agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Netia Ethernet (klasy operatorskiej) w nowym, prostszym wydaniu

Netia Ethernet (klasy operatorskiej) w nowym, prostszym wydaniu

2017-12-15 12:39:27

Netia udoskonaliła i uprościła gamę usług typu Carrier Ethernet. W efekcie od grudnia usługa Netia Ethernet jest dostępna w dwóch spełniających oczekiwania Klientów wersjach: Basic i Advanced. O jakości i niezawodności tej usługi świadczy fakt, iż posiada najważniejszy branżowy certyfikat MEF 2.0.

Netia Ethernet, to najszybsza i najbardziej transparentna, z punktu widzenia sieci korporacyjnych, usługa transmisji danych w warstwie drugiej modelu OSI (L2), Zapewnia połączenia pomiędzy lokalizacjami Klienta (w architekturze punkt-punkt lub punkt-wielopunkt) w ramach jednej, jednolitej sieci Ethernet, w obrębie jednego lub kilku węzłów Carrier Ethernet.

Główną zaletą usługi Netia Ethernet jest fakt, iż jest ona w pełni zarządzana przez Netię. Rola administratorów sieci po stronie Klienta ogranicza się do wskazania (spośród wielu dostępnych opcji) oczekiwanej funkcjonalności oraz wyboru, które lokalizacje mają być połączone. Większość zadań związanych z administracją urządzeń sieciowych i samej sieci WAN pozostaje po stronie Netii.

Dowolne pakiety, każdy typu ruchu

W wariancie Basic usługa pozwala na przenoszenie nietagowanych ramek broadcast i unicast o standardowej wartości MTU 1518. W wyższym wariancie (Advanced), usługa Netia Ethernet zapewnia przenoszenie ramek o wartości MTU 1522 i nieograniczonej ilości VLAN-ów o dowolnej numeracji (QinQ), i obsługuje każdy typ ruchu (broadcast, unicast jak i multicast). W opcji pozwala też na przesyłanie MTU aż do rozmiarów jumbo frame z przenoszeniem protokołów warstwy drugiej (np. STP, LACP, MACsec).

Ethernet o światowym standardzie

O jakości i niezawodności usługi Netia Ethernet świadczy fakt, iż posiada najważniejszy branżowy certyfikat stowarzyszenia Metro Ethernet Forum 2.0.

- Do Metro Ethernet Forum Netia przystąpiła blisko 2 lata temu a od połowy 2016 roku posiada certyfikat MEF 2.0, Członkostwo w stowarzyszeniu zacieśniło nasze relacje ze światowymi partnerami co poskutkowało, zarówno rozbudową naszej infrastruktury, jak również gamą usług, które są zbieżne z usługami innych globalnych dostawców - mówi Tomasz Tlak, Kierownik Produktu w Netii.

- Certyfikat MEF daje naszym Klientom i partnerom pewność, że usługi Netii posiadają takie same parametry jakościowe i techniczne, jak usługi innych operatorów należących do organizacji - dodaje Tomasz Tlak.

Członkami stowarzyszenia Metro Ethernet Forum (MEF) jest ponad 210 operatorów TIER (1, 2 i 3), czyli firm dostarczających usługi, sprzęt oraz aplikacje, dzięki którym możliwe się staje stworzenie globalnej spójnej sieci oraz dostarczanie usług na żądanie dla różnych podmiotów z całego świata.  Misją MEF jest przyśpieszenie procesu wdrażania sieci Carrier Ethernet i usług z nimi związanych na całym świecie przy zachowaniu jednolitej struktury oraz parametrów technicznych.

źródło: netia/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe