agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Nowa jakość powiększenia, możliwość fotografowania z odległości zaledwie 9,5 cm

Nowa jakość powiększenia, możliwość fotografowania z odległości zaledwie 9,5 cm

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Obiektywy / 2016-09-21 08:30:00

OLYMPUS prezentuje nowy stałoogniskowy obiektyw do kompaktowych aparatów systemowych: M.ZUIKO DIGITAL ED 30 mm 1:3.5 Macro. To obiektyw z największym* w swojej kategorii 2,5-krotnym** powiększeniem, który pozwala ustawić ostrość z odległości zaledwie 9,5 cm. Dzięki takim parametrom ambitni fotoamatorzy mogą rozwinąć swoją kreatywność i dodać do swojego portfolio zdjęcia fascynujących detali nieuchwytnych dla ludzkiego oka. Obiektyw jest niezwykle lekki i posiada praktycznie bezgłośny system ustawiania ostrości. Testy wykazały, że w porównaniu do standardowych obiektywów makro wydajność jego AF jest 20-30% wyższa. M.ZUIKO DIGITAL ED 30 mm 1:3.5 Macro pojawi się w sprzedaży po targach Photokina 2016.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Nowy obiektyw OLYMPUS ED 30 mm 1:3.5 Macro to kolejny przedstawiciel kategorii M.ZUIKO Premium. Jego optyczne możliwości dorównują dwóm superjasnym, stałoogniskowym obiektywom: standardowemu 25 mm 1:1.8 oraz portretowemu 45 mm 1:1.8. M.ZUIKO DIGITAL ED 30 mm 1:3.5 Macro doskonale odwzorowuje detale z atrakcyjnym, okrągłym efektem bokeh i minimalną dystorsją, tak charakterystyczną dla słabszych obiektywów 1:3.5 z kategorii makro. Uzyskanie takiej jakości przy maksymalnych powiększeniach jest rzadkością w kategorii kompaktowych obiektywów makro z szybkim AF. Nowy M.ZUIKO umożliwia korzystanie z funkcji Focus Bracketing, dostępnej tylko w wybranych aparatach OLYMPUS. Funkcja ta pozwala zrobić kilka zdjęć danego obiektu (każde z innym ustawieniem punktu ostrości), spośród których sami wybieramy najlepsze ujęcie

M.ZUIKO DIGITAL ED 30 mm 1:3.5 Macro jest kompatybilny z coraz szerszą gamą podwodnych akcesoriów OLYMPUS. Nurkowie mogą korzystać z wodoodpornych obudów do różnych modeli aparatów, antyrefleksyjnego pierścienia oraz pierścienia nastawiania ostrości, który gwarantuje doskonałą jakość podwodnych zdjęć makro.

Gwarancję najnowszego obiektywu można bezpłatnie przedłużyć o 6 miesięcy. W tym celu wystarczy zarejestrować się w serwisie MyOlympus.

źródło: olympus/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe