agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Nowa seria urządzeń do druku cyfrowego  od Konica Minolta

Nowa seria urządzeń do druku cyfrowego od Konica Minolta

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Drukarki, skanery i akcesoria / 2018-03-21 09:52:54

Firma Konica Minolta wprowadziła serię urządzeń Accurio Press C3070/3080 do kolorowego druku cyfrowego, przeznaczoną dla drukarni, centralnych działów reprograficznych (CRD), agencji reklamowych oraz wysokonakładowych środowisk biurowych. Nowe maszyny, wyposażone w wiele funkcji przeznaczonych do finishingu wydruków, są kompatybilne z debiutującym niedawno inteligentnym modułem zarządzania kolorem w czasie rzeczywistym.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Opcjonalny moduł IQ-501 pozwala zaoszczędzićczas i zmniejszyćkoszty związane z produkcją. Narzędzie służy między innymi do automatycznej kalibracji obrazu, dopasowania stronfront to back, pomiarów przejść tonalnych, a także dostosowania poziomu gradacji i skali szarości.

Seria C3070/3080 umożliwia drukowanie 81 stron na minutę w kolorze, nawet na najbardziej wymagających podłożach, takich jak arkusze powlekane o gramaturze do 350 g/m2 i maksymalnej długości do 1300 mm. Podajniki są w stanie pomieścić 15 390 arkuszy papieru, co znacznie ułatwia automatyczny druk dwustronny. Skanowanie w kolorze odbywa się z szybkością 240 obrazów na minutę, a dzięki funkcji wykrywania podwójnych wciągnięć można zapobiec przetwarzaniu dwóch kartek jednocześnie.

Nowy podajnik na arkusze o długości do 762 mm pozwala na efektywne drukowanie banerów - na przykład okładek książek czy trójdzielnych kalendarzy. W stosunku do poprzedniej serii zwiększono również szybkość produkcji kopert. Do dyspozycji użytkowników jest wiele możliwości obróbki końcowej prac, takich jak: dziurkowanie, tworzenie broszur, opraw klejonych czy automatyczne bindowanie kołowe.

- Zastosowanie inteligentnego modułu IQ-501 w urządzeniach Accurio Press C3070/C3080 pozwala ograniczyć czas, który operator musiałby poświęcić każdorazowo przed wypuszczeniem zlecenia do druku. Skanowanie wydruków w czasie rzeczywistym oraz ich kalibracja podczas drukowania to czynniki, które pomagają w utrzymaniu wysokiej jakości, stabilności kolorystycznej oraz pozwalają zredukować koszty produkcyjne. Nowa seria Accurio Press C3070/C3080 w połączniu z inteligentnym modułem IQ-501 stanowi konkurencyjne rozwiązanie na rynku urządzeń przeznaczonych do cyfrowego druku produkcyjnego, dając nowe perspektywy biznesowe - mówi Michał Wiśniewski, Product Manager w firmie Konica Minolta Business Solutions Polska.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe