agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Nowa seria PIEGA Premium: smukłe głośniki o bogatym brzmieniu

Nowa seria PIEGA Premium: smukłe głośniki o bogatym brzmieniu

SPRZĘT RTV / Kolumny i głośniki / 2018-01-18 09:53:00

Subtelnie wyprofilowane aluminiowe obudowy oraz wstęgowe głośniki wysokotonowe zachwycają już na pierwszy rzut oka: nowa edycja głośników Premium jest dziełem szwajcarskich ekspertów dźwięku, marki PIEGA. Zespół deweloperów Mastermind Kurt Scheuch’s odniósł sukces, czyniąc aluminiowe, znakomite i estetyczne kolumny podłogowe i głośniki podstawkowe serii Premium jeszcze bardziej audiofilskimi.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Nowe głośniki PIEGA Premium 701, 501 i 301 stanowią techniczną i wizualną kontynuację jednej z najbardziej udanych koncepcji głośników szwajcarskiego producenta. Dla udoskonalenia ich wyglądu, szwajcarski projektant Stephan Hürlemann zaprojektował przednie osłony na równi z profilem obudowy w kształcie litery C, tworząc harmonię formy, która idealnie wtapia się w każde pomieszczenie. Oszałamiające wykończenie polerowanego aluminium odzwierciedla jakość rzemiosła, które również ukształtowało wnętrze głośników.

Najnowocześniejsza technologia zastosowana w konstrukcji obudowy sprawia, że nowe trio głośników Premium oferuje zapierającą dech w piersiach jakość dźwięku. Podczas, gdy dwa mniejsze modele wykorzystują tweetery PIEGA LDR 2642 MKII, flagowa jednostka, Premium 701, jest pierwszym modelem wyposażonym w nowe tweetery wstęgowe LDR 3056. Ten zaawansowany system głośnika wysokotonowego korzysta ze wszystkich doświadczeń uzyskanych podczas opracowywania przetwornika PIEGA Line Source Driver i systemu drugiej generacji PIEGA Coax. Cienka membrana wyposażona została w opracowane od zera zawieszenie i jest doskonale kontrolowana przez bezmasowy tłumik. Dzięki zoptymalizowanemu systemowi magnesów, nowemu układowi folii i olbrzymiemu wysiłkowi, jaki włożono w rozwój i produkcję, system gwarantuje niezwykle wysoką wydajność, większą przepustowość i liniowość oraz imponującą rozdzielczość. Masywny, aluminiowy panel przedni LDR 3056 sprawia, że przejście od membrany do obudowy jest całkowicie jednorodne.

Głośniki średniotonowe o głębokim brzmieniu zostały również poddane wielu ulepszeniom. Przetworniki są precyzyjnie skalibrowane w odniesieniu do charakterystyki nowej obudowy i tweeterów wstęgowych. Stożkowe przetworniki MDS są przystosowane do szczególnie długich ruchów membrany. Mimo że ich wąskie obudowy oraz odpowiednio mała średnica wynoszą odpowiednio 120 i 140 milimetrów, głośniki zapewniają żywiołowy i dynamiczny bas, który pozostaje silny nawet w średniej wielkości pomieszczeniach.

Aluminiowe obudowy zostały dopracowane i odgrywają ważną rolę w wyjątkowo precyzyjnym odtwarzaniu basów w nowych modelach głośników serii Premium. W porównaniu z poprzednimi modelami są one o 30% sztywniejsze. Ich zaokrąglony kształt zapobiega występowaniu zakłócających fal stojących wewnątrz obudowy, zapewniając czystą, kontrolowaną oraz wyraźną transmisję wszystkich średnich i niskich częstotliwości. Wszystkie modele serii Premium są dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: srebrny anodowany, biały lakier ze srebrną osłoną, czarny anodowany z czarną osłoną.

  • Premium 701

Premium 701 jest niewiele większy od swojego mniejszego, siostrzanego modelu. Jest to również system 2,5 drożny. Dwa przetworniki MDS 140 mm zaspokajają potrzeby basu, jeden z nich obsługuje również emisję tonów średnich. Nowo opracowany tweeter wstęgowy LDR 3056, wykorzystany tutaj po raz pierwszy, odpowiada za wysokie tony. Kolumn głośnikowych Premium 701 można używać w niemal każdym pomieszczeniu, dzięki dynamicznemu i mocnemu brzmieniu.

  • Premium 501

Ta niezwykle smukła, podłogowa kolumna głośnikowa, która ma tylko 16 cm szerokości i około 1 metra wysokości, jest idealnym partnerem dla wysokiej jakości systemów hi-fi w małych i średnich pomieszczeniach. Dwa przetworniki MDS o długości 120 mm, dużym wychyleniu i średnim zakresie częstotliwości oraz sprawdzony, wstęgowy głośnik wysokotonowy LDR 2642 MKII, pochwalony już w licznych testach, pomagają głośnikom PIEGA Premium 501 w osiągnięciu jednolitego, bardzo szczegółowego i przestrzennego brzmienia.

  • Premium 301

Premium 301 to kompaktowy głośnik podstawkowy z frontem o wielkości arkusza A4. Za zdejmowaną osłoną z tkaniny kryją się przetworniki nisko - średniotonowe o średnicy 140 mm MDS oraz wstęgowy głośnik wysokotonowy LDR 2642 MKII zapewniają jednorodną transmisję wszystkich częstotliwości od 39 do 50 kHz. Czy to na półce, na kredensie czy na stojaku - PIEGA Premium 301 to znakomite i eleganckie źródło dźwięku dla małych i średnich pomieszczeń.

źródło: piega/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe