD Card

SD / MMC slot, obsługa kart do 32GB

 

Audio

A: wbudowany głośnik o wysokiej dynamice

 

B: wbudowane gniazdo słuchawkowe 3.5mm

 

 

 

Zasilanie

USB 5V

 

 

 

 

Ładowarka

DC12-24V, 5V/1.5A

 

samochodowa

 

 

 

Dioda LED

Czerwona, gdy akumulator jest ładowany; niebieska po pełnym

 

naładowaniu baterii.

 

 

 

 

 

 

System operacyjny

Microsoft Windows CE 6.0

 

 

 

 

System nawigacyjny

Zainstalowany system nawigacyjny MapFactor Navigator

 

Video Player

Format WMV

 

Audio Player

Format WMA

 

 

 

 

Przeglądarka zdjęć

Format JPG, BMP, PNG

 

 

 

 

EBook czytnik

Format TXT

 

 

 

 

Zakres temperatur

pracy: -10°C do 60°C; przechowywania: -20°C do 70°C

 

 

 

 

Wilgotność

pracy: 45% to 80%RH; przechowywania 30% to 90%RH

 

 

 

 

Ciśnienie atmosferyczne

86KPa to 106Kpa

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe