agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Nowa lampa błyskowa Nikon SB-910

Nowa lampa błyskowa Nikon SB-910

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Lampy błyskowe / 2011-12-02 10:06:00

Nikon wprowadza na rynek zawodową lampę błyskową z systemem i-TTL (inteligentny TTL) - Nikon SB-910. Nowy model, będący następcą cenionej lampy Nikon SB-900, został wyposażony między innymi w przeprojektowane menu oraz zmienione przyciski sterowania. Nowe rozwiązania oferują szerokie możliwości w zakresie fotografowania z jedną lampą na aparacie, jak i sterowania bezprzewodowego lampami zewnętrznymi. Model SB-910 odznacza się wysoką mocą, zaawansowanymi funkcjami, wielostopniowym automatycznym zoomem, obejmującym szeroki zakres ogniskowych (17-200 mm) oraz trzema wzorcami oświetlenia, zapewniającymi pełną kontrolę nad światłem na planie zdjęciowym.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Panowanie nad światłem

Nikon SB-910 to rozwiązanie idealne dla profesjonalistów, którzy oczekują całkowitego panowania nad jakością światła. Lampa zapewnia najwyższą precyzję błyskowego oświetlenia planu i płynnie działający błysk wypełniający, nawet w najbardziej wymagających sytuacjach zdjęciowych. Wzorce oświetlenia: centralny z uwypukleniem środka kadru, równomierny i standardowy, są dostosowane do różnych warunków oświetleniowych, obejmując jednocześnie zakres zoomu 17-200 mm i zapewniając równomierne oświetlenie. Ponadto, dzięki ruchomej głowicy z zakresem odchylania w górę do 90 stopni, w dół o 7 stopni oraz obrotu w płaszczyźnie poziomej do 180 stopni w prawo lub w lewo, jest możliwe fotografowanie w świetle błysku odbitego. Udoskonalony układ ochrony termicznej został wyposażony w programowalną funkcję ostrzegania o nadmiernym nagrzaniu, mogącym wystąpić podczas intensywnego używania lampy.

Płynna praca

Lampa Nikon SB-910 odznacza się wysoką ergonomią. Przeprojektowane przyciski oraz menu oferują jeszcze bardziej intuicyjną obsługę i sterowanie lampą, przy zachowaniu niezawodności swojej poprzedniczki. Układ menu jest bardziej przejrzysty, a pokrętło wyboru wyposażono we wgłębienie umożliwiające zmienianie ustawień na wyczucie. Podświetlane przyciski zapewniają lepszą widoczność w ciemności. Lampa Nikon SB-910 jest również wyposażona w zakładane na palnik, plastikowe filtry barwne twardego typu, bardziej wytrzymałe i łatwiejsze w montażu.

Lampa Nikon SB-910 stanowi idealny dodatek do zestawu lamp błyskowych każdego profesjonalnego fotografa, jako element kreatywnego systemu oświetlenia (CLS, Creative Lighting System). Lampa Nikon SB-910 będzie dostępna w sprzedaży od 15 grudnia 2011 roku. Cena lampy SB-910 w cenniku Nikon Polska wyniesie 2299 zł brutto.

Główne cechy

 • Profesjonalna lampa błyskowa i-TTL (inteligentny TTL): kompatybilna z lustrzankami jednoobiektywowymi formatu FX i DX. Stanowi element kreatywnego systemu oświetlenia Nikon (CLS) i zapewnia całkowite panowanie nad oświetleniem planu zdjęciowego.
 • Liczba przewodnia: 34 (wzorzec standardowy) / 39 (wzorzec centralny z uwypukleniem środka kadru) / 31 (wzorzec równomierny) (format FX, ISO 100, m, z ogniskową 35 mm).
 • Maksymalna liczba przewodnia: 54,5 (wzorzec centralny z uwypukleniem środka kadru, format FX, ISO 100, m, z ogniskową 135 mm).
 • Wzorce oświetlenia: centralny z uwypukleniem środka kadru, równomierny i standardowy: Przy użyciu wzorca centralnego z uwypukleniem środka kadru oświetlenie jest skoncentrowane w środkowej części kadru, co przydatne jest zwłaszcza w przypadku pracy z teleobiektywem. W trybie wzorca równomiernego światło jest równomiernie rozpraszane w całym kadrze, co sprawdza się podczas robienia zdjęć grupowych. Wzorzec standardowy oferuje standardowe zrównoważenie mocy i rozsyłu światła.
 • Wielostopniowy automatyczny zoom obejmuje szeroki zakres ogniskowych wynoszący 17-200mm (14 mm z użyciem wbudowanego panelu rozpraszającego).
 • Udoskonalona ergonomia przekłada się na intuicyjność obsługi. Lampa błyskowa jest wyposażona w duży ekran LCD, przejrzysty układ menu, wygodnie rozmieszczone przyciski sterowania oraz podświetlone przyciski ułatwiające obsługę urządzenia w słabym oświetleniu.
 • Automatyczne wykrywanie formatu matrycy: automatyczne rozpoznawanie aparatów formatu FX i DX.
 • Krótki czas ponownego ładowania wynoszący 2,3 s w przypadku używania akumulatorów LR6 NiMH.
 • Dioda wspomagająca AF: zgodna z modułem matrycy Multi-CAM 3500 FX/DX AF.
 • Fotografowanie z błyskiem odbitym: możliwość obrócenia w płaszczyźnie poziomej do 180 stopni w prawo lub w lewo; możliwość podniesienia palnika w górę do 90 stopni, w dół o 7 stopni.
 • Układ ochrony termicznej: programowalna funkcja ostrzegania o nadmiernym nagrzaniu mogącym wystąpić podczas intensywnego używania lampy błyskowej.
 • Twarde filtry barwne do światła żarowego i fluorescencyjnego dostępne w zestawie.
 • Automatyczna detekcja filtra: lampa błyskowa automatycznie dostosowuje ustawienia temperatury barwowej aparatu w zależności od barwy używanego filtra.
 • Oprogramowanie wewnętrzne aktualizowane z karty pamięci poprzez podłączony aparat.

źródło: Nikon

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe